LimeSurvey 4.x.x - en to tg translation catalogue (4163 entries)

en:  Browse uploaded resources
tg: Дида баромадани захираҳои боргузорӣ кардашуда

en:  Please select a file to import!
tg: Лутфан, файлро барои воридкунӣ интихоб кунед!

en:  global level
tg: Сатҳи глобалӣ

en: %d file deleted.|%d files deleted.
tg: %d файл бартараф карда шуд. |%d файлҳо бартараф карда шуданд.

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
tg: %s аломати муайянкунанда бартараф карда шуд|%s аломатҳои муайянкунанда бартараф карда шуданд.

en: %s cannot be left empty
tg: %s холӣ монда наметавонед

en: %s cannot be left empty.
tg: %s набояд холӣ гузошта шавад.

en: %s duplicate records removed
tg: %s сабтҳои такроршаванда бартараф карда шуданд

en: %s entries were not copied because they already existed
tg: %s қайдҳо нусхабардорӣ карда нашуданд, чунки онҳо аллакай мавҷуд ҳастанд.

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
tg: %s қайдҳо партофта шуданд, чунки онҳо ба руйхати сиёҳ дохил мебошанд.

en: %s field(s) were successfully added.
tg: %s майдонҳо бомуваффақ илова карда шуданд.

en: %s invalid attributes
tg: %s аломат(ҳо)и муайянкунандаи нодуруст

en: %s is an invalid value for this question
tg: %s қимати нодуруст барои ин савол мебошад

en: %s lines had a mismatching number of fields.
tg: Сатрҳои %s миқдори номувофиқи майдонҳоро дорад

en: %s min. %s sec.
tg: %s дақиқа %s сония

en: %s missing attributes
tg: %s аломат(ҳо)и муайянкунандаи партофташуда

en: %s must be case-insensitive equal to %s
tg: %s бояд бе баҳисобирии регистр ба %s баробар бошад

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
tg: %s набояд бе баҳисобирии регистр ба %s баробар бошад.

en: %s new participants were created
tg: %s иштирокчиёни нав таъсис дода шуданд.

en: %s not found!
tg: %s ёфта нашуд!

en: %s of %s columns selected
tg: %s %s сутунҳои интихобшуда

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
tg: %s ҷавоб(ҳо)и кӯҳна ва мӯҳлатҳои мувофиқ бомуваффақ ворид шудаанд.

en: %s old response(s) were successfully imported.
tg: %s ҷавоб(ҳо)и кӯҳна бомуваффақ ворид шуданд

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
tg: %s саҳми иштирокчӣ бартараф карда шуд| %s саҳмҳои иштирокчӣ бартараф карда шуданд.

en: %s participants have been copied to the central participants table
tg: %s иштирокчиён ба ҷадвали иштирокчиёни марказӣ нусхабардорӣ карда шуданд.

en: %s participants have been copied to the survey survey participants table
tg: %s иштирокчиён ба ҷадвали иштирокчиёни пурсиш нусхабардорӣ карда шуданд.

en: %s participants have been shared
tg: %s иштирокчиён бо дигарон тақсим карда шуданд

en: %s records found in CSV file
tg: %s сабтҳо дар файли CSV ёфта шуданд.

en: %s records have empty mandatory fields
tg: %s сабтҳо майдонҳои ҳатмии холӣ доранд

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
tg: %s сабтҳо қиматҳои нопурра ё нодурусти аломати муайянкунандаро доранд

en: %s records imported
tg: %s сабтҳо ворид карда шуданд

en: %s records in CSV
tg: %s сабтҳо дар CSV

en: %s records met minimum requirements
tg: %s сабтҳо ба талаботҳои ҳадди ақал ҷавобгу буданд.

en: %s records were duplicate but had attributes updated
tg: %s сабтҳо такрор карда шуданд, вале аломат(ҳо)и муайянкунанда нав карда шуданд.

en: %s records where the number of fields does not match
tg: %s сабтҳо, ки дар он миқдори майдонҳо мутобиқат намекунанд.

en: %s records with allowed invalid email
tg: %s қайдҳо бо почтаи электронии нодурусти иҷозатдодашуда

en: %s records with invalid email address removed
tg: %s сабтҳо бо суроғаи почтаи электронии нодуруст бартараф карда шуданд

en: %s records with other invalid information
tg: %s қайдҳо бо маълумоти дигари нодуруст

en: %s response lines in your file.
tg: %s хатҳои ҷавоб дар файли Шумо

en: %s responses already exist.
tg: %s ҷавобҳо аллакай мавҷуд ҳастанд.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
tg: %s ҷавобҳо наметавонанд ворид ё нав карда шаванд.

en: %s responses were inserted.
tg: %s ҷавобҳо ворид карда шуданд.

en: %s responses were updated.
tg: %s ҷавобҳо нав карда шуданд.

en: %s rows per page
tg: %s сатр дар ҳар як саҳифа

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
tg: %s хабарҳои нохонда скан карда шуданд, ки аз он %s ҳамчун баргашт аз тарафи система қайд шудаанд

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
tg: %s хабарҳои нохонда скан карда шуданд, ягонтоаш ҳамчун баргашт аз тарафи система қайд нашудаанд.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
tg: %s ёфта шуданд ҳамчун қайдҳои такроршуда ва барои таъсиси иштирокчии нав зарурият набуд.

en: %s%% completed
tg: %s%% ба охир расид

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
tg: '%s' наметавонад истифода шавад, агар варианти "Дигар" барои ин савол фаъол бошад.

en: 'Other:' comment mandatory
tg: Эзоҳ барои Дигар:" ҳатмӣ аст

en: 'comment' suffix can not be used with multiple choice with comments.
tg: Суффикси 'эзоҳ' бо якчанд вариантҳои ҷавоб бо эзоҳ истифода бурда шуда наметавонад.

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
tg: "Вақт" калимаи захиракардашуда мебошад ва барои зерсавол истифода шуда наметавонад.

en: (Any group)
tg: (Дилхоҳ гурӯҳ)

en: (Any)
tg: (Дилхоҳ)

en: (Autodetect)
tg: (Дарёфткунии автоматикӣ)

en: (Automatic)
tg: (Автоматикӣ)

en: (Iconv Library not installed)
tg: (Китобхонаи Iconv насб нашудааст)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
tg: (Дастаи аломатҳо то ҳол ворид карда нашудаанд, чунки Шумо барои таъсиси дастаи аломатҳо иҷозат надоред).

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
tg: (Ҳаҷми максималии файл: %01.2f MB)

en: (No target question)
tg: (Саволи мақсаднок нест)

en: (None)
tg: (Ягонтоаш)

en: (Reason: Administrator email address empty)
tg: (Сабаб: Почтаи электронии администратор холӣ)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
tg: (Интихоб кардани якчанд дастаи аломатҳо бо ёрии тугмачаи Ctrl)

en: (Sub-)question width
tg: Васеъгии (зер)савол

en: (This question is mandatory)
tg: (Ин савол ҳатмӣ мебошад)

en: (none)
tg: (ягонтоаш)

en: 16 or up
tg: 16 ё аз ин боло

en: 1st quartile (Q1)
tg: Чоряки 1

en: 1st time limit warning CSS style
tg: Услуби CSSи якуми огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт

en: 1st time limit warning message
tg: Хабари якуми огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт

en: 1st time limit warning message display time
tg: Вақти якуми тасвири хабари огоҳкунанда оид ба маҳдудияти вақт

en: 1st time limit warning message timer
tg: Таймери якуми хабари огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт

en: 2nd quartile (Median)
tg: Чоряки 2 (медиан)

en: 2nd time limit warning CSS style
tg: Услуби дуюми CSS-и огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт

en: 2nd time limit warning message
tg: Хабари дуюми огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт

en: 2nd time limit warning message display time
tg: Вақти дуюми тасвири хабари огоҳкунанда оид ба маҳдудияти вақт

en: 2nd time limit warning message timer
tg: Таймери дуюми хабари огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт

en: 3rd quartile (Q3)
tg: Чоряки 3-юм

en: 400: Bad Request
tg: 400: Дархости нодуруст

en: 401: Unauthorized
tg: 401: Даромада нашуд

en: 403: Forbidden
tg: 403: Манъ карда шуд

en: 404: Not Found
tg: 404: Дарёфт нашуд

en: 500: Internal Server Error
tg: 500: Ғалати дохилии сервер

en: 7bit Swedish
tg: 7bit Шведӣ

en: <No default value>
tg: <Қимати муқаррарӣ нест>

en: <no data>
tg: <Маълумот нест>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
tg: Нусхаи захиравии ин ҷадвал таъсис дода шуд ва администратори системавӣ метавонад ба он дастрасӣ дошта бошад.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
tg: Нусхаи захиравии ин ҷадвал таъсис дода шуд, агар Шумо давом диҳед. Маъмури системавии Шумо метавонад ба ин ҷадвали дастрасӣ дошта бошад.

en: A child group can't be set as parent group
tg: Гурӯҳи кӯдак ҳамчун гурӯҳи волидайн наметавонад муқаррар карда шавад

en: A code has been updated to %s.
tg: Рамз то тафсили %s нав карда шуд.

en: A database named "%s" already exists.
tg: Базаи маълумотҳо бо номи "%s" аллакай мавҷуд ҳаст.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
tg: Пурсиши ғайрифаъолбуда барои иштирокчиён дастрас нест (танҳо хабаре пайдо мешавад, ки дар он гуфта шудааст, ки ба онҳо иҷозат ба ин пурсиш мавҷуд нест).

en: A description for your question group
tg: Шарҳ барои гурӯҳи саволи Шумо

en: A first example question. Please answer this question:
tg: Саволи якуми намунавӣ. Лутфан, ба ин савол ҷавоб диҳед:

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
tg: Индекси пурраи савол нишон дода мешавад. иштирокчиён метавонанд байни саволҳои мувофиқ паранд.

en: A group without step status styling
tg: Гурӯҳ бе услубнамоии ҳолати қадам

en: A participant table has been created for this survey.
tg: Ҷадвали иштирокчӣ барои ин пурсиш таъсис дода шуд

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
tg: Индекси савол нишон дода мешавад; иштирокчиён метавонанд байни саволҳои нишондодашуда паранд.

en: A response was not deleted.|{n} responses were not deleted.
tg: Ҷавоб бартараф карда нашудааст.|{n} ҷавобҳо бартараф карда нашудаанд.

en: A security update is available.
tg: Навкунии бехатарӣ дастрас аст.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
tg: Қайди иштирокчии пурсиш барои пурсиши сабткардашуда ҳамчунин таъсис дода шуд.

en: A survey which uses a custom theme will import fine, but the template it refers to will not exist on the new server. In that case the system will use the global default theme.
tg: Пурсише, ки мавзӯи аз тарафи истифодабаранда муқарраршударо истифода мебарад, хуб ворид мекунад, вале шаблоне, ки ба он дахл дорад, дар сервери нав мавҷуд нест. Дар он ҳолат система мавзӯи ҷаҳонии пешфарзиро истифода мебарад.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
tg: Ҷадвали зерсаволҳо барои ҳар як катак. Матнҳои зерсавол дар сарлавҳаи сутун мебошанд ва ба сарлавҳаи сатр дахл доранд

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
tg: Ҷадвали зерсаволҳо барои ҳар як катак. Матнҳои зерсавол дар сарлавҳаи сутун мебошанд ва ба сарлавҳаи сатри махсус дахл доранд.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
tg: Ҷадвал бо зерсавол дар ҳар як сатр. Вариантҳои ҷавоб дар сарлавҳаи ҷадвал ҳастанд.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
tg: Ҷадвал бо зерсаволҳо дар ҳар як сатр. Шумо бояд ҷавобро интихоб кунед.

en: A template with that name already exists.
tg: Шаблон бо он ном аллакай вуҷуд дорад.

en: A timing record was not deleted.|{n} timing records were not deleted.
tg: Қайди вақт бартараф карда нашудааст.|{n} қайдҳо оид ба вақт бартараф карда нашудаанд.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
tg: Номи истифодабаранда таъмин нашуд ё он нодуруст мебошад.

en: A3
tg: А3

en: AND/OR Date is
tg: ВА/Ё Сана ...

en: ARMSCII-8 Armenian
tg: ARMSCII-8 арманӣ

en: Abbreviated question text
tg: Матни саволи кӯтоҳкардашуда

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
tg: Қобилияти иваз кардани саволҳо, гурӯҳҳо ва хусусиятҳо то ҳол маҳдуд аст.

en: Absolute value
tg: қимати мутлақ

en: Accelerator keys for list items
tg: Тугмачаҳои тезонидан барои унсурҳои руйхат

en: Accept
tg: Қабулнамоӣ

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
tg: Ҳарфҳои шрифти Font Awesome Unicode қабул мекунад.

en: Access
tg: Дастрасӣ

en: Access denied
tg: Дастрасӣ махкам аст

en: Access denied!
tg: Дастрасӣ махкам аст!

en: Action
tg: Амал

en: Action to perform when time limit is up
tg: Амали иҷрокунӣ, вақте ки маҳдудияти вақт ба охир расид

en: Action:
tg: Амал:

en: Actions
tg: Амалҳо

en: Actions:
tg: Амалҳо:

en: Activate
tg: Фаъолгардонӣ

en: Activate Survey
tg: Фаъолгардонии пурсиш

en: Activate assessements
tg: Фаъолгардонии баҳогузориҳо

en: Activate quotas
tg: Фаъолгардонии квотаҳо

en: Activate survey
tg: Фаъолгардонии пурсиш

en: Activate survey participants table
tg: Фаъолгардонии ҷадвали иштирокчиёни пурсиш

en: Activate this survey
tg: Фаъолгардонии ин пурсиш

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
tg: Инро фаъол гардонед, то ки харитаро аз болои майдони воридкунӣ нишон диҳад, ки дар истифодабаранда метавонад маконро интихоб намояд

en: Activated
tg: Фаъол аст

en: Activation settings
tg: Фаъолгардонии ҷуркуниҳо

en: Active
tg: Фаъол

en: Active and running
tg: Фаъол ва кор карда истодааст.

en: Active but expired
tg: Фаъол, вале мӯҳлаташ ба охир расид.

en: Active but not yet started
tg: Фаъол, вале то ҳол оғоз наёфтааст

en: Active filters:
tg: Филтрҳои фаъол:

en: Active survey ID
tg: ID-и пурсиши фаъол

en: Active survey participants tables
tg: Фаъол гардонидани ҷадвали иштирокчиёни пурсиш

en: Active surveys
tg: Пурсишҳои фаъол

en: Adaptive
tg: Мутобиқшаванда

en: Add
tg: Илова кардан

en: Add SurveyId to link
tg: Ба истинод ID-и пурсишро илова кунед

en: Add URL parameter
tg: Илова кардани хусусияти URL

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
tg: Илова кардани тугмача барои партофти слайдер. Агар Шумо қимати оғозро интихоб кунед, он қимати авваларо мепартояд, ё ҷавобро холӣ мекунад.

en: Add a group
tg: Илова кардани гурӯҳ

en: Add a language:
tg: Илова кардани забон

en: Add a new language
tg: Илова кардани забони нав

en: Add a new question
tg: Илова кардани саволи нав

en: Add a new survey administrator
tg: Илова кардани администратори нави пурсиш

en: Add a prefix to the answer field
tg: Илова кардани префикс ба майдони савол

en: Add a question to this group
tg: Илова кардани савол ба ин гурӯҳ

en: Add a suffix to the answer field
tg: Илова кардани суффикс ба майдони ҷавоб

en: Add additional CSS class(es) for this question. Use a space between multiple CSS class names. You may use expressions - remember this part is static.
tg: Илова кардани синфи иловагии CSS барои ин савол. Истифода бурдани ҷои холӣ байни якчанд номҳои синфи CSS. Шумо метавонед ифодаҳоро истифода баред - дар хотир доред, ки ин қисм статикӣ мебошад

en: Add and edit conditions
tg: Илова ва таҳрир кардани шартҳо

en: Add another participant
tg: Илова кардани иштирокчии дигар

en: Add another record
tg: Илова кардани сабти дигар

en: Add answer
tg: Илова кардани ҷавоб

en: Add attribute
tg: Илова кардани аломати муайянкунанда

en: Add condition
tg: Илова кардани шартҳо

en: Add condition to this scenario
tg: Илова кардани шарт ба ин сенария.

en: Add dropdown field
tg: Илова кардани майдони кушодамешуда

en: Add fields
tg: Илова кардани майдонҳо

en: Add file
tg: Илова кардани файл

en: Add gray background to questions in PDF:
tg: Илова кардани манзараи хокистарранг ба саволҳо дар PDF:

en: Add group
tg: Илова кардани гурӯҳ

en: Add language
tg: Илова кардани забон

en: Add multiple conditions without a page reload
tg: Илова кардани якчанд шартҳо бе аз нав боркунии саҳифа

en: Add new assessment rule
tg: Илова кардани қоидаи нави баҳогузорӣ

en: Add new attribute
tg: Илова кардани аломати муайянкунандаи нав

en: Add new group
tg: Илова кардани гурӯҳи нав

en: Add new participant
tg: Илова кардани иштирокчии нав

en: Add new question
tg: Илова кардани саволи нав

en: Add new question to group
tg: Илова кардани саволи нав ба гурӯҳ

en: Add new quota
tg: Илова кардани квотаи нав

en: Add new survey participant
tg: Илова кардани иштирокчии нави пурсиш

en: Add new user group
tg: Илова кардани гурӯҳи нави истифодабаранда

en: Add or delete groups
tg: Илова ё бартараф кардани гурӯҳҳо

en: Add or delete questions
tg: Илова ё бартараф кардани саволҳо

en: Add or delete subquestions or change their codes
tg: Илова ё бартараф кардани зерсаволҳо ё иваз кардани рамзҳои онҳо

en: Add participant
tg: Илова кардани иштирокчӣ

en: Add participant to survey
tg: Илова намудани иштирокчиён ба пурсиш

en: Add participant to survey|Add participants to survey
tg: Илова кардани иштирокчӣ ба пурсиш.|Илова кардани иштирокчиён ба пурсиш

en: Add participants to central database
tg: Илова кардани иштирокчиён ба базаи маълумотҳои марказӣ

en: Add participants to survey
tg: Илова намудани иштирокчиён ба пурсиш

en: Add question
tg: Илова кардани савол

en: Add question ID to link
tg: Ба истинод ID-и саволро илова кунед

en: Add question group
tg: Илова кардани гурӯҳи савол

en: Add question group ID to link
tg: Ба истинод ID-и гурӯҳи саволҳоро илова кунед

en: Add scenario
tg: Илова кардани сенария

en: Add some answer options to your question
tg: Илова кардани баъзе вариантҳои ҷавоб ба саволи Шумо

en: Add some subquestions to your question
tg: Илова кардани баъзе зерсавоҳо ба саволи Шумо

en: Add subquestion row
tg: Илова кардани қатори зерсавол

en: Add survey group ID to link
tg: Ба истинод ID-и гурӯҳи пурсишро илова кунед

en: Add survey participant
tg: Илова кардани иштирокчии пурсиш

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
tg: Илова кардани иштирокчии интихобшуда ба пурсиш.| Илова кардани иштирокчии интихобшуда ба пурсиш.

en: Add to blacklist?
tg: Ба руйхати сиёҳ илова кардан?

en: Add user
tg: Илова кардани истифодабаранда

en: Add user group
tg: Илова кардани гурӯҳи истифодабаранда

en: Add value
tg: Илова кардани қимат

en: Add/delete survey participant attributes
tg: Илова/бартараф кардани аломатҳои муайянкунандаи иштирокчиёни пурсиш

en: Add/edit resources (files/images) for this survey
tg: Илова/таҳрир кардани захираҳо (файлҳо/аксҳо) барои ин пурсиш.

en: Adding survey participant entry...
tg: Иловакунии қайди иштирокчии пурсиш...

en: Additional Languages
tg: Забонҳои иловагӣ

en: Additional attributes
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи иловагӣ

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
tg: Иловатан иваз кардани муқаррароти зерин номумкин аст, вақте ки пурсиш фаъол мебошад

en: Admin login name
tg: Номи логини администратор

en: Admin login password
tg: Парол барои дохилшавии администратор

en: Admin themes
tg: Ороишҳои администратор

en: Administration
tg: Маъмурият

en: Administration theme:
tg: Мавзӯи администраторият

en: Administrator credentials
tg: Ваколатҳои администратор

en: Administrator email
tg: Почтаи электронии администратор

en: Administrator email address:
tg: Суроғаи электронии администратор:

en: Administrator name
tg: Номи администратор

en: Administrator name:
tg: Номи администратор:

en: Administrator settings
tg: Ҷуркуниҳои администратор

en: Administrator:
tg: Маъмур

en: Advanced
tg: Васеъкардашуда

en: Advanced options
tg: Вариантҳои беҳтаркардашуда

en: Advanced settings
tg: Ҷуркуниҳои васеъ

en: Afrikaans
tg: Африкоӣ

en: After
tg: Баъди

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
tg: Баъди тасдиқнамоӣ Шумо ягон даъваномаҳо ё бахотиррасонандаҳоро барои ин пурсиш дигар намегиред.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
tg: Баъди зер кардани тугмачаи сабт кардан Шумо метавонед ин равзанаи браузерро махкам кунед ё пур кардани пурсишро давом диҳед

en: After the answer options a cell does give some information.
tg: Баъди варинатҳои ҷавоб катак баъзе маълумотҳоро медиҳад.

en: After you are done, please click the 'Save' button to save your changes.
tg: Пас аз анҷом додани кор, лутфан тугмаи 'сабт' -ро барои сабт кардани тағиротҳо пахш кунед.

en: Albanian
tg: Албанӣ

en: Alert animation
tg: Огоҳӣ оид ба аниматсия.

en: All
tg: Ҳама

en: All answers are already selected in this quota.
tg: Ҳамаи ҷавобҳо аллакай дар ин квота ҳастанд.

en: All answers meet consistency standards.
tg: Ҳаваи ҷавобҳо ба стандарти мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All assessments meet consistency standards.
tg: Ҳамаи баҳогузориҳо ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All conditions for this question have been deleted.
tg: Ҳамаи шартҳо барои ин савол бартараф карда шуданд.

en: All conditions in this survey have been deleted.
tg: Ҳамаи шартҳо дар ин пурсиш бартараф карда шуданд.

en: All conditions meet consistency standards.
tg: Ҳамаи шартҳо ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All conditions scenarios were renumbered.
tg: Ҳамаи шартҳои сенария аз нав рақамгузорӣ шуданд.

en: All custom menu entries will be lost.
tg: Ҳамаи қайдҳои махсуси меню гум мешаванд.

en: All custom menus will be lost.
tg: Ҳамаи менюҳои истифодабарандагон гум мешаванд.

en: All default values meet consistency standards.
tg: Ҳамаи қиматҳои муқаррарӣ ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All emails were sent.
tg: Ҳамаи почтаҳои электронӣ ирсол карда шуданд.

en: All fields below (except CSS framework name) must be either a valid JSON array or the string "inherit".
tg: Ҳамаи майдонҳо дар поён (ба ғайр аз номи сохтори CSS) бояд ё массиви дурусти JSON ё сатри "мерос" бошад.

en: All files in local directories are writable.
tg: Ҳамаи файлҳо дар директорияҳои маҳаллӣ таҳти сабт қарор мегиранд.

en: All groups meet consistency standards.
tg: Ҳамаи гурӯҳҳо ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All important settings can be reached in this sidebar.
tg: Ҳамаи ҷуркуниҳои муҳимро метавон дар ин майдони паҳлӯӣ дид.

en: All in one
tg: Ҳамааш дар якто

en: All menu entries of this menu will also be deleted.
tg: Ҳамаи қайдҳои менюи ин меню ҳамчунин бартараф карда мешаванд

en: All necessary styles will be loaded, to print it just press Ctrl/Cmd+p or select print from your browser menu.
tg: Ҳамаи услубҳои лозима боркунӣ мешаванд, барои чопкунии он тугмачаи Ctrl/Cmd+p зер кунед ё аз браузери меню чопкуниро интихоб кунед.

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
tg: Ҳамаи пурсишҳои истифодабаранда ба %s ирсол карда шуданд.

en: All old survey participants tables meet consistency standards.
tg: Ҳамаи ҷадвалҳои иштирокчиёни пурсиши кӯҳна ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгӯ мебошанд.

en: All old survey tables meet consistency standards.
tg: Ҳамаи ҷадвалҳои кӯҳнаи пурсиш ба стандартҳои мутобиқат мувофиқ мебошанд

en: All participant information is lost.
tg: Ҳамаи маълумоти иштирокчӣ гум шудааст.

en: All question attributes meet consistency standards.
tg: Ҳамаи аломат(ҳо)и муайянкунандаи савол ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All questions meet consistency standards.
tg: Ҳамаи саволҳо ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
tg: Ҳамаи саволҳо, ҷавобҳо ва ғ. барои забонҳои бартараф кардашуда гум мешаванд. Шумо барои ин дилпур ҳастед?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
tg: Ҳамаи саволҳо, гурӯҳҳо ва хусусиятҳо боз барои таҳрир дастрас мебошанд

en: All quota language settings meet consistency standards.
tg: Ҳамаи ҷуркуниҳои забони квота ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All quota quota members meet consistency standards.
tg: Ҳамаи аъзоёни квота ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд:

en: All quotas meet consistency standards.
tg: Ҳамаи квотаҳо ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All responses
tg: Ҳамаи ҷавобҳо

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
tg: Ҳамаи ҷавобҳо дигар бо Savol online дастрас нестанд.

en: All survey language settings meet consistency standards.
tg: Ҳамаи ҷуркуниҳои забони пурсиш ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All surveys
tg: Ҳамаи пурсишҳо

en: All surveys meet consistency standards.
tg: Ҳамаи пурсишҳо ба стандартҳои мутобиқат ҷавобгу мебошанд.

en: All the attributes are automatically mapped
tg: Ҳамаи аломатҳои муайянкунанда ба таври автоматикӣ ҷобаҷо шуданд.

en: All themes
tg: Ҳамаи ороишҳо

en: All users
tg: Ҳамаи иштирокчиён

en: All your answers must be different and you must rank in order.
tg: Ҳамаи ҷавобҳои Шумо бояд гуногун бошанд ва Шумо бояд онҳоро аз рӯи тартиб ҷойгир кунед.

en: Allow
tg: Иҷозат

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
tg: Иҷозат додан ба тақсими саволҳо бо услуби массив ба якчанд саҳифа

en: Allow backward navigation:
tg: Иҷозат додани навигатсияи баръакс

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
tg: Ба иштирокчиёни руйхати сиёҳ иҷозат додан барои ба пурсиш илова шудан.

en: Allow invalid email addresses:
tg: Иҷозат додани суроғаҳо нодурусти почтаи электронӣ:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
tg: Иҷозат додани тақсими якчанд саволҳои кӯтоҳи матнӣ/рақамӣ ба якчанд саҳифаҳо

en: Allow only numerical input
tg: Иҷозат додани танҳо воридкунии рақамӣ

en: Allow only numerical input for 'Other' text
tg: Иҷозат додани танҳо воридкунии рақамӣ барои матни "Дигар"

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
tg: Ба иштирокчӣ иҷозат додан, ки худро аз руйхати сиёҳ бартараф кунад

en: Allow public registration:
tg: Иҷозат додан ба бақайдгирии умумӣ:

en: Allow reset the slider
tg: Иҷозат додан барои партофти слайдер

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
tg: Иҷозат додан ба тақсими саволҳо бо як интихоб ба якчанд саҳифа

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
tg: Иҷозат додан ба тақсимкунии саволҳои слайдер ба якчанд саҳифа

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
tg: Ба истифодабаранда барои тағйирдиҳии ҷавоби охирони худ пеш аз қатъи пурсиш иҷозат диҳед

en: Allowed file types
tg: Навъҳои файл иҷозат дода шуданд

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
tg: Навъҳои иҷозатдодашудаи файлҳо дар шакли бо вергул ҷудокардашуда. Масалан, pdf,doc,odt

en: Always
tg: Доимо

en: Always closed
tg: Доимо махкам

en: Always hide this question
tg: Пинҳон кардани танҳо ин савол

en: Always open
tg: Доимо кушода

en: Amharic
tg: Амхарӣ

en: An additional help text for your question
tg: Матни иловагии кӯмаккунанда барои саволи Шумо

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
tg: Хабари электронӣ ба суроғае, ки Шумо таъмин кардед, бо тафсилоти дастрасӣ ба ин пурсиш равон карда шуд. Лутфан барои давом додани хабар ба истинод дароед

en: An email has been sent with details about your saved survey
tg: Хабари электронӣ дар бораи пурсиши сабткардашудаи Шумо бо тафсилоташ ирсол карда шуд

en: An email with a generated password was sent to the user.
tg: Хабари электронӣ бо пароли таъсисдодашуда ба истифодабаранда ирсол карда шуд.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
tg: Ғалат дар вақти таъсиси нусхабардории захиравии файлҳои Шумо ба вуҷуд омад. Системаи маҳаллии худро тафтиш кунед (иҷозат, фазои дастрас ва ғ.)

en: An error occured while creating your update package file.
tg: Дар вақти таъсис додани файли навкуниҳои Шумо ғалат ба вуҷуд омад.

en: An error occured while getting checksums.
tg: Дар вақти гирифтани суммаҳои назоратӣ ғалат ба вуҷуд омад.

en: An error occured while getting the changeset.
tg: Дар вақти гирифтани дастаи тағйирот ғалат ба вуҷул омад.

en: An error occurred saving a response to survey id
tg: Хатоги дар вақти сабткунии ҷавоб ба id пурсиш ба вуҷуд омад

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
tg: Ғалат дар вақти боргузории файли Шумо ба вуҷуд омад. Ин метавонад бо сабаби иҷозатҳои нодуруст барои истифодаи ҷузъдони /tmp ба вуҷуд ояд.

en: An error occurred.
tg: Ғалат ба вуҷуд омад.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
tg: Пурсиш бо мӯҳлати хотимаёфта барои иштирокчиён дастрас нест (онҳо танҳо хабареро мебинанд, ки мувофиқи он мӯҳлати пурсиш ба охир расид)

en: An internal error occured during the database upgrade. Please go back to the %smain menu%s. Contact support if the error persists.
tg: Ғалати дохилӣ дар вақти навкунии базаи маълумотҳо ба вуҷуд омад. Лутфан, ба %Менюи асосӣ%s баргардед. Агар ғалат то ҳол истад, барои кӯмак дархост намоед.

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
tg: Ғалати дохилӣ дар он вақте, ки сервери сомона дархости шуморо коркард мекард, ба амал омадааст.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
tg: Ғалати барқарорнашаванда дар вақти навкунӣ ба вуҷуд омад. Тафсилоти ғалат:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
tg: Хатогии ноинтизор ба вуҷуд омад ва ҷавобҳои Шумо сабт карда намешавад.

en: An unknown error happened when moving file %s to %s.
tg: Дар вақти ҷойивазкунии файл аз %s ба %s хатогии номаълум ба вуҷуд омад.

en: An unknown error occured
tg: Хатогии номаълум ба вуҷуд омад

en: An unknown error occured.
tg: Ғалаи номаълум ба вуҷуд омад.

en: An unknown error occurred
tg: Ғалати номаълум ба вуҷуд омад.

en: Animate alert
tg: Аниматсиякунии огоҳӣ

en: Animate body
tg: Аниматсиякунии қисми матн

en: Animate checkbox
tg: Аниматсиякунии байрақча

en: Animate question
tg: Аниматсиякунии савол.

en: Animate radio buttons
tg: Аниматсиякунии тугмачаҳои радио.

en: Anonymized responses
tg: Ҷавобҳои беимзо

en: Anonymized responses:
tg: Ҷавобҳои махфӣ:

en: Anonymized responses?
tg: Ҷавобҳои махфӣ?

en: Answer
tg: Ҷавоб

en: Answer codes
tg: Рамзҳои ҷавоб

en: Answer codes must be unique by question.
tg: Рамзҳои ҷавоб бояд барои савол беназир бошанд.

en: Answer label font size (normal)
tg: Ҳаҷми шрифти аломати ҷавоб (муқаррарӣ)

en: Answer label font size (small)
tg: Ҳаҷми шрифти аломати ҷавоб (майда)

en: Answer matched (regexp)
tg: Ҷавоб мувофиқ омад (regexp)

en: Answer must be %s
tg: Ҷавоб бояд %s бошад

en: Answer must be between %s and %s
tg: Ҷавоб бояд байни %s ва %s бошад

en: Answer must be greater or equal to %s
tg: Ҷавоб бояд аз %s калонтар ё ба он баробар бошад

en: Answer must be less or equal to %s
tg: Ҷавоб бояд аз %s камтар ё ба он баробар бошад

en: Answer option / subquestion font size
tg: Ҳаҷми шрифти варианти ҷавоб / зерсавол (майда)

en: Answer options
tg: Вариантҳои ҷавоб

en: Answer options were successfully saved.
tg: Вариантҳои ҷавоб бомуваффақ сабт карда шуданд.

en: Answer prefix
tg: Префикси ҷавоб

en: Answer suffix
tg: Суффикси ҷавоб

en: Answer was
tg: Ҷавоб буд....

en: Answer was NOT
tg: Ҷавоб набуд

en: Answer was greater than
tg: Ҷавоб калонтар буд назар ба

en: Answer was greater than or equal to
tg: Ҷавоб калонтар буд ё баробар буд назар ба

en: Answer was less than
tg: Ҷавоб камтар буд назар ба

en: Answer was less than or equal to
tg: Ҷавоб камтар буд ё баробар буд ба

en: Answers
tg: Ҷавобҳо

en: Answers cleared
tg: Ҷавобҳо тоза карда шудаанд

en: Answers column width
tg: Васеъгии сутуни ҷавоб

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
tg: Ҷавобҳо бо рамзи 0 (нол) ё рамзи холӣ иҷозат дода нашудаанд ва сабт карда намешаванд.

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
tg: Ҷавоби аломати тақсимкунанда |Чап-танзимкунанда-матн| рост-танзимкунанда-матн

en: Apply
tg: Истифода бурдан

en: Apply and go to survey
tg: Татбиқ кардан ва ба пурсиш гузаштан

en: Apr
tg: Апре

en: April
tg: Апрел

en: Arabic
tg: Арабӣ

en: Arc cosine
tg: Арк косинус

en: Arc sine
tg: Арксинус

en: Arc tangent
tg: Арктангенс

en: Arc tangent of two variables
tg: Арктангенси ду ивазшавандаҳо

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
tg: Шумо дар фаъолгардонии ҳамаи квотаҳои интихобшуда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
tg: Шумо дар ғайрифаъолгардонии ҳамаи квотаҳои интихобшуда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
tg: Шумо дар бартараф кардани ҳамаи шартҳо барои ин савол дилпуп ҳастед?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
tg: Шумо дар бартараф кардани ҳамаи шартҳои дар ин сенария муқарраршуда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
tg: Шумо дар бартараф кардани ҳамаи квотаҳои интихобшуда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
tg: Шумо дар бартараф кардани ҳамаи он пурсишҳо дилпур ҳастед

en: Are you sure you want to delete all uploaded files from the selected responses?
tg: Шумо дар бартараф кардани ҳамаи файлҳои боргузорӣ кардагуда аз ҷавобҳои интихобшуда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
tg: Шумо дар бартараф кардани ташриф интихобшуда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete the selected menu entries?
tg: Шумо дар бартараф кардани қайдҳои интихобшудаи меню дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete the selected menus and all related submenus and entries?
tg: Шумо дар бартараф кардани менюҳои интихобшуда ва ҳамаи зерменюҳо ва қайдҳои ба он вобаста дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
tg: Шумо дар бартараф кардани иштирокчиёни интихобгардида дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
tg: Шумо дар бартараф кардани ҷавобҳои интихобшуда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин хусусияти URL дилпур ҳастед

en: Are you sure you want to delete this box ?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин қуттӣ дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete this condition?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин шарт дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete this entry?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин қайд дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete this label set?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин дастаи аломатҳо дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete this theme?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин ороиш дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete this theme?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин ороиш дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to delete this user group?
tg: Шумо дар бартараф кардани ин гурӯҳи истифодабаранда дилпур ҳастед?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incrementing numbers beginning from 1?
tg: Шумо дар аз нав рақамгузории сенарияҳо бо рақамҳои зиёдшаванда, ки аз 1 сар меашванд, дилпур ҳастед?

en: Are you sure?
tg: Шумо дилпур ҳастед?

en: Arithmetic mean
tg: Ифодаи арифметикӣ

en: Armenian
tg: Арманӣ

en: Array
tg: Массив

en: Array (Increase/Same/Decrease)
tg: Массив (Зиёдшавӣ/бетағйир/камшавӣ)

en: Array (Numbers)
tg: Массив (рақамҳо)

en: Array (Texts)
tg: Массив (матнҳо)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
tg: Массив (Ҳа/не/номуайян)

en: Array by column
tg: Массив аз рӯи сутун

en: Array dual scale
tg: Шкалаи дубораи массив

en: Array filter
tg: Ҷойгиршавии филтр

en: Array filter exclusion
tg: Хориҷкунии филтри массив

en: Array filter style
tg: Услуби филтри массив

en: Arrays
tg: Массивҳо

en: As a last step you should clear your browser cache now.
tg: Ҳамчун қадами охирон Шумо бояд кеши барузери худро айни замон тоза кунед.

en: As defined in question settings
tg: Чӣ тавре ки дар ҷуркуниҳои савол муайян карда шудааст

en: As you can see, editing answer options is quite similar to editing subquestions.
tg: Чи тавре ки Шумо дида метавонед, таҳрирнамоии вариантҳои ҷавоб ба таҳрирнамоии зерсаволҳо нисбатан монанд мебошад

en: As you can see, the preselected question type is the 'Long free text' one. We will use in this example the 'Array' question type.
tg: Чӣ тавре ки Шумо дида метавонед, навъи саволи пешакӣ интихобшуда ин мебошад: "Матни дарози озод" Мо дар ин мисол навъи саволи "Массив"-ро истифода мебарем.

en: Assessment details
tg: Тафсилоти баҳогузорӣ

en: Assessment group score
tg: Холи гурӯҳи баҳогузорӣ

en: Assessment heading
tg: Сарлавҳаи баҳогузорӣ

en: Assessment mode for this survey is not activated.
tg: реҷаи баҳогузорӣ барои ин пурсиш фаъол карда нашудааст.

en: Assessment rules
tg: Қоидаҳои баҳогузорӣ

en: Assessment value
tg: Қимати баҳогузорӣ

en: Assessment:
tg: Баҳогузорӣ

en: Assessments
tg: Баҳогузориҳо

en: Assessments mode not activated
tg: реҷаи баҳогузориҳо фаъол карда нашудааст.

en: Assigning a new value to a variable.
tg: Гузоштани қимати нав ба ивазкунанда.

en: At beginning
tg: Дар аввал

en: At end
tg: Дар охир

en: At least one installed
tg: Ҳадди ақал яктоаш насб карда шуд

en: At the end of the process the database will be updated.
tg: Дар охири раванд базаи маълумот нав карда мешавад.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
tg: Дар охири раванд мо ба навкунии Savol online сар мекунем.

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
tg: Диққат: Якчанд рамзҳои савол нав карда шуданд. Лутфан, инҳоро бодиққат тафтиш кунед, чунки навкунӣ бо ифодаҳои ҷуркардашуда метавонад идеалӣ набошад.

en: Attribute
tg: Аломати муайянкунанда

en: Attribute %s (%s)
tg: Аломати муайянкунандаи %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
tg: Аломати муайянкунандаи %s бартараф карда шуд.

en: Attribute display setting updated
tg: Ҷуркуниҳои тасвири аломати муайянкунанда нав карда шуданд.

en: Attribute field
tg: Майдони нисбатдодашуда

en: Attribute management
tg: Идоракунии аломати муайянкунанда

en: Attribute name:
tg: Номи аломати муайянкунанда:

en: Attribute settings
tg: Ҷуркуниҳои аломатҳои муайянкунанда

en: Attribute successfully deleted
tg: Аломати муайянкунанда бомуваффақ бартараф карда шуд

en: Attribute successfully updated
tg: Аломати муайянкунанда бомуваффақ нав карда шуд.

en: Attribute type
tg: Навъи аломати муайянкунанда

en: Attribute type:
tg: Навъи аломати муайянкунанда:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
tg: Қиматҳои аломати муайянкунанда барои иштирокчиёни мавҷудбуда аз сабтҳои иштирокчӣ нав карда шуд.

en: Attribute visible:
tg: Аломати муайянкунанда аён аст:

en: Attribute was saved.
tg: Аломати муайянкунанда сабт карда шуд.

en: Attributes
tg: Аломатҳои муайянкунанда

en: Attributes to be created
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунанда барои таъсисдиҳӣ

en: Attributes to export:
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунанда барои содиркунӣ

en: Aug
tg: Авг

en: August
tg: Август

en: Authentication method
tg: Усули аутентификатсия

en: Auto
tg: Авто

en: Auto Translate
tg: Тарҷумаи автоматикӣ

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
tg: Варианти тафтиши автоматикии эксклюзивӣ, агар ҳамаи боқимонда тафтиш шудаанд

en: Autoload URL
tg: Пурбории автоматикии URL

en: Autoload URL:
tg: Боркунии автоматикии URL:

en: Automatic
tg: Автоматикӣ

en: Automatic (UTF-8)
tg: Автоматикӣ (UTF-8)

en: Automatically load end URL when survey complete:
tg: Боркунии автоматикии URL-и охирин дар вақти анҷоми пурсиш:

en: Automatically rename question code if already exists?
tg: Иваз кардани рамзи савол ба таври автоматикӣ агар аллакай мавҷуд бошад?

en: Available admin themes:
tg: Ороишҳои дастраси администратор:

en: Available functions
tg: Функсияҳои дастрас

en: Available languages:
tg: Забонҳои дастрас

en: Available space in directory:
tg: Фазои дастрас дар каталог:

en: Available survey themes:
tg: Ороишҳои дастраси пурсиш:

en: Average
tg: Миёна

en: Average file size
tg: Ҳаҷми миёнаи файл

en: Average interview time:
tg: Вақти миёнаи мусоҳиба:

en: Average no. of files per respondent
tg: Миқдори миёнаи файлҳо барои ҳар як мусоҳиб

en: Average size per respondent
tg: Ҳаҷми миёна барои ҳар як мусоҳиб

en: Back
tg: Қафо

en: Back to Response Import
tg: Қафо ба воридоти ҷавоб

en: Back to main menu
tg: Қафо ба меню асосӣ

en: Back to survey home
tg: Қафо ба хонаи пурсиш

en: Background color
tg: Ранги асос

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
tg: Ранги манзар барои саволҳо (0 сиёҳ - 255 сафед)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
tg: Ранги манзар барои қисмҳо (0 сиёҳ - 255 сафед)

en: Background image
tg: Акси асос

en: Background image file
tg: Файли акси асос

en: Backup
tg: Нусхабардории захиравӣ

en: Backup entire database
tg: Нусхабардории захиравии ҳамаи базаи маълумотҳо

en: Bar chart
tg: Гистограмма

en: Base language
tg: Забони асосӣ

en: Base language:
tg: Забони асосӣ:

en: Basic admin notification
tg: Огоҳкунии асосии администратор

en: Basic admin notification body
tg: Қисми асосии огоҳкунии администратор

en: Basic admin notification email body:
tg: Огоҳкунии асосии администратор ба воситаи почтаи электронӣ:

en: Basic admin notification subject
tg: Мавзӯи асосии огоҳкунии администратор

en: Basic admin notification subject:
tg: Мавзӯи асосии огоҳкунии администратор:

en: Basic attributes
tg: Аломатҳои муайянкунандаи асосӣ

en: Basic email notification is sent to:
tg: Огоҳкунии асосӣ ба воситаи почтаи электронӣ равон карда шуд ба:

en: Basic notification attachments:
tg: Замимаҳои асосии огоҳӣ:

en: Basic settings
tg: Ҷуркуниҳои асосӣ

en: Basque
tg: Баскӣ

en: Batch deletion
tg: Нест кардани пакети маълумотӣ

en: Batch edit
tg: Таҳрири пурра

en: Batch edit the menus
tg: Таҳрирнамоии пурраи менюҳо

en: Batch edit the participants
tg: Таҳрири гурӯҳии иштирокчиён

en: Batch-edit participants
tg: Таҳрири қисмани иштирокчиён

en: Before
tg: Пеш аз

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
tg: Пеш аз давом додан лутфан базаи маълумотҳои худро бо истифодаи олоти нусхабардории захиравӣ нусхабардории захиравӣ кунед!

en: Before you can add questions you must add a question group first.
tg: Пеш аз оне, ки Шумо метавонед саволҳоро илова намоед, Шумо бояд аввал гурӯҳи саволро илова намоед.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
tg: Пеш аз давом додани навкунии Savol online мо бояд аввалан худи ComfortUpdate-ро нав кунем.

en: Before you start, please prove you are human.
tg: Пеш аз саркунӣ лутфан исбот кунед, ки Шумо одам ҳастед

en: Beginner tour
tg: Роҳнамои истифодабаранда

en: Belarusian
tg: Белорусӣ

en: Bengali
tg: Бенгалӣ

en: Big5 Traditional Chinese
tg: Big5 чинии анъанавӣ

en: Binary pseudo charset
tg: Charset-и бинари

en: Binary safe case-insensitive string comparison
tg: Муқоисаи дубораи бехатари сатрҳо бе баҳисобгирии регистр

en: Binary safe string comparison
tg: Муқоисаи дубораи бехатари сатрҳо

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
tg: Ба руйхати сиёҳ партофтани ҳамаи пурсишҳои мазкур барои иштирокчӣ, вақте ки майдони глобалӣ муқаррар шудааст:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
tg: Ба руйхати сиёх партофтани иштирокчӣ барои дилхоҳ пурсиши иловакардашуда, вақте ки майдони глобалӣ муқаррар шудааст.

en: Blacklist settings
tg: Ҷуркуниҳои руйхати сиёҳ

en: Blacklist settings were saved.
tg: Ҷуркуниҳои руйхати сиёҳ сабт карда шуданд.

en: Blacklist user:
tg: Руйхати сиёҳи истифодабарандагон:

en: Blacklisted
tg: Блокшуда

en: Blacklisted participants
tg: Иштирокчиёни дар руйхати сиёҳ мавҷудбуда

en: Blacklisted?
tg: Ба рӯйхати сиёҳ даровардашуда?

en: Body animation
tg: Аниматсияи қисми матн

en: Borders around questions in PDF:
tg: Сарҳадо дар гирду атрофи саволҳо дар PDF:

en: Borders around responses in PDF:
tg: Сарҳадо дар гирду атрофи ҷавобҳо дар PDF:

en: Bosnian
tg: Босниягӣ

en: Both
tg: Ҳар ду

en: Bottom bar
tg: Панели поёнӣ

en: Bounce email address:
tg: Суроғаи электронӣ дар ҳолати ирсол нашудани почта:

en: Bounce processing
tg: Коркарди радкуниҳо

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
tg: Коркарди радкуниҳо ё барои ҳамаи барнома ё барои танҳо ин пурсиш кушта шудааст.

en: Bounce settings
tg: Ҷуркуниҳои радкунӣ

en: Bounce settings have been saved.
tg: Ҷуркуниҳои радкуниҳо сабт карда шуданд.

en: Box deleted
tg: Қуттӣ бартараф карда шуд

en: Box orientation:
tg: Ҷойгиршавии қуттӣ:

en: Box settings updated!
tg: Ҷуркуниҳои қуттӣ нав карда шуданд!

en: Box updated
tg: Қуттӣ нав карда шуд.

en: Boxes
tg: Қуттиҳо

en: Boxes by row:
tg: Қуттиҳо аз рӯи сатр:

en: Branch
tg: Филиал

en: Broken survey themes:
tg: Ороишҳои  ба қисмҳо ҷудо кардашудаи пурсиш:

en: Browse
tg: Ҷустуҷӯ

en: Browse participants
tg: Дидани иштирокчиён

en: Browse responses
tg: Ҷустуҷӯи ҷавобҳо

en: Browse saved responses
tg: Дида баромадани ҷавобҳои сабтшуда

en: Browse survey participants
tg: Дида баромадани иштирокчиёни пурсиш

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
tg: Рақами васлкунӣ то %s бомуваффақ нав карда шуд

en: Bulgarian
tg: Булғорӣ

en: But this one isn't.
tg: Вале ин он чизи лозима нест

en: Button group
tg: Гурӯҳи тугмача

en: Buy a new key
tg: Харидани калиди нав

en: By continuing this survey you approve the data protection policy of the service provider.
tg: Бо давом додани ин тадқиқот Шумо сиёсати ҳимояии маълумоти таъминкунандаи хизматрасониро тасдиқ мекунед.

en: By question group
tg: Аз рӯи гурӯҳи савол

en: Bypass date control before sending email:
tg: Риоя накардани назорати сана пеш аз ирсоли хабари электронӣ

en: CPDB CSV summary
tg: Шарҳи муфассали CPDB CSV

en: CPDB mapping
tg: Ҷобаҷогузории CPDB

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
tg: Услуби CSS барои хабаре, ки дар таймери сарҳисоби баргашт дар вақти ҳисоб тасвир мешавад

en: CSS class(es)
tg: Синфи CSS

en: CSS class(es):
tg: Синф(ҳо)и CSS

en: CSS files:
tg: Файлҳои CSS:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
tg: Услуби CSS барои "хабари тамомшавии маҳдудияти вақт"

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
tg: Услуби CSS истифода мешавад, агар хабари "огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт" тасвир шудааст

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
tg: Услуби CSS ҳамон вақт истифода мешавад, ки агар хабари "огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт" тасвир мешавад

en: CSV field names
tg: Номҳои CSV файлҳо

en: CSV field separator:
tg: Тақсимкунандаи майдони CSV:

en: CSV file
tg: CSV файл

en: CSV input format
tg: Шакли воридкунии CSV

en: Calculate storage
tg: Ҳисобкунии захира

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
tg: Шаблони стандарии аз меъёр дуршударо барои руйхати рақамҳо ҳисоб кунед

en: Calculate the sum of values in an array
tg: Ҳисобу китоб кардани суммаи қиматҳо дар массив

en: Calculates the exponent of e
tg: Нишондиҳандаи e-ро ҳисоб мекунад

en: Calculation
tg: Ҳисобу китоб

en: Can edit?
tg: Метавонад таҳрир кардан?

en: Can not import a theme that already exists!
tg: Наметавонад мавзӯеро, ки аллакай мавҷуд ҳаст, ворид кунад.

en: Can't bind to the LDAP directory. Error message: %s
tg: Ба директорияи LDAP мутобиқ шудан нашуд. Хабар оид ба ғалат: %s

en: Can't connect to the LDAP directory
tg: Ба директорияи LDAP пайваст шуда намешавад.

en: Can't delete question group when the survey is active
tg: Вақте ки пурсиш фаъол аст, гурӯҳи саволро нест кардан ноимкон аст.

en: Can't find user group!
tg: Гурӯҳи истифодабарандаро ёфта намешавад!

en: Can't render layout %s for template %s. Please try to re-install the template.
tg: Тақсимкунии %s барои намунаи %s иҷро кардан номумкин аст. Лутфан намунаро аз нав насб кунед.

en: Can't render layout %s for template %s. Template version in database is %s, but in config.xml it's %s. Please re-install the template.
tg: Тарзи% s барои қолаби% s нишон дода намешавад. Нусхаи қолаб дар пойгоҳи додаҳо% s, аммо дар config.xml он% s аст. Лутфан шаблонро аз нав насб кунед.

en: Can't render layout %s. Please check that the view exists or contact your admin.
tg: Макети %s нишон додан номумкин аст. Лутфан, тафтиш кунед, ки намуд ҳаст ё ба администратори худ ба алоқа бароед.

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
tg: Аломатҳоро нав карда наметавонад, чунки Шумо рамзҳои такроршавандаро истифода бурда истодаед

en: Cancel
tg: Бекоркунӣ

en: Cancel automatic sending
tg: Бекор кардани ирсолкунии автоматикӣ

en: Cancel editing
tg: Бекоркунии таҳрирнамоӣ

en: Cannot be changed
tg: Иваз карда номумкин аст

en: Cannot import the VVExport file.
tg: Файли VVexport ворид карда наметавонад

en: Case-insensitive strstr
tg: Бе баҳисобгирии регистр

en: Catalan
tg: Каталонӣ

en: Catalan (Valencian)
tg: Каталонӣ (Валенсия)

en: Category separator
tg: Ҷудокунандаи категория

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser or for this website. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
tg: Диққат: JavaScript дар браузери Шумо ё барои ин сомона кушта шудааст. Шумо шояд наметавонед ба ҳамаи саволҳои ин пурсиш ҷавоб диҳед. Лутфан, хусусиятҳои браузери худро тафтиш кунед.

en: Centered
tg: Марказонидашуда

en: Central database
tg: Базаи маълумотҳои марказӣ

en: Central participant database
tg: Базаи марказии маълумотҳо

en: Central participant management
tg: Идоракунии марказии иштирокчӣ

en: Central participants database summary
tg: Шарҳи муфассали базаи марказии маълумотҳои иштирокчиён

en: Change language
tg: Иваз кардани забон

en: Change log
tg: Иваз кардани маҷалла

en: Change password
tg: Иваз кардани парол

en: Change scenario number
tg: Ивазкунии рақами сенария

en: Change settings
tg: Ивазкунии ҷуркуниҳо

en: Change survey group
tg: Иваз кардани гурӯҳи пурсишӣ

en: Change texts
tg: Ивазкунии матнҳо

en: Change the display style of the month when using select boxes
tg: Иваз кардани навъи тасвири моҳ дар вақти истифодаи катакҳои интихобшуда

en: Change the language
tg: Ивазкунии забон

en: Changed by
tg: Иваз карда шуд аз тарафи

en: Changed on
tg: Иваз карда шуд дар

en: Changes cannot be saved to a standard theme.
tg: Тағйирот ба мавзӯи стандартӣ сабт карда намешавад.

en: Character set for file import/export:
tg: Дастаи аломатҳо барои содиркунӣ/воридкунии файл

en: Character set of file:
tg: Дастаи аломатҳои файл:

en: Character set of the file:
tg: Дастаи аломатҳои файл:

en: Chart type
tg: Навъи диаграмма

en: Chart type:
tg: Навъи диаграмма

en: Check again
tg: Боз тафтиш кардан

en: Check any that apply
tg: Тафтиш кунед, ки агар ягонтоаш мувофиқ ояд.

en: Check data
tg: Тафтиши маълумот

en: Check data integrity
tg: Тафтиши пуррагии маълумот

en: Check icon
tg: Тафтиши аломат

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
tg: Тафтиш кунед, ки агар мундариҷаи ивазкунанда қимати бутуни дуруст мебошад.

en: Check logic
tg: Тафтишкунии мантиқ

en: Check out the dedicated documentation for this format.
tg: Ҳуҷҷатҳои махсусро барои ин шакл тафтиш намоед.

en: Check survey logic for current question group
tg: Тафтиш кардани мантиқи пурсиш барои гурӯҳи зерини савол

en: Checkbox is checked
tg: Байрақча монад шудааст

en: Checkbox is unchecked
tg: Байрақча гирифта партофта шудааст.

en: Checkbox layout
tg: Ҷойгиршавии байрақча

en: Checked
tg: Тафтиш карда шуд.

en: Checking basic requirements...
tg: Тафтишкунии талаботҳои асосӣ

en: Checking existing LimeSurvey files...
tg: Тафтиши файлҳои мавҷудбудаи Savol online

en: Chinese (Simplified)
tg: Чинӣ (соддакардашуда)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
tg: Чинӣ (анъанавӣ - Гонгконгӣ)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
tg: Чинӣ (анъанавӣ - тайванӣ)

en: Choice column width
tg: Интихоби васеъгии сутун

en: Choice header
tg: Интихоби сарлавҳа

en: Choice of rank %s
tg: Интихоби рейтинг %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
tg: Интихоб кардани 'Бакорсардиҳӣ/Ҳама' аз меню барои сардиҳии вориднамоӣ

en: Choose file
tg: Интихоб кардани файл

en: Choose one of the following answers
tg: Яке аз ҷавобҳои зеринро интихоб кунед

en: Choose the CSV file to upload:
tg: Файли CSV-ро барои боргузорӣ интихоб кунед

en: Choose the file to upload:
tg: Файлро барои боргузорӣ интихоб кунед:

en: Choose when user can add a comment
tg: Интихоб кунед вақте ки истифодабаранда шарҳро илова мекунад.

en: Choose your language
tg: Забони худро интихоб кунед

en: Chosen icon:
tg: Аломати интихобшуда:

en: Circle
tg: Давра

en: Classes
tg: Синфҳо

en: Clear
tg: Фаҳмо

en: Clear all
tg: Тоза кардани ҳама

en: Clear assets cache:
tg: Тоза кардани кеши моликият

en: Clear now
tg: Тоза кардан айни замон

en: Clear selection
tg: Интихоби тоза

en: Click here to log in.
tg: Барои даромадан инро зер кунед.

en: Click here to start the survey.
tg: Барои саркунии пурсиш ба инҷо зер кунед.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
tg: Барои истифодаи ComfortUpdate ё боргирии он ба ин ҷо зер кунед.

en: Click here to use ComfortUpdate.
tg: Барои истифодаи ComfortUpdate инҷоро зер кардан.

en: Click on 'Activate this survey'
tg: Ба "фаъолгардонии пурсиш" зер кунед.

en: Click on 'No, thanks'
tg: Ба "Не, раҳмат" зер кунед.

en: Click on 'Preview survey' and return to this window when you are done testing.
tg: Ба "Пешакӣ дида баромадани пурсиш" зер кунед ва ба ин равзана баргардед, вақте ки Шумо санҷишро иҷро кардед.

en: Click on 'Save and close' or 'Next' to proceed.
tg: Ба "Сабт ва махкам кардан" ё ба "Навбатӣ" барои давом додан зер кунед.

en: Click on the 'Create survey' box - or 'Next' in this tutorial
tg: Ба хоначаи "Тартиб додани пурсиш - ё Навбатӣ" дар ин дастури омӯзишӣ зер кунед

en: Click on the 'Edit answer options' button.
tg: Ба тугмачаи "Таҳрири вариантҳои ҷавоб" зер кунед.

en: Click on the 'Edit subquestions' button.
tg: Ба тугмачаи "Таҳрир кардани зерсаволҳо" зер кунед

en: Click on the following button if you want to
tg: Агар хоҳед, тугмачаи зеринро зер кунед

en: Click on the name of your survey to get back to the survey settings overview.
tg: Ба номи пурсиши худ барои баргаштан ба шарҳи ҷуркуниҳои пурсиш зер кунед.

en: Click on the plus sign %s to add another subquestion to your question.
tg: Ба аломати плюс %s барои илова кардани зерсаволи дигар ба саволи худ зер кунед.

en: Click this button to log out.
tg: Барои баромадан ба тугмача зер кардан

en: Click to adjust.
tg: Бароии тағйирдиҳӣ зер кунед

en: Click to expand
tg: Барои васеъкунӣ зер кунед.

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
tg: Зер кунед, то ки ҷойгиршавиро муайян кунед ва сӯзанакро ба дигар ҷо гузаронед.

en: Close
tg: Махкам кардан

en: Close editor
tg: Махкамкунии муҳаррир

en: Close the picker
tg: Махкам кардани палитраи рангҳо

en: Closed group
tg: Гурӯҳи махкам

en: Code
tg: Рамз

en: Code filter
tg: Филтри рамз

en: Code/text separator:
tg: Тақсимкунандаи рамз/матн:

en: Code:
tg: Рамз

en: Code: '%s' is a reserved word.
tg: Рамз: '%s' калимаи бандкардашуда мебошад.

en: Collapse all
tg: Махкамкунии ҳама

en: Collapsed menu
tg: Менюи махкамкардашуда

en: Collapsible text
tg: Матни ҷудошаванда

en: Columns
tg: Сутунҳо

en: ComfortUpdate could not download the update!
tg: ComfortUpdate навкуниро боргирӣ карда натавонист!

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
tg: ComfortUpdate навкуниро дар маълумот наёфт

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
tg: ComfortUpdate файлҳоро барои нусхабардории захиравии Шумо zip карда натавонист

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
tg: ComfortUpdate файли навкуниро дар системаи маҳаллии Шумо (ё файли навкунанда) ёфта натавонист.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
tg: ComfortUpdate натавонист, ки як ё якчанд директорияҳоро, ки бо навкунӣ бартараф карда шуда буданд, тоза кунад.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
tg: ComfortUpdate натавонист, ки як ё якчанд файлҳоро, ки бо навкунӣ бартараф карда шуда буданд, тоза кунад.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
tg: ComfortUpdate файли навкуниро аз zip (ё файли навкунанда) кушода натавонист.

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
tg: ComfortUpdate дар вақти кӯшиши гирифтани маълумот аз базаи маълумотҳои Шумо ғалатро муайян кард.

en: ComfortUpdate has been updated!
tg: ComfortUpdate нав карда шуд!

en: ComfortUpdate is disabled in your LimeSurvey configuration. Please contact your administrator for more information.
tg: ComfortUpdate дар конфигуратсияи Savol online-и Шумо кушта шудааст. Луфтан бо администратори худ барои гирифтани маълумоти бештар ба алоқа бароед.

en: ComfortUpdate key
tg: Калиди ComfortUpdate

en: ComfortUpdate key information
tg: Маълумот оид ба калиди ComfortUpdate

en: ComfortUpdate needs to be updated
tg: ComfortUpdate бояд нав карда шавад

en: ComfortUpdate step %s
tg: Қадами навкунии қуллай %s

en: Comma
tg: Вергул

en: Comma (,)
tg: Вергул (,)

en: Comment
tg: Эзоҳ

en: Comment only when
tg: Шарҳ диҳед танҳо агар

en: Comment only when you choose an answer.
tg: Шарҳ диҳед танҳо агар Шумо ҷавобро интихоб кардед.

en: Comment only when you don't choose an answer.
tg: Шарҳ диҳед танҳо агар Шумо ҷавобро интихоб накардед.

en: Comment your answers.
tg: Ҷавобҳои худро шарҳ диҳед.

en: Comments
tg: Эзоҳот

en: Compact
tg: Майда кардан

en: Compare a string to a regular expression pattern
tg: Муқоиса кардани сатр бо шаблони ифодаи доимӣ

en: Comparison operator
tg: Оператори муқоисакунанда

en: Compatible
tg: Мувофиқ

en: Compatible with type coercion
tg: Бо навъи маҷбурсозӣ мувофиқ мебошад.

en: Complete only
tg: Танҳо пурра

en: Completed
tg: Анҷом дода шуд

en: Completed responses only
tg: Танҳо ҷавобҳои пурра

en: Completed?
tg: Анҷом дода шуд?

en: Completion state:
tg: Ҳолати анҷомдиҳӣ:

en: Condition
tg: Шарт

en: Condition added.
tg: Шарт илова шуд.

en: Condition successfully copied
tg: Шартҳо бомуваффақ нусхабардорӣ карда шуданд.

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
tg: Шартҳо бомуваффақ нусхабардорӣ карда шуд (баъзеашон партофта шуданд, чунки он такрор мешуданд)

en: Condition updated.
tg: Шарт нав карда шуд

en: Conditional processing
tg: Коркарди шартӣ

en: Conditions
tg: Шартҳо

en: Conditions designer
tg: Тартибдиҳандаи шартҳо

en: Config file is malformed or null.
tg: Файли конфигуратсия вайрон карда шуд ё аҳамияти ночиз дорад

en: Configuration
tg: Конфигуратсия

en: Configuration directory is not writable
tg: Директорияи конфигуратсия қобили навиштан надорад

en: Confirm
tg: Тасдиқ

en: Confirm password:
tg: Тасдиқ кардани парол:

en: Confirm your admin password
tg: Номи пароли администратории худро тасдиқ кунед

en: Confirmation
tg: Тасдиқнамоӣ

en: Confirmation attachments:
tg: Замимаҳои тадсиқнамоӣ

en: Confirmation email
tg: Хабари электронӣ оид ба тасдиқнамоӣ

en: Confirmation email body
tg: Қисми тасдиқнамоии почтаи электронӣ

en: Confirmation email body:
tg: Тасдиқнамоии почтаи электронӣ:

en: Confirmation email subject
tg: Мавзӯи тасдиқнамоии почтаи электронӣ

en: Confirmation email subject:
tg: Мавзӯи почтаи электронӣ бо тасдиқнамоӣ:

en: Confirmation of your participation in our survey
tg: Тасдиқи иштироки Шумо дар пурсиши мо

en: Constant
tg: Константа

en: Continue
tg: Давом додан

en: Continue?
tg: Давом додан?

en: Convert N to:
tg: Мубаддал гардонидани N ба:

en: Convert Y to:
tg: Мубаддал гардонидани Y ба

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
tg: Мубаддал гардонидани сатри 8-бита ба сатр барои чопкунӣ дар нохунакҳо

en: Convert a date/time string to unix timestamp
tg: Мубаддалгардонии сатри сана/вақт ба нишонаи вақтии unix

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
tg: Бо истифодаи enterTable ва outputTable арзиши ададӣ рақамро табдил диҳед

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
tg: Мубаддал гардонидани сатр барои чопкунӣ дар нохунакҳо ба сатри 8-бита

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
tg: Мубаддал гардонидани ҳамаи объектҳои HTML ба аломатҳои истифодашавандаи онҳо (доимо ENT_QUOTES ва UTF-8 истифода мебарад)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
tg: Мубаддал гардонидани ҳамаи аломатҳои истифодашаванда ба объектҳои HTML (доимо ENT_QUOTES ва UTF-8 истифода мебарад)

en: Convert resource links and expression fields?
tg: Бадал кардани истинодҳои захира ва майдонҳои ифодаҳо?

en: Convert resource links?
tg: Истинодҳои захираро бадал кунем?

en: Convert spaces in question text to underscores:
tg: Мубаддал гардонидани фазоҳо дар матни савол ба таъкидҳо:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
tg: Мубаддал гардонидани объектҳои махсуси HTML қафо ба аломатҳо (доимо ENT_QUOTES ва UTF-8 истифода мебарад)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
tg: Мубаддал гардонидани аломатҳои махсус ба объектҳои HTML (доимо ENT_QUOTES ва UTF-8 истифода мебарад)

en: Copy
tg: Нусхакунӣ

en: Copy advanced settings?
tg: Ҷуркуниҳои васеъро нусхабардорӣ кардан?

en: Copy answer options?
tg: Вариантҳои ҷавобро нусхабардорӣ кардан?

en: Copy conditions
tg: Нусхабардории шартҳо

en: Copy default answers?
tg: Нусхабардорӣ кардани ҷавобҳои муқаррарӣ?

en: Copy failed
tg: Нусхабардорӣ бемуваффақ анҷом ёфт.

en: Copy of survey is completed.
tg: Нусхабардории пурсиш ба анҷом расид

en: Copy options
tg: Нусхабардории вариантҳо

en: Copy question
tg: Нусхабардорӣ кардани савол

en: Copy subquestions?
tg: Зерсаволҳоро нусхабардорӣ кардан?

en: Copy survey
tg: Нусхабардории пурсиш

en: Copy the selected conditions to:
tg: Нусхабардории шартҳои интихобшуда ба:

en: Copy to local theme and save changes
tg: Ба ороиши маҳаллӣ нусхабардорӣ кардан ва сабт кардани тағйирот.

en: Core admin theme
tg: Мавзӯи калидии администратор

en: Core plugin can not be disabled.
tg: Плагини асосӣ кушта шуда намешавад.

en: Core theme
tg: Мавзӯи калидӣ

en: Corner boxes
tg: Қуттиҳои кунҷ

en: Corner lines
tg: Хатҳои кунҷ

en: Corrected time:
tg: Вақти ислоҳшуда

en: Cosine
tg: Косинус

en: Could not connect to LDAP server.
tg: Ба сервери LDAP пайваст карда нашуд

en: Could not create new box
tg: Қуттии навро таъсис дода нашуд

en: Could not delete user group.
tg: Гурӯҳи истифодабарандаро бартараф карда нашуд.

en: Could not delete user group. No group selected.
tg: Гурӯҳи истифодабарандаро бартараф карда нашуд. Гурӯҳ интихоб нашуд

en: Could not delete user. User was not supplied.
tg: Истифодабарандаро бартараф карда нашуд.

en: Could not insert all conditions.
tg: Ҳамаи шартҳо дохил карда нашуд.

en: Could not modify user data.
tg: Маълумоти истифодабарандаро иваз кардан нашуд.

en: Could not open file
tg: Файлро кушода нашуд.

en: Could not remove deleted files
tg: Файлҳои бартараф кардашуда тоза карда нашуд.

en: Could not remove the deleted directories
tg: Директорияҳои бартараф кардашуда тоза карда нашуд.

en: Could not retrieve update info data
tg: Маълумоти навкардашударо гирифта нашуд

en: Could not save theme %s: %s
tg: Мавзӯи %s сабт карда гаду: %s

en: Could not update box
tg: Навкунии қуттӣ номумкин аст

en: Could not update condition.
tg: Нав кардани шартҳо нашуд.

en: Could not write file
tg: Файлро сабт карда нашуд

en: Count
tg: Ҳисоб

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
tg: Ҳисоб кардани омор барои ҳар як савол дар асоси миқдори умумии ҷавобҳое, ки барои он савол нишон дода шуд

en: Count the number of answered questions in the list
tg: Ҳисоб кардани миқдори саволҳои ҷавобдодашуда дар руйхат

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
tg: Ҳисоб кардани миқдори саволҳои ҷавобдодашуда дар руйхати ба баҳси якум баробар

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
tg: Ҳисоб кардани миқдори саволҳои ҷавобдодашуда дар руйхате, ки ба меъёрҳо ҷавобгу мебошанд (arg op value)

en: Create
tg: Тартиб додан

en: Create a new box
tg: Таъсис додани қуттии нав.

en: Create a new question group inside your survey.
tg: Таъсис додани гурӯҳи нави савол дар дохили пурсиши Шумо

en: Create a new survey
tg: Таъсис додани пурсиши нав

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
tg: Таъсиси пурсиши нав бо зер кардани аломати %s.

en: Create a new survey group
tg: Таъсис додани гурӯҳи нави пурсиш

en: Create a sample question and question group
tg: Таъсис додани намунаи савол ва гурӯҳи савол

en: Create database
tg: Тартиб додани базаи маълумотҳо

en: Create dummy participants
tg: Таъсис додани иштирокчиёни бардурӯғ

en: Create example question group and question?
tg: Гурӯҳи савол ё саволи намунавиро тартиб диҳем?

en: Create new survey menu
tg: Таъсис додани менюи нави пурсиш

en: Create new survey menu entry
tg: Таъсис додани қайди нави менюи пурсиш

en: Create one or more questions inside the new question group.
tg: Таъсис додани як ё зиёда аз он саволҳо дар дохили гурӯҳи нави савол

en: Create or import new label set(s)
tg: Таъсис додан ё ворид кардани дастаи нави аломатҳо

en: Create survey
tg: Таъсис додани пурсиш

en: Create survey groups:
tg: Таъсис додани гурӯҳҳои пурсиш:

en: Create survey menu entries
tg: Таъсис додани қайдҳои меню пурсиш

en: Create, import, or copy survey
tg: Таъсисдиҳӣ, воридкунӣ ё нусхабардории пурсиш

en: Create...
tg: Таъсис додан ...

en: Create/edit user groups
tg: Таъсисдиҳӣ/таҳрири гурӯҳҳои истифодабаранда

en: Created
tg: Таъсис дода шуд

en: Created by
tg: Таъсис дода шуд аз тарафи

en: Created on
tg: Таъсис дода шуд дар

en: Creating file backup
tg: Таъсис додани нусхаи захиравии файл

en: Credentials are valid but we failed to create a user
tg: Маълумотҳои шахсӣ дастрас мебошанд, вале мо истифодабарандаро таъсис додан натавонистем.

en: Croatian
tg: Хорватӣ

en: Cross-hover in matrix questions
tg: Cross-hover дар саволҳои матритсавӣ

en: Current
tg: Айни замон

en: Current database version:
tg: Тафсили базаи маълумотҳои мазкур

en: Current group is disabled
tg: Гурӯҳи мазкур кушта шудааст.

en: Current password:
tg: пароли мазкур:

en: Current theme options are applied for this survey.
tg: Вариантҳои ҷории ороиш барои пурсиши мазкур истифода бурда мешавад.

en: Current value
tg: Қимати ҷорӣ

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
tg: Айни замон забонҳои иловагие, ки барои ин пурсиш муқаррар карда шудаанд, мавҷуд нест

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
tg: То ҳол шароитҳое, ки барои ин пурсиш муқаррар карда шуда бошанд, мавҷуд нестанд

en: Currently we detect and handle the following changes:
tg: Айни замон мо тағйиротҳои зеринро муайян кардем ва идора карда истодаем:

en: Custom
tg: Фармоиш

en: Custom attributes
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи истифодабаранда

en: Custom handle Unicode code
tg: Рамзи истифодабарандаи идоракунии Unicode

en: Czech
tg: Чехӣ

en: Czech (informal)
tg: Чехӣ (ғайрирасмӣ)

en: DATA TO BE ENTERED
tg: МАЪЛУМОТЕ, КИ ВОРИД КАРДА МЕШАВАД

en: DB backup created:
tg: Нусхаи захиравии базаи маълумотҳо таъсис дода шуд

en: DEC West European
tg: DEC аврупоии ғарбӣ

en: DOS Central European (cp852)
tg: DOS Аврупои марказӣ (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
tg: DOS кириллӣ (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
tg: DOS Kamenicky чехословакӣ (cp895)

en: DOS West European (cp850)
tg: DOS Аврупои ғарбӣ (cp850)

en: Danish
tg: Даниягӣ

en: Dari
tg: Дарӣ

en: Data
tg: Маълумот

en: Data consistency check
tg: Тафтиши мутобиқати маълумот

en: Data entry
tg: Воридкунии маълумот

en: Data entry screen
tg: Экрани воридкунии маълумот

en: Data policy settings
tg: Ҷуркуниҳои сиёсати маълумот

en: Data redundancy check
tg: Тафтиши маълумот ба воситаи барзиёдӣ

en: Data selection
tg: Интихоби маълумот

en: Data selection:
tg: Интихоби маълумот

en: Data view control
tg: Назорати пешкаши маълумот

en: Database
tg: Базаи маълумот

en: Database %s has been successfully populated.
tg: Базаи маълумоти %s бомуваффақ пур карда шудааст

en: Database configuration
tg: Конфигуратсияи базаи маълумотҳо

en: Database creation
tg: Таъсиси базаи маълумотҳо

en: Database doesn't exist!
tg: Базаи маълумотҳо мавҷуд нест

en: Database driver
tg: Драйвери базаи маълумот

en: Database driver version
tg: Тафсили драйвери базаи маълумот

en: Database error
tg: Ғалати базаи маълумотҳо

en: Database error!
tg: Ғалати базаи маълумотҳо

en: Database exists
tg: Базаи маълумотҳо мавҷуд ҳаст

en: Database has been created.
tg: Базаи маълумотҳо таъсис дода шуд.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
tg: Базаи маълумотҳо бомуваффақ ба тафсили %s нав карда шуд

en: Database location
tg: Ҷойгиршавии базаи маълумотҳо

en: Database name
tg: Номи базаи маълумот

en: Database name:
tg: Номи базаи маълумот:

en: Database password
tg: Пароли базаи маълумотҳо

en: Database server info
tg: Маълумоти сервери базаи маълумот

en: Database server version
tg: Тафсили сервери базаи маълумот

en: Database settings
tg: Ҷуркуниҳои базаи маълумотҳо

en: Database type
tg: Намуди базаи маълумот

en: Database type:
tg: Навъи базаи маълумот:

en: Database update
tg: Навкунии базаи маълумот

en: Database upgrade
tg: Навкунии базаи маълумотҳо

en: Database user
tg: Истифодабарандаи базаи маълумотҳо

en: Date
tg: Сана

en: Date %s is invalid, please review your answer.
tg: Санаи %s нодуруст мебошад. Лутфан, ҷавоби худро аз нав дида бароед.

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
tg: Сана (СССС-ММ-РР) баробар аст

en: Date added
tg: Сана илова шуд

en: Date entered is invalid!
tg: Маълумоти воридкардашуда нодуруст мебошад!

en: Date format:
tg: Шакли навиштани сана:

en: Date is
tg: Сана ...

en: Date last action
tg: Санаи амали охирон

en: Date saved
tg: Сана сабт карда шуд

en: Date stamp:
tg: Мӯҳри сана:

en: Date stamp?
tg: Мӯҳри сана?

en: Date started
tg: Санаи оғознамоӣ

en: Date submitted
tg: Сана пешкаш шуд

en: Date/Time
tg: Сана/вақт

en: Date/Time format
tg: Формати сана/вақт

en: Datestamp
tg: Мӯҳри сана

en: Day
tg: Рӯз

en: Deactivate
tg: Ғайрифаъолгардонӣ

en: Deactivate Survey
tg: Ғайрифаъол гардонидани пурсиш

en: Deactivate quotas
tg: Ғайрифаъолгардонии квотаҳо

en: Deactivate survey
tg: Ғайрифаъол гардонидани пурсиш

en: Deactivated result tables
tg: Ҷадвалҳои натиҷаҳои ғайрифаъолкардашуда

en: Deactivated survey participants tables
tg: Ҷадвалҳои иштирокчиёни ғайрифаъол гардонидашудаи пурсиш

en: Deactivation
tg: Ғайрифаъолгардонӣ

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
tg: Мӯҳтарам {FIRSTNAME},
    
    Ба наздикӣ мо ба пеши Шумо барои иштирок дар пурсиш омада будем.
    
    Мо фаҳмидем, ки Шумо то ҳол пурсишро пурра анҷом надодед ва мехостем ба Шумо хотиррасон кунем, ки пурсиш то ҳол барои Шумо дастрас аст, агар Шумо хоҳед, ки дар он иштирок намоед.
    
    Номи пурсиш:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Барои иштирок ба тугмачаи дар поён буда зер кунед.
    
    Бо эҳтиром,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Барои иҷрои пурсиш ба инҷо зер кунед:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
tg: Мӯҳтарам {FIRSTNAME},
    
    Шумо ё ягон касе, ки суроғаи почтаи электронии Шуморо истифода мебарад, барои иштирок дар пурсиши онлайн бо номи {SURVEYNAME} ба қайд гирифта шудааст.
    
    Барои анҷоми ин пурсиш ба URL-и зерин зер кунед:
    
    {SURVEYURL}
    
    Агар Шумо оид ба ин пурсиш ягон савол дошта бошед ё агар Шумо барои иштирок худро ба қайд нагирифтед ва боварӣ доред, ки ин хабари электронӣ ғалат мебошад, лутфан, бо {ADMINNAME} ба почтаи {ADMINEMAIL} ба алоқа бароед.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
tg: Мӯҳтарама {FIRSTNAME},
    
    Ин хабари электронӣ маънои тасдиқи онро дорад, ки Шумо пурсишро бо номи {SURVEYNAME} анҷом додед ва ҷавоби шумо сабт карда шуд. Ташаккур барои иштирокатон.
    
    Агар Шумо оид ба ин хабари электронӣ ягон саволҳои дигар дошта бошед, лутфан ба {ADMINNAME} бо {ADMINEMAIL} ба алоқа бароед.
    
    Бо эҳтиром,
    
    {ADMINNAME}"

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
tg: Мӯҳтарам {FIRSTNAME},
    
    Шумо барои иштирок дар пурсиш даъват шудаед.
    
    Номи пурсиш:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Барои иштирок ба тугмачаи дар поён буда зер кунед.
    
    Бо эҳтиром,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Барои иҷрои пурсиш ба инҷо зер кунед:
    {SURVEYURL}"

en: Dec
tg: Дек

en: December
tg: Декабр

en: Decimal mark:
tg: Аломати даҳякӣ

en: Decrease
tg: Камшавб

en: Default
tg: Муқаррарӣ

en: Default HTML editor mode:
tg: Усули пешфарзии HTML муҳаррир

en: Default answer for scale %s:
tg: Ҷавоби муқаррарӣ барои сатҳи %s:

en: Default answer value:
tg: Қимати пешфарзии ҷавоб:

en: Default answers
tg: Ҷавобҳои муқаррарӣ

en: Default attribute name:
tg: Номи пешфарзии аломати муайянкунанда:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
tg: Координатаҳои пешфарзии харита, вақте ки саҳифаи якум боркунӣ шуд. Шакл: арз [фазо] тӯл

en: Default language
tg: Забони муқаррарӣ

en: Default position
tg: Мавқеи муқаррарӣ

en: Default scenario
tg: Сенарияи муқаррарӣ

en: Default site admin email:
tg: Почтаи электронии пешфарзии администратори сомона

en: Default site bounce email:
tg: Почтаи электронии расониданашудаи пешфарзии сомона:

en: Default site language:
tg: Забони сомонаи муқаррарӣ

en: Default survey menu entries restored.
tg: Қайдҳои менюи пешфарзии пурсиш барқарор карда шуданд.

en: Default survey menus restored.
tg: Менюҳои пешфарзии пурсиш барқарор карда шуданд

en: Default survey theme %s is not installed. Now %s is the new default survey theme
tg: Мавзӯи пешфарзии пурсиш %s насб карда нашудааст. Акнун %s мавзӯи нави пурсиш аз рӯи ҳолати пештара мебошад.

en: Default theme:
tg: Мавзӯи муқаррарӣ

en: Default value for option 'Other':
tg: Қимати муқаррарӣ барои варианти 'Дигар':

en: Default value settings were successfully saved.
tg: Ҷуркуниҳои пешфарзии қимат бомуваффақ сабт карда шудааст.

en: Default value:
tg: Қимати муқаррарӣ:

en: Default:
tg: Муқаррарӣ:

en: Define panel integrations for your survey
tg: Муайян кардани интегратсияи панел барои пурсиши Шумо

en: Delete
tg: Бартараф кардан

en: Delete User
tg: Бартарафкунии истифодабаранда

en: Delete all conditions
tg: Бартараф кардани ҳамаи шартҳо

en: Delete all conditions in this scenario
tg: Бартараф кардани ҳамаи шартҳо дар ин сенария

en: Delete all files of this response
tg: Ҳамаи файлҳои ин ҷавобро тоза кунед

en: Delete all notifications
tg: Бартараф кардани ҳамаи огоҳиҳо

en: Delete attachments
tg: Бартарафкунии замимаҳо

en: Delete attribute
tg: Бартараф кардани аломати муайянкунанда

en: Delete box
tg: Бартараф кардани катак

en: Delete checked items!
tg: Бартараф кардани унсурҳои тафтишшуда!

en: Delete condition
tg: Бартараф кардани шартҳо

en: Delete current question group
tg: Бартараф кардани гурӯҳи зерини савол

en: Delete current user group
tg: Бартарафкунии гурӯҳи истифодабаранда

en: Delete exported participants:
tg: Бартараф кардани иштирокчиёни содиркардашуда:

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
tg: Бартараф кардан аз панели марказӣ, пурсишҳои алоқаманд ва ҷавобҳои алоқаманд

en: Delete from the central panel and associated surveys
tg: Бартараф кардан аз панели марказӣ ва пурсишҳои алоқаманд

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
tg: Бартараф кардани иштирокчии ба руйхати сиёҳ дохилкардашуда аз базаи маълумотҳо:

en: Delete label set
tg: Бартараф кардани дастаи аломатҳо

en: Delete marked responses
tg: Бартараф кардани ҷавобҳои қайдшуда

en: Delete menu entries
tg: Бартараф кардани қайдҳои меню

en: Delete menus
tg: Бартараф кардани менюҳо

en: Delete now
tg: Бартараф кардан айни замон

en: Delete one or more participants...
tg: Бартараф кардани як ё якчанд иштирокчиён...

en: Delete only from the central panel
tg: Бартараф кардан танҳо аз панели марказӣ

en: Delete participant
tg: Бартараф кардани иштирокчӣ

en: Delete participants table
tg: Бартараф кардани ҷадвали иштирокчиён

en: Delete question(s)
tg: Бартараф кардани савол(ҳо)

en: Delete quotas
tg: Бартараф кардани квотаҳо

en: Delete responses
tg: Бартараф кардани ҷавобҳо

en: Delete survey
tg: Бартарафнамоии пурсиш

en: Delete survey files
tg: Бартараф кардани файлҳои пурсиш

en: Delete survey group
tg: Бартараф кардани гурӯҳи савол

en: Delete survey group not possible
tg: Нест кардани гурӯҳи пурсиш ноимкон аст.

en: Delete survey participant
tg: Бартараф кардани иштирокчии пурсиш

en: Delete survey participants
tg: Бартараф кардани иштирокчиёни пурсиш.

en: Delete survey participants table
tg: Бартараф кардани ҷадвали иштирокчиёни пурсиш

en: Delete surveys
tg: Бартараф кардани пурсишҳо

en: Delete table
tg: Бартараф кардани ҷадвал

en: Delete the selected entries
tg: Бартараф кардани ташрифҳои интихобшуда

en: Delete this assessment rule
tg: Бартараф кардани ин қоидаи баҳогузорӣ

en: Delete this attribute
tg: Бартараф кардани ин аломати муайянкунанда

en: Delete this attribute:
tg: Бартараф кардани ин аломати муайянкунанда:

en: Delete this entry
tg: Бартараф кардани ин қайд

en: Delete this participant
tg: Бартараф кардани ин иштирокчӣ

en: Delete this response
tg: Бартараф кардани ин ҷавоб

en: Delete this survey menu
tg: Бартараф кардани ин менюи пурсиш

en: Delete this survey menu entry
tg: Бартараф кардани ин қайди менюи пурсиш

en: Delete this user
tg: Бартараф кардани ин истифодабаранда

en: Delete this user group
tg: Бартараф кардани ин гурӯҳи истифодабаранда

en: Delete user
tg: Баратарафкунии истифодабаранда

en: Delete user group
tg: Бартараф кардани гурӯҳи истифодабаранда

en: Delete value
tg: Бартараф кардани қимат

en: Deleted
tg: Бартараф карда шуд

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
tg: Бартарафнамоӣ ҳамчунин дилхоҳ варианти ҷавоб ва зерсаволҳоеро, ки он дорост, бартараф мекунад. Шумо аниқ мехоҳед, ки бартарафнамоиро давом диҳед.

en: Deleting User
tg: Бартараф кардани истифодабаранда

en: Deleting answers: %u answers deleted
tg: Бартараф кардани ҷавобҳо: %u ҷавобҳо бартараф карда шуданд

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
tg: Бартараф кардани баҳогузорӣ: %u қайдҳои баҳогузорӣ бартараф карда шуданд

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
tg: Бартараф кардани шартҳо: %u шартҳо бартараф карда шуданд.

en: Deleting groups: %u groups deleted
tg: Бартараф кардани гурӯҳҳо: %u гурӯҳҳо бартараф карда шуданд

en: Deleting orphan survey participants table: %s
tg: Нест кардани ҷадвали иштирокчиёни пурсиши ятим:% s

en: Deleting orphan survey table: %s
tg: Нест кардани ҷадвали пурсиши ятим: %s

en: Deleting orphaned default values: %u default values deleted.
tg: Нест кардани қиматҳои пешфарзии гумшуда: %u қиматҳои муқаррарӣ нест карда шудаанд.

en: Deleting orphaned quota languages: %u quota languages deleted
tg: Несткунии забонҳои гумшудаи квота: %u квотаи забонҳо нест карда шудааст

en: Deleting orphaned quota members: %u quota members deleted
tg: Несткунии аъзоёни гумшудаи квота: %u аъзоёни квота нест карда шудаанд

en: Deleting orphaned quotas: %u quotas deleted
tg: Нест кардани квотаҳои гумшуда: %u квотаҳо нест карда шуданд

en: Deleting orphaned user group assignments: %u assignments deleted
tg: Бартараф кардани вазифаҳои гурӯҳи ятимшудаи истифодабаранда: %u вазифаҳо бартараф карда шуданд.

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
tg: Бартараф кардани аломатҳои муайянкунандаи савол: %u аломатҳои муайянкунанда бартараф карда шуданд.

en: Deleting questions: %u questions deleted
tg: Бартараф кардани саволҳо: %u саволҳо бартараф карда шуданд.

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
tg: Бартараф кардани ҷуркуниҳои забони пурсиш: %u ҷуркуниҳои забони пурсиш бартараф карда шуданд

en: Deleting survey participants table: %s
tg: Бартараф кардани ҷадвали иштирокчиёни пурсиш: %s

en: Deleting survey table: %s
tg: Бартараф кардани ҷадвали пурсиш: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
tg: Бартараф кардани пурсишҳо: %u пурсишҳо бартараф карда шуданд

en: Deleting these questions will also delete their corresponding answer options and subquestions. Are you sure you want to continue??
tg: Нест кардани саволҳо ҳамчунин ба нест кардани вариантҳои ҷавобҳо ва зерҷавобҳои он оварда мерасонад. Шумо барои давом додан дилпур ҳастед?

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
tg: Бартараф кардани ин гурӯҳ ҳамчунин дилхоҳ савол ва ҷавобҳоеро, ки он дар худ дорад, бартараф мекунад

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
tg: Бартарафкунии ин савол ҳамчунин дилхоҳ варианти ҷавоб ва зерсаволҳое, ки он дорост, бартараф мекунад. Шумо мехоҳед, ки давом диҳед?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
tg: Танҳо реҷаи демо: боргузориии файлҳо дар ин система кушта шудааст.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
tg: Реҷаи демо: Маълумотҳои шахсӣ барои даромадан пешакӣ пур карда шуданд - тугмачаи "Даромад"-ро зер кунед.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
tg: Реҷаи демо: Боргузории файлҳои шаблон кушта шудааст

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
tg: реҷаи демо: Боргузории намунаҳо кушта шудааст.

en: Depending on the number of uploaded files, this might take some time.
tg: Вобаста ба миқдори файлҳои боргузорӣ кардашуда ин метавонад якчанд вақт гирад.

en: Deprecated survey themes:
tg: Ороишҳои  хориҷ кардашудаи пурсиш:

en: Describe your survey, but do not ask any question yet.
tg: Пурсиши худро тасвир кунед, вале то ҳол ягон саволро напурсед.

en: Description
tg: Шарҳ

en: Description of the survey
tg: Шарҳи пурсиш

en: Description:
tg: Шарҳ:

en: Descriptive statistics
tg: Омори тасвирдиҳанда

en: Destination URL:
tg: URL-и мақсаднок

en: Destination question group:
tg: Гурӯҳи мақсадноки савол

en: Detailed Error
tg: ғалати ботафсил

en: Detailed admin notification
tg: Огоҳкунии ботафсили администратор

en: Detailed admin notification body
tg: Қисми ботафсили огоҳкунии администратор

en: Detailed admin notification email body:
tg: Огоҳкунии ботафсили администратор ба воситаи почтаи электронӣ:

en: Detailed admin notification subject
tg: Мавзӯи ботафсили огоҳкунии администратор

en: Detailed admin notification subject:
tg: Мавзӯи ботафсили огоҳкунии администратор:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
tg: Огоҳкунии асосӣ ба воситаи почтаи электронӣ бо маълумоти ҷавоб равон карда шуд ба:

en: Detailed notification attachments:
tg: Замимаҳои огоҳкунии ботафсил:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
tg: Муайян кардани он, ки ивазшаванда холӣ ҳисоб мешавад

en: Did Not Save
tg: Сабт карда нашудааст

en: Dim answered array rows
tg: Сатрҳои массиви ҷавобдодашудаи хира.

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
tg: Директория бо номи `%s` аллакай мавҷуд ҳаст - номи дигарро интихоб кунед.

en: Disable chart
tg: Куштани диаграмма

en: Disable map display
tg: Куштани тасвири харита

en: Disable only
tg: Танҳо кушта шудааст

en: Disable the next button until time limit expires
tg: Куштани тугмачаи next то тамомшавии маҳдудияти вақт

en: Disable the prev button until the time limit expires
tg: Куштани тугмачаи prev то тамомшавии маҳдудияти вақт

en: Disabled
tg: Корношоям

en: Disabled by configuration. Set 'showpopups' option in config.php file to enable this option.
tg: Ба воситаи конфигуратсия кушта шудааст. Варианти "нишон додани равзанаҳо"-ро дар файли config.php барои дастрас кардани ин вариант муқаррар намоед.

en: Display
tg: Шарҳ кардан

en: Display CPDB participants
tg: Шарҳи иштирокчиёни CPDB

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
tg: Шарҳ кардани "огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт", вақте ки дар сарҳисоби баргашт якчанд сония монд (огоҳкунӣ тасвир намешавад, агар он холӣ монд)

en: Display a chart in the statistics?
tg: Шарҳи диаграмма дар омор?

en: Display as bar chart
tg: Шарҳ ҳамчун гистограмма

en: Display as pie chart
tg: Шарҳ ҳамчун диаграммаи пирог

en: Display attribute warnings:
tg: Шарҳи огоҳии аломати муайянкунанда

en: Display chart
tg: Шарҳи диаграмма

en: Display chart:
tg: Шарҳи диаграмма:

en: Display columns
tg: Шарҳ кардани сутунҳо

en: Display dropdown boxes
tg: Шарҳ кардани катакҳои афтидаистода

en: Display logo:
tg: Шарҳи лого:

en: Display map
tg: Шарҳи харита

en: Display min and max value under the slider
tg: Шарҳ кардани қимати минималӣ ва максималӣ дар таги танзимкунанда

en: Display mode:
tg: Шарҳи реҷа:

en: Display my CPDB participants
tg: Нишон додани иштирокчиёни CPDB-и ман

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
tg: Шарҳ кардани рақамҳо бо вергул ҳамчун тақсимкунандаи даҳякӣ, агар лозим бошад

en: Display participants
tg: Шарҳи иштирокчиён

en: Display responses
tg: Нишон додани ҷавобҳо

en: Display rows
tg: Шарҳ кардани сатрҳо

en: Display slider min and max value
tg: Шарҳ кардани қимати минималӣ ва максималии танзимкунанда

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
tg: Тасир кардани "хабари тамомшавии маҳдудияти вақт" барои якчанд сония пеш аз иҷрои "амали маҳдудияти вақт" (пешфарзиҳо 1 сония, агар холӣ мондааст)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
tg: Шарҳ кардани "огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт", вақте ки дар сарҳисоби баргашт якчанд сония монд (огоҳкунӣ тасвир намешавад, агар он холӣ монд)

en: Display this box to:
tg: Шарҳи ин қуттӣ дар:

en: Display type
tg: Шарҳи навъ

en: Display/Export
tg: Шарҳкунӣ/содиркунӣ

en: Display:
tg: Шарҳ кардани:

en: Displaying {count} survey(s).
tg: Намоиши {count} пурсиш(ҳо)

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
tg: Шарҳкунии {start}-{end}-и {count} натиҷа(ҳо).

en: Do you really want to continue?
tg: Шумо дар ҳақиқат давом дода мехоҳед?

en: Do you really want to delete all marked responses?
tg: Шумо дар ҳақиқат ҳамаи ҷавобҳои интихобшударо бартараф кардан мехоҳед?

en: Do you really want to delete this asessment rule?
tg: Шумо дар ҳақиқат ин қоидаи баҳогузориро бартараф кардан мехоҳед?

en: Do you really want to delete this label set?
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед ин дастаи аломатҳоро бартараф кардан?

en: Do you really want to delete this response?
tg: Шумо дар ҳақиқат ин ҷавобро бартараф кардан мехоҳед?

en: Do you want to continue?
tg: Шумо давом дода мехоҳед

en: Do you want to create a survey participant table for this survey?
tg: Шумо мехоҳед ҷадвали иштирокчии пурсишро барои ин пурсиш тартиб диҳед?

en: Do you want to delete this user?
tg: Шумо мехоҳед ин истифодабарандаро бартараф кунед?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
tg: Шумо мехоҳед он базаи маълумотҳоро айни замон ба воситаи таъсиси ҷадвалҳои лозима маскун кунед?

en: Don't import if label set already exists:
tg: Ворид накунед, агар дастаи аломатҳо аллакай вуҷуд дорад:

en: Don't show
tg: Нишон надодан

en: Don't touch the values below unless you know what you're doing.
tg: Қиматиро дар поён нарасед, то он даме ки Шумо медонед, ки чӣ кор карда истодаед.

en: Done. Test your survey using the %s icon.
tg: Иҷро шуд. пурсиши худро бо истифода аз нишонаи %s санҷед

en: Dot (.)
tg: Нуқта (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
tg: Дубора зер кунед ё унсурҳоро дар руйхати чап барои онҳоро ба руйхати рост гузаронидан зер кунед - ашёи Шумо бо рейтинги баландтарин бояд дар кунҷи рости боло бошад, дар вақти гузариш ба унсур бо рейтинги аз ҳама паст.

en: Doughnut
tg: Даврӣ

en: Doughnut chart
tg: Диаграммаи даврӣ

en: Download
tg: Боргирӣ

en: Download all files in this response as a zip file
tg: Боргирӣ кардани ҳамаи файлҳо дар ин ҷавоб ҳамчун файли zip

en: Download archive
tg: Боргирии бойгонӣ

en: Download error!
tg: Ғалат дар боргирӣ

en: Download files
tg: Боргирии файлҳо

en: Download marked files
tg: Боргирӣ кардани файлҳои қайдшуда

en: Download the data and the syntax file.
tg: Боргирӣ кардани маълумот ва файли синтакс

en: Download this file
tg: Боргирии ин файл

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
tg: Тугмачаро гирифта, ба макони хоҳишдошта партоед. Шумо ҳамчун метавонед барои ҷунбондани тугмача ба харита бо тугмачаи рост зер кунед

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
tg: Гирифтани ин аломати муайянкунанда ба сутуни дигар барои тасвири он дар базаи маълумотҳои марказии иштирокчиён

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
tg: Гирифта партофтани майдони CSV ба аломати муайянкунандаи мавҷудбудаи иштирокчӣ, ки дар поён гуфта шудааст, барои ба он воридкунии маълумотҳои Шумо

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
tg: Гирифта партофтани майдони CSV ба ин майдон бо мақсади таъсиси аломати муайянкунандаи нави иштирокчӣ ва ба он воридкунии маълумоти Шумо

en: Drop-down list
tg: Рӯйхати кушодашаванда

en: Dropdown fields
tg: Майдонҳои кушодамешуда

en: Dropdown prefix/suffix
tg: Префикс/суффикси афтидаистода

en: Dropdown separator
tg: Тақсимкунандаи афтидаистода

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
tg: Рамзҳои такроршаванда ёфта шуданд, ин қайдҳоро нав карда намешавад.

en: Duplicate label set name
tg: Такроркунии номи дастаи аломатҳо

en: Duplicate records removed
tg: Қайдҳои такроршуда бартараф карда шуданд

en: Duplicates are determined by:
tg: Такроршудаҳо муайян карда мешаванд ба воситаи:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
tg: Такроршавиҳо аз тарафи комбинатсияи ном, насаб ва суроғаи почтаи электронӣ муайян карда мешаванд.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
tg: Такроршавиҳо бо истифодаи майдони id-и иштирокчӣ дар ин CSV файл муайян карда мешавад.

en: Duration
tg: Давомнокӣ

en: Dutch
tg: Ҳолландӣ

en: Dutch (informal)
tg: Ҳолландӣ (ғайрирасмӣ)

en: E-mail:
tg: Почтаи электронӣ:

en: EM value
tg: Қимати EM

en: ERROR MESSAGE
tg: ХАБАР ОИД БА ҒАЛАТ

en: EUC-JP Japanese
tg: EUC-JP ҷопонӣ

en: EUC-KR Korean
tg: EUC-KR кореягӣ

en: Each answer may only be a number.
tg: Ҳар як ҷавоб метавонад танҳо рақам бошад.

en: Each answer must be %s
tg: Ҳар як ҷавоб бояд %s бошад

en: Each answer must be at least %s
tg: Ҳар як ҷавоб бояд на камтар аз %s бошад

en: Each answer must be at most %s
tg: Ҳар як ҷавоб бояд на зиёда аз %s бошад

en: Each answer must be between %s and %s
tg: Ҳар як ҷавоб бояд байни %s ва %s бошад

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
tg: Ҳар як савол навъи диаграммаи худро, ки дар ҷуркуниҳои васеъи худ муайян карда шудааст, дорад.

en: Earlier than:
tg: Барвақттар аз:

en: Easy navigation with the "breadcrumbs"
tg: Навигатсияи осон бо "роҳ ба файли дида баромадашуда"

en: Edge detection format:
tg: Шакли ёфтани канор

en: Edit
tg: Таҳрирнамоӣ

en: Edit Group
tg: Таҳрир кардани гурӯҳ

en: Edit URL parameter
tg: Тағйир додани хусусияти URL

en: Edit and look at the assessements for this survey.
tg: Таҳрир ва нигоҳ кардан ба баҳогузориҳо барои ин пурсиш.

en: Edit answer options
tg: Таҳрир намудани вариантҳои ҷавоб

en: Edit answer options for this question
tg: Таҳрир кардани вариантҳои ҷавоб барои ин савол

en: Edit assessments
tg: Таҳрири баҳогузориҳо

en: Edit attribute
tg: Таҳрири аломати муайянкунанда

en: Edit condition
tg: Таҳрир кардани шартҳо

en: Edit current user group
tg: Таҳрирнамоии гурӯҳи ҳозираи истифодабаранда

en: Edit data policy settings
tg: Таҳриркунии ҷуркуниҳои сиёсати маълумот

en: Edit default answer values
tg: Таҳрир кардани қиматҳои пешфарзии ҷавоб

en: Edit default answers
tg: Таҳрири ҷавобҳои муқаррарӣ

en: Edit email templates
tg: Тахрир намудани шаблони почтаи электронӣ

en: Edit global settings
tg: Таҳрири ҷуркуниҳои глобалӣ

en: Edit group
tg: Таҳрири гурӯҳ

en: Edit label set
tg: Таҳрир кардани дастаи аломатҳо

en: Edit label sets
tg: Таҳрир намудани дастаи аломатҳо

en: Edit participant
tg: Таҳрирнамоии иштирокчӣ

en: Edit permissions
tg: Таҳрир кардани иҷозатҳо

en: Edit permissions for this survey
tg: Таҳрир кардани иҷозатҳо бароин ин пурсиш

en: Edit presentation and navigation settings
tg: Таҳрир кардани тақдимот ва ҷуркуниҳои навигатсия

en: Edit publication and access settings
tg: Таҳрирнамоии ҷуркуниҳои нашр ва дастрасӣ

en: Edit question
tg: Таҳрир намудани савол

en: Edit quota
tg: Таҳрир кардани квота

en: Edit quotas
tg: Таҳрир кардани квотаҳо

en: Edit quotas for this survey.
tg: Таҳрир кардани квотаҳо барои ин пурсиш

en: Edit response URL
tg: Таҳрир кардани ҷавоби URL

en: Edit settings for notification and data management
tg: Таҳрир кардани ҷуркуниҳо барои огоҳӣ ва идоракунии маълумот

en: Edit settings for publication and access control
tg: Таҳрир кардани ҷуркуниҳо барои нашр ва назорати дастрасӣ

en: Edit simple plugin settings
tg: Таҳрир намудани ҷуркуниҳои соддаи плагин

en: Edit subquestions
tg: Таҳрир кардани зергурӯҳҳо

en: Edit subquestions for this question
tg: Таҳрир кардани зерсаволҳо барои ин савол

en: Edit survey group
tg: Таҳрир кардани гурӯҳи савол

en: Edit survey menu
tg: Таҳрир кардани менюи пурсиш

en: Edit survey menu entry
tg: Таҳрир кардани қайди менюи пурсиш

en: Edit survey panel integration
tg: Таҳрир кардани интегратсияи панел

en: Edit survey participant
tg: Таҳрир кардани иштирокчии пурсиш

en: Edit survey permissions
tg: Таҳрир кардани иҷозатҳои пурсиш

en: Edit survey permissions for group %s
tg: Таҳрир кардани иҷозатҳои пурсиш барои гурӯҳи %s

en: Edit survey permissions for user %s
tg: Таҳрир кардани иҷозатҳои пурсиш барои истифодабарандаи %s

en: Edit survey settings
tg: Тағйир додани нишондодҳои пурсиш

en: Edit text elements and general settings
tg: Таҳрири унсурҳои матн ва ҷуркуниҳои умумӣ

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
tg: Таҳрири хати %s ва пуркунии номи файл бо роҳи пурра ба файли боргирӣ кардашуда.

en: Edit the templates for invitation, reminder and registration emails
tg: Таҳрир кардани намунаҳо барои даъватнома, бахотирасонанда ва хабарҳои электронӣ оид ба бақайдгирӣ

en: Edit theme options for this survey
tg: Таҳрир кардани ороиш барои ин пурсиш

en: Edit theme permissions for user %s
tg: Таҳрирнамоии иҷозатҳои ороиш барои истифодабарандаи %s

en: Edit this assessment rule
tg: Таҳрир кардани ин қоидаи баҳогузорӣ

en: Edit this attribute
tg: Таҳрир кардани ин аломати муайянкунанда

en: Edit this entry
tg: Таҳрир кардани ин қайдҳо

en: Edit this participant
tg: Таҳрир кардани ин иштирокчӣ

en: Edit this response
tg: Таҳрир кардани ин ҷавоб

en: Edit this survey menu
tg: Таҳрир кардани ин менюи пурсиш

en: Edit this survey menu entry
tg: Таҳрир кардани ин қайди менюи пурсиш

en: Edit this survey participant
tg: Таҳрир кардани ин иштирокчии пурсиш

en: Edit this user
tg: Муқаррарнамоии иҷозати глобалӣ барои ин истифодабаранда

en: Edit user group
tg: Таҳрир кардани гурӯҳи истифодабаранда

en: Edit user permissions for user %s
tg: Таҳрирнамоии ҳуқуқи дастрасии истифодабаранда барои истифодабарандаи %s

en: Edit value
tg: Таҳрир кардани қимат

en: Editing
tg: Таҳрирнамоӣ

en: Editing %s
tg: Таҳрирнамоии %s

en: Editing response (ID %s)
tg: Таҳрир намудани ҷавоб (ID %s)

en: Editing user
tg: Таҳрирнамоии истифодабаранда

en: Editing user group (Owner: %s)
tg: Таҳрирнамоии гурӯҳи истифодабаранда (Соҳиб: %s)

en: Either admin login name, password or email is empty
tg: Ё ном, пароли логини администратор ё почтаи электронӣ холӣ мебошад.

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
tg: Ё Шумо муддати тулонӣ ғайрифаъол будед ё дар браузери Шумо кукиҳо кушта шудаанд, ё дар пайвастшавии Шумо ягон мушкилот буд.

en: Email
tg: Почтаи электронӣ

en: Email address
tg: Суроғаи почтаи электронӣ

en: Email address is not valid.
tg: Суроғаи почтаи электронӣ нодуруст мебошад.

en: Email address of the survey administrator
tg: Суроғаи почтаи электронии администратори пурсиш

en: Email address:
tg: Суроғаи почтаи электронӣ:

en: Email batch size:
tg: Ҳаҷми пакети почтаи электронӣ:

en: Email failed
tg: Почтаи электронӣ нашуд.

en: Email method:
tg: Усули почтаи электронӣ:

en: Email settings
tg: Ҷуркуниҳои почтаи электронӣ

en: Email status
tg: Ҳолати почтаи электронӣ

en: Email status:
tg: Ҳолати почтаи электронӣ:

en: Email templates
tg: Шаблонҳои почтаи электронӣ

en: Email templates successfully saved.
tg: Намунаҳои хабари электронӣ бомуваффақ сабт карда шуданд.

en: Email user group
tg: Почтаи электронии гурӯҳи истифодабаранда

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
tg: Почтаи электронӣ ирсол карда нашуд, чунки реҷаи демо фаъол аст

en: Email:
tg: Почтаи электронӣ:

en: Enable assessment mode:
tg: Гирондани усули баҳогузорӣ:

en: Enable chart
tg: Гирондани диаграмма

en: Enable map display
tg: Гирондани тасвири харита

en: Encryption type:
tg: Навъи барамздарорӣ:

en: End
tg: Охир

en: End URL:
tg: URL-и охирин:

en: End message:
tg: Сухани хотимавӣ:

en: End tour
tg: Охири роҳнамо

en: End: %s
tg: Охир: %s

en: English
tg: Англисӣ

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
tg: Таъмини рақами минималии ҷавобҳои имконпазир (0=маҳдудият нест)

en: Enter a boolean equation to validate each subquestion.
tg: Воридкунии баробарии мантиқӣ барои тафтиши ҳар як зерсавол.

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
tg: Воридкунии баробарии мантиқӣ барои тафтиши тамоми савол

en: Enter a header text for the first scale
tg: Воридкунии матни сарлавҳа барои шкалаи якум

en: Enter a header text for the second scale
tg: Воридкунии матни сарлавҳа барои шкалаи дуюм

en: Enter a list of response IDs that are to be deleted, separated by comma.
tg: Рӯйхати рамзҳои мушаххас (ID)-и ҷавобҳоро, ки бояд бартараф карда шаванду бо вергул ҷудо карда шудаанд, ворид кунед.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
tg: Барои ин пурсиш ном ва паролро ворид кунед ва барои сабт кардан дар поён зер кунед

en: Enter a new key
tg: Воридкунии калиди нав

en: Enter a title for your first question group
tg: Номро барои гурӯҳи якуми саволҳои Шумо ворид кунед.

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
tg: Дар ҳар як сатр як аломат ворид кунед. Шумо метавонед рамзро таъмин намоед, бо тақсимкунии рамз ва матн бо нуқта ва вергул ё аломати табулятсия. Барои пурсишҳои бисёрзабона Шумо тарҷума(ҳо)ро дар як сатр илова мекунед, ки бо нуқта бо вергул ё табулятсия ҷудо карда шудаанд.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
tg: Ворид кардани ID-и савол барои гирифтани фармоиш ба зерсавол аз саволи пештара

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
tg: Ворид кардани рамз(ҳо)и савол бо доштани якчанд варианти интихоб (бо нуқта ва вергул ҷудокардашуда) барои хориҷ кардани вариантҳои ҷавобҳои мувофиқомада дар ин савол.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
tg: Ворид кардани рамз(ҳо)и савол бо доштани якчанд варианти интихоб (бо нуқта ва вергул ҷудокардашуда) танҳо барои нишон додани вариантҳои ҷавобҳои мувофиқомада дар ин савол.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
tg: Тафсилоти худро дар поён ворид кунед ва хабари электронӣ бо истинод барои иштирок дар ин пурсиш дарҳол ба Шумо ирсол карда мешавад

en: Enter your hostname and port, e.g.: %s
tg: Ворид кардани хостном ва порти Шумо, масалан: %s

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
tg: Номи хост ва портро ворид намоед, масалан: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
tg: Аломатҳои худро ворид кунед

en: Enter your update key:
tg: Калиди навкунии худро ворид кунед:

en: Entity
tg: Моҳият

en: Equals
tg: Баробариҳо

en: Equals sum value
tg: қимати суммаро баробар мекунад

en: Equals:
tg: Баробарҳо:

en: Equation
tg: Баробарӣ

en: Error
tg: Ғалат

en: Error %s
tg: Ғалати %s

en: Error : %s
tg: Ғалат: %s

en: Error Files List
tg: Руйхати файлҳои ғалат

en: Error code:
tg: Рамзи ғалат:

en: Error creating LDAP connection
tg: Ғалат дар вақти пайвастшавии LDAP

en: Error files list
tg: Руйхати файлҳои ғалат

en: Error in default value : %s
tg: Ғалат дар қимати муқаррарӣ: %s

en: Error message
tg: Ахборот оид ба ғалат

en: Error message returned by IMAP:
tg: Хабари ғалат, ки аз тарафи IMAP баргардонида шудааст:

en: Error on %s for subquestion %s: %s
tg: Ғалат дар %s барои зерсаволи %s: %s

en: Error saving results
tg: Ғалати сабткунии натиҷаҳо

en: Error when saving %s for plugin %s
tg: Хатоги дар вақти сабт кардани %s барои плагини %s

en: Error while creating zip file
tg: Ғалат дар вақти таъсиси zip файл

en: Error while updating template permissions.
tg: Ғалат дар вақти навкунии иҷозатҳои шаблон

en: Error!
tg: Ғалат!

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
tg: Ғалат. %s аломат(ҳо)и муайянкунанда бартараф карда шуданд. Хабар оид ба ғалат: %s

en: Error:
tg: Ғалат:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
tg: Ғалат: 'дигар' калимаи калидии захиракардашуда мебошад

en: Error: Cannot purge files for a survey that is not deleted. Please delete the survey normally in the survey view.
tg: Ғалат: файлҳоро барои пурсиш, ки бартараф карда нашуда буданд, тоза кардан ноимкон аст. Лутфан, пурсишро дар реҷаи муқаррарии дидабаромадан бартараф кунед.

en: Error: Could not delete some files:
tg: Ғалат: баъзе файлҳоро бартараф карда нашуд:

en: Error: Could not delete survey files.
tg: Ғалат: файлҳои пурсишро нест карда нашуд.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
tg: Ғалат: ғалати почтаи электронӣ, ин метавонад ба мушкилоти ҷуркунии почтаи электронии PHP дар сервер нишон диҳад. Тафсилоти пурсиши Шумо то ҳол сабт карда шуданд, вале Шумо хабари электрониро бо тафсилот намегиред. Шумо бояд "ном" ва "парол"-ро, ки Шумо барои истифодаи минбаъда истифода бурда будед, қайд кунед.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
tg: Ғалат: Ҷадвали ҷавоб мавҷуд нест. пурсиш ғайрифаъол гардонида намешавад.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
tg: Ғалат: Мавзӯи "%s" насб карда нашудааст.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
tg: Ғалат: Вариантҳои ҷавоб барои ин пурсиш мавҷуд нестанд ва/ё онҳо барои ин забон мавҷуд нестанд.

en: Error: There are no answers defined for this question.
tg: Ғалат: Барои ин савол ҷавобҳо муайян нашудаанд.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
tg: Ғалат: Шумо кӯшиш карда истодаед, ки рамзҳои такроршудаи ҷавобро истифода баред.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
tg: Ғалат: Шумо кӯшиш карда истодаед, ки рамзҳои такрории аломатҳоро истифода баред.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
tg: Ғалат: Шумо кӯшиш карда истодаед, ки рамзҳои такрории зерсаволро истифода баред.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
tg: Ғалат: Шумо бояд номи гурӯҳро барои ҳар як забон ворид кунед.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
tg: Ғалат: Шумо бояд барои ин дастаи аломатҳо номро ворид кунед.

en: Estonian
tg: Эстонӣ

en: Every row is one subquestion. We recommend the usage of logical or numerical codes for subquestions. Your participants cannot see the subquestion code, only the subquestion text itself.
tg: Ҳар як қатор як зерсавол мебошад. Мо тавсия медиҳем, ки рамзҳои рақамӣ ё мантиқӣ барои зерсаволҳо истифода шаванд. Иштирокчиёни Шумо рамзи зерсаволро дида наметавонанд, онҳо танҳо худи матни зерсаволро дида метавонанд.

en: Everybody
tg: Ҳама

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
tg: Ҳамааш хуб аст. Лутфан ба қадами дигар гузаред

en: Example data
tg: Намунаи маълумот

en: Exclude answers?
tg: Ҷавобҳоро хориҷ кардан?

en: Exclude quotas?
tg: Квотаҳоро хориҷ кардан?

en: Exclude record IDs?
tg: ID-и сабтҳоро хориҷ кардан?

en: Exclude survey permissions?
tg: Иҷозатҳоро барои пурсиш хориҷ кардан?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) separated with a semicolon.
tg: Ҳамаи вариантҳои дигарро истисно мекунад, агар ҷавоби муайян интихоб шуд - танҳо рамзи ҷавобро, ки бо нуқта ва вергул ҷудо карда шудаанд, ворид кунед.

en: Exclusive option
tg: Варианти эксклюзивӣ

en: Execute survey
tg: Иҷрои пурсиш

en: Existing attribute
tg: Аломати муайянкунандаи мавҷудбуда

en: Existing participant attributes
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи мавҷудбудаи иштирокчӣ

en: Existing survey participant attributes
tg: Аломати муайянкунандаҳои иштирокчии пурсиши мавҷудбуда.

en: Exit and clear survey
tg: Баромад ва тозакунии пурсиш

en: Expand all
tg: Васеъкунии ҳама

en: Expand/Collapse
tg: Кушодан/махкам кардан

en: Expected expressions separated by commas
tg: Ифодаҳои интизорбуда, ки бо вергул ҷудо карда шуданд

en: Expected left parentheses after function name
tg: Қавсҳои чапи интизорбуда баъди номи функсия

en: Expected right parentheses
tg: Қавсҳои рости интизорбуда

en: Expert mode
tg: Реҷаи коршинос

en: Expiration
tg: Мӯҳлати анҷом

en: Expiration date/time:
tg: Сана/вақти баохиррасӣ

en: Expire survey
tg: Мӯҳлати амали пурсиш

en: Expired
tg: Мӯҳлат анҷом ёфт

en: Expired: %s
tg: Хотима ёфт: %s

en: Expiry date/time:
tg: Сана/вақти баохиррасӣ

en: Exponential expression
tg: Ифодаи экспоненсиалӣ

en: Export
tg: Содиркунӣ

en: Export
tg: Содиркунӣ

en: Export %s participants to CSV
tg: Содиркунии %s иштирокчиён ба CSV

en: Export VV file
tg: Содир кардани файли VV

en: Export a VV survey file
tg: Содир кардани файли пурсиши VV

en: Export all participants
tg: Содир кардани ҳамаи иштирокчиён

en: Export as...
tg: Содиркунӣ ҳамчун...

en: Export data
tg: Содир кардани маълумот

en: Export format:
tg: Содиркунии шакл:

en: Export images
tg: Содиркунии аксҳо

en: Export label set
tg: Содиркунии дастаи аломатҳо

en: Export language:
tg: Содиркунии забон:

en: Export multiple label sets
tg: Содир кардани якчанд дастаи аломатҳо

en: Export participant to CSV
tg: Содиркунии ишттирокчӣ ба CSV

en: Export participants
tg: Содир кардани иштирокчиён

en: Export printable survey
tg: Содиркунии тафсили пурсиш барои чопкунӣ.

en: Export questions as:
tg: Содиркунии саволҳо ҳамчун:

en: Export resources as ZIP archive
tg: Содиркунии захираҳои ZIP бойгонӣ

en: Export response data to SPSS
tg: Содир кардани маълумоти ҷавобҳо ба SPSS

en: Export responses
tg: Содир кардани ҷавобҳо

en: Export responses as:
tg: Содиркунии ҷавобҳо ҳамчун:

en: Export responses to SPSS
tg: Содир кардани ҷавобҳо ба SPSS

en: Export results
tg: Содир кардани натиҷаҳо

en: Export selected label sets
tg: Содир кардани дастаи аломатҳои интихобшуда

en: Export survey
tg: Содиркунии пурсиш

en: Export survey archive
tg: Содиркунии бойгонии пурсиш

en: Export survey results
tg: Содиркунии натиҷаҳои пурсиш

en: Export survey structure
tg: Содиркунии сохти пурсиш

en: Export syntax
tg: Содир кардани синтакс

en: Export this label set
tg: Содир кардани ин дастаи аломатҳо

en: Export this question group
tg: Содир кардани ин гурӯҳи савол

en: Export this question to PDF.
tg: Содиркунии ин савол ба PDF.

en: Export this response
tg: Содир кардани ин ҷавоб

en: Export type
tg: Навъи содирот

en: Export:
tg: Содиркунӣ:

en: Exported
tg: Содиркардашуда

en: Exporting a questionnaire to queXML allows you to create PDF documents that can be printed, filled then scanned and processed using queXF software.
tg: Содиркунии саволнома ба queXML ба Шумо имконият медиҳад, ки ҳуҷҷатҳои стандарти PDF-ро таъсис диҳед, ки онро метавон баъдан чоп кард, пур кард ва баъдан скан кард ва бо истифодаи барномаи queXF коркард кард.

en: Extend
tg: Дарозкунӣ

en: Extend theme
tg: Васеъ кардани ороиш

en: Extended
tg: Васеъ карда шуд

en: Extends
tg: Дарозкуниҳо

en: External Link
tg: Истиноди берунӣ

en: Extra comma found in function
tg: Дар функсия вергули зиёдатӣ ёфта шуд

en: Extra right parentheses detected
tg: Қавсҳои рости зиёдатӣ зоҳир карда шуданд

en: Extra token found after expressions
tg: Токени зиёдатӣ баъди ифодаҳо ёфташуда

en: Extra tokens found
tg: Токенҳои зиёдатӣ ёфта шуданд

en: Extracted files not found - maybe a permission problem?
tg: Файлҳои хориҷшуда ёфта нашуданд - шояд мушкилот дар иҷозат бошад?

en: Failed
tg: Бемуваффақ шуд

en: Failed to activate the plugin.
tg: Фаъолгардонии плагин нашуд.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
tg: Илова кардани гурӯҳ муваффақ нашуд! Номи гурӯҳ таъмин нашуд.

en: Failed to add group! Group already exists.
tg: Илова кардани гурӯҳ муваффақ нашуд! Гурӯҳ аллакай мавҷуд ҳаст.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
tg: Илова кардани гурӯҳ муваффақ нашуд! Дарозии номи гурӯҳ набояд аз 20 ҳарф зиёд бошад.

en: Failed to add user
tg: Илова кардани истифодабаранда номуваффақ шуд.

en: Failed to add user group.
tg: Илова кардани гурӯҳи истифодабаранда нашуд.

en: Failed to add user.
tg: Илова кардани истифодабаранда нашуд.

en: Failed to deactivate the plugin.
tg: Ғайрифаъолгардонии плагин нашуд.

en: Failed to delete answer
tg: Бартараф кардани ҷавоб нашуд.

en: Failed to edit user group!
tg: Таҳрири гурӯҳи истифодабаранда муваффақ нашуд

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
tg: Ҷузъдон бо хабарҳои омада дар суратҳисоби радкардашудаи почтаи электронӣ кушода нашуд.

en: Failed to open the uploaded file!
tg: Файли боргузорӣ кардашударо кушода нашуд!

en: Failed to remove user.
tg: Бартараф кардани истифодабаранда муваффақ нашуд

en: Failed to update answer:
tg: Навкунии ҷавоб нашуд:

en: Failed to update answers
tg: Нав кардани ҷавоб нашуд.

en: Failed to update survey permissions!
tg: Барои навкунии иҷозатҳои пурсиш бемуваффақ анҷом ёфт.

en: Failed.
tg: Бемуваффақ шуд

en: Fax to:
tg: Факс ба:

en: Feb
tg: Февр

en: February
tg: Феврал

en: Female
tg: Зан

en: Field caption
tg: Сарлавҳаи мақдон

en: Field description
tg: Шарҳи майдон

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
tg: Майдонҳои бо ситорача (%s) қайдшуда ҳатмӣ мебошанд.

en: Fields marked with an asterisk are mandatory.
tg: Майдонҳои бо ситорача қайдшуда ҳатмӣ мебошанд.

en: Fields with %s are required.
tg: Майдонҳо бо %s дархост карда шуданд

en: Fields with %s*%s are required.
tg: Майдонҳо бо %s*%s дархост карда шудаанд.

en: File
tg: Файл

en: File %s
tg: %s файл

en: File %s cannot be deleted for security reasons.
tg: Файл %s бо сабабҳои бехатарӣ бартараф карда намешавад.

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/themes folder
tg: Файли %s бартараф карда намешавад. Лутфан иҷозатҳоро барои /боргузорӣ/ҷузъдони ороишҳо тафтиш намоед

en: File %s deleted
tg: Файли %s бартараф карда шуд

en: File %s uploaded
tg: Файли %s боргузорӣ карда шудааст

en: File %s, line %s.
tg: Файл %s, хати %s.

en: File backup created: %s
tg: Нусхабардории захиравии файл таъсис дода шуд: %s

en: File count
tg: Ҳисоби файл

en: File extension:
tg: Васеъкунии файл:

en: File metadata
tg: Метамаълумотҳои файл

en: File name
tg: Номи файл

en: File seems empty or has only one line
tg: Файл холӣ метобад ё танҳо як хат дорад.

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for most spreadsheet tools). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
tg: Файл бояд худ файли стандартии CSV (бо ҷудокунандаҳои вергул) бо нохунакҳои ғайриҳатмии дубора аз ҳар ду тарафи қимат (муқаррарӣ барои аксарияти олотҳои ҷадвалҳои электронӣ) бошад. Сатри якум бояд номҳои майдонҳоро дошта бошад. Майдонҳо метавонанд дар дилхоҳ тартиб қарор дошта бошанд.

en: File size
tg: Ҳаҷми файл

en: File system
tg: Системаи файл

en: File upload
tg: Боргузории файл

en: File upload succeeded.
tg: Боргузориии файл бомуваффақ анҷом ёфт

en: File: %s
tg: Файл: %s

en: File: %s (%s)
tg: Файл: %s (%s)

en: Files
tg: Файлҳо

en: Files imported:
tg: Файлҳо ворид карда шуданд:

en: Files skipped:
tg: Файлҳо партофта шуданд:

en: Filter HTML for XSS:
tg: Филтр кардани HTML барои XSS

en: Filter blank email addresses:
tg: Филтр кардани суроғаҳои почтаи электронии холӣ:

en: Filter by email address:
tg: Филтр ба воситаи суроғаи почтаи электронӣ:

en: Filter by language:
tg: Филтр ба воситаи забон:

en: Filter duplicate records:
tg: Филтр кардани қайдҳои такроршуда

en: Filter the available answers by this value
tg: Филтр кардани ҷавобҳои дастрас аз рӯи ин қимат

en: Filtered from statistics script
tg: Аз скрипти оморӣ филтр карда шудааст

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
tg: Баробарии охирон барои муқаррарнамоӣ дар базаи маълумотҳо, муқаррарӣ ба матни савол.

en: Finalize response submission
tg: Анҷомдиҳии пешниҳоди ҷавоб

en: Finally, activate your survey
tg: Охиран фаъолгардонии пурсиши Шумо

en: Find first occurrence of a string
tg: Ёфтани даромадани якуми сатр

en: Find highest value
tg: Ёфтани қимати баландтарин

en: Find lowest value
tg: Ёфтани қимати пасттарин

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
tg: Ёфтани мавқеи даромадани якуми сатр бе баҳисобгирии регистр

en: Find position of first occurrence of a string
tg: Ёфтани мавқеи даромадани якуми сатр

en: Find whether the type of a variable is string
tg: Ёфтани он, ки оё навъи ивазшаванда сатр мебошад ё не

en: Finds whether a value is not a number
tg: Ёфтани он, ки оё қимат рақам намебошад

en: Finds whether a variable is NULL
tg: Ёфтани он, ки оё ивазшаванда НОЛ мебошад

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
tg: Ёфтани он, ки оё ивазшаванда рақам ё сатри рақамӣ мебошад

en: Finds whether the type of a variable is float
tg: Ёфтани он, ки навъи ивазшаванда иҷозат мебошад

en: Finish
tg: Анҷом

en: Finish & save
tg: Анҷомдиҳӣ ва сабт кардан

en: Finnish
tg: Финӣ

en: First choice
tg: Интихоби якум

en: First line contains the code of questions:
tg: Хати якум рамзи саволҳоро дорад:

en: First name
tg: Ном

en: First name:
tg: Ном:

en: Fix automatically numeric value
tg: Қимати рақамиро ба таври автоматӣ ислоҳ кунед

en: Flash
tg: Ҷило

en: Folder
tg: Ҷузъдон

en: Folder: %s
tg: Ҷузъдон: %s

en: Follow the following link to update it
tg: Ба истиноди зерин барои навкунии он гузаред.

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
tg: Пурсишҳои зерин то ҳол фаъол нестанд, вале Шумо метавонед ба онҳо номнавис шавед.

en: Font color
tg: Ранги шрифт

en: Font size of PDFs:
tg: Ҳаҷми шрифти PDF:

en: Fontawesome icon
tg: Аломати Fontawesome

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
tg: Барои кушодани осон дар барномаи Excel шаклро ба 'tab' ё 'txt' иваз кунед

en: For expression
tg: Барои баёнот

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
tg: Барои катакҳои афтидаи руйхат нишон додан ба ин бисёр сатрҳо

en: For more information consult our manual, or our forums.
tg: Барои маълумоти беҳтар ба дастур ё форуми мо дароед.

en: For more information please consult our manual or our forum.
tg: Барои гирифтани маълумоти бештар лутфан ба дастури мо ё ба форуми мо дароед.

en: For now it's best to leave these additional settings as they are. If you want to know more about randomization and relevance settings, have a look at our manual.
tg: Барои ҳозира беҳтар аст, ки ин ҷуркуниҳои иловагиро, чи тавре ки онҳо мавҷуд ҳастанд, гузорем ва нарасем. Агар Шумо мехоҳед, ки дар бораи рандомизатсияи ва ҷуркуниҳои мутобиқатӣ маълумоти бисёртар гиред, ба дастури мо нигаред.

en: For our simple survey it is better to start in open access mode.
tg: Барои пурсиши осони мо дар реҷаи дастрасии кушод сар кардан беҳтар мебошад.

en: For this simple survey the default settings are ok, but read the disclaimer carefully when you activate your own surveys.
tg: Барои ин пурсиши осон ҷуркуниҳои муқаррарӣ хуб мебошанд, вале дар вақти фаъолгардонии пурсишҳои худӣ тавзеҳотро бодиққат хонед.

en: Forbidden Extension
tg: Васеъкунӣ манъ карда шудааст.

en: Force HTTPS:
tg: Маҷбуран HTTPS:

en: Force each answer option to have the same height.
tg: Маҷбур сохтан, ки ҳар як варианти ҷавоб бояд як баландӣ дошта бошад.

en: Force import:
tg: Маҷбурсозии воридкунӣ:

en: Force the choice list and the rank list to have the same height.
tg: Дохил кардани руйхати интихоб ва руйхати ҷобаҷогузорӣ барои доштани як баландӣ

en: Forgot your password?
tg: Азхотирбарории номи шаби худ

en: Format
tg: Шакл

en: Format a GMT date/time
tg: Дуруст кардани сана/вақти GMT

en: Format a local date/time
tg: Дуруст кардани сана/вақти маҳаллӣ

en: Format a local time/date as integer
tg: Шакл додани вақт/санаи маҳаллӣ ҳамчун рақами бутун

en: Format a number with grouped thousands
tg: Шакл додани рақам бо ҳазорҳои гурӯҳбандишуда

en: Format:
tg: Формат/шакл

en: Format: %s
tg: Шакл: %s

en: Found & writable
tg: Ёфта шуд ва барои навиштан дастрас аст

en: Found no participant share
tg: Саҳми иштирокчӣ ёфта нашуд

en: Found no response with ID %d
tg: Ҷавобро бо ID %d ёфта нашуд

en: Four
tg: Чор

en: French
tg: Фаронсавӣ

en: From left to right it should be 'Create survey', 'List surveys' and 'Global settings'. Best we start by creating a survey.
tg: Аз чап ба рост бояд ин тавр бошад: "Таъсис додани пурсиш", "Номбаркунии пурсиш" ва "Ҷуркуниҳои глобалӣ". Аввалан бо бо таъсис додани пурсиш сар мекунем.

en: From survey participants table
tg: Аз ҷадвали иштирокчиёни пурсиш

en: From:
tg: Аз:

en: Fruity fonts
tg: Шрифтҳо

en: Fula
tg: Фула

en: Full
tg: Пурра

en: Full answers
tg: Ҷавобҳои пурра

en: Full name
tg: Номи пурра

en: Full name:
tg: Номи пурра:

en: Full names
tg: Номҳои пурра

en: Full question text
tg: Матни саволи пурра

en: Full responses
tg: Ҷавобҳои пурра

en: Full selector
tg: Интихобкунандаи пурра

en: Full template editor
tg: Муҳаррири пурраи қолибҳо

en: Function does not support %s arguments
tg: Функсия %s асосҳоро дастгирӣ намекунад.

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
tg: Функсия бисёр асосҳоро дастгирӣ мекунад, ки дар он -1=номаҳдуд: %s

en: Further settings for application administrator
tg: Ҷуркуниҳои минбаъда барои администратор оид ба барномаҳо

en: GB2312 Simplified Chinese
tg: GB2312 Чинии соддаркардашуда

en: GBK Simplified Chinese
tg: GBK Чинии соддаркардашуда

en: GEOSTD8 Georgian
tg: GEOSTD8 Гурҷӣ

en: GET data method
tg: ГИРИФТАНИ усули маълумот

en: GNU General Public License:
tg: Иҷозатномаи умумии ҷамъиятии GNU:

en: Galician
tg: Галисӣ

en: Gender
tg: Ҷинс

en: General
tg: Умумӣ

en: General filters
tg: Филтрҳои асосӣ

en: General options
tg: Вариантҳои умумӣ

en: General settings
tg: Ҷуркуниҳои умумӣ

en: General settings & texts
tg: Ҷуркуниҳо ва матнҳои умумӣ

en: General survey settings
tg: Ҷуркуниҳои умумии пурсиш

en: Generate a random integer
tg: Ҳосил кардани рақами бутуни тасодуфӣ

en: Georgian
tg: Гурҷӣ

en: German
tg: Немисӣ

en: German (informal)
tg: Олмонӣ (ғайрирасмӣ)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
tg: Гирифтани нишонаи вақтии UNIX барои сана (ҳар яке аз 6 асосҳо ғайриҳатмӣ мебошанд)

en: Get order from previous question
tg: Гирифтани фармоиш аз саволи пештара

en: Get string length
tg: Гирифтани дарозии сатр

en: Get system information
tg: Гирифтани маълумоти система

en: Get the default location using the user's IP address?
tg: Гирифтани макони муқаррарӣ бо истифодаи суроғаи IP-и истифодабаранда

en: Get the integer value of a variable
tg: Гирифтани қимати бутуни ивазшаванда

en: Get value of pi
tg: Гирифтани қимати пи

en: Global
tg: Глобалӣ

en: Global settings
tg: Ҷуркуниҳои глобалӣ

en: Global settings were saved.
tg: Ҷуркуниҳои глобалӣ сабт карда шудаанд.

en: Go to question
tg: Ба савол рафтан

en: Go to question group
tg: Рафтан ба гурӯҳи савол

en: Go to survey
tg: Рафтан ба пурсиш

en: Go to survey participant and token settings
tg: Гузаштан ба иштирокчии пурсиш ва ҷуркуниҳои токен

en: Go to today
tg: Ба имрӯз гузаштан

en: Google Analytics Tracking ID:
tg: ID-и пайгирикунандаи Google Analytics

en: Google Analytics settings:
tg: Ҷуркуниҳои Google Analytics:

en: Google Analytics style:
tg: Услуби Google Analytics:

en: Google Maps
tg: Гугл харитаҳо

en: Google Maps API key:
tg: Калиди Google Maps API

en: Google Translate API key:
tg: Калиди Google Translate API

en: Grand total
tg: Суммаи ҷамъбастӣ

en: Graph labels:
tg: Аломатҳои графика

en: Greater than
tg: Калонтар назар ба

en: Greater than (Strings)
tg: Калонтар назар ба (сатрҳо)

en: Greater than or equal to
tg: Калонтар назар ба ё баробар ба

en: Greater than or equal to (Strings)
tg: Калонтар назар ба ё баробар бо (сатрҳо)

en: Greater than:
tg: Зиёдтар аз:

en: Greek
tg: Юнонӣ

en: Gross percentage
tg: Фоизи маҷмӯӣ

en: Group
tg: Гурӯҳ

en: Group / Question order
tg: Тартиби гурӯҳ / савол

en: Group 1: The first lot of questions
tg: Гурӯҳи 1: Якум бисёр саволҳо

en: Group by Group
tg: Гурӯҳ ба гурӯҳ

en: Group by group
tg: Гурӯҳ ба гурӯҳ

en: Group cant be deleted, because of depending conditions
tg: Гурӯҳ бо сабаби шартҳои вобаста бартараф карда намешавад

en: Group could not be deleted
tg: Гурӯҳро бартараф карда намешавад.

en: Group description
tg: Шарҳи гурӯҳ

en: Group description:
tg: Шарҳи гурӯҳ:

en: Group member can only see own group:
tg: Аъзои гурӯҳ метавонад танҳо гурӯҳи худро бинад.

en: Group members
tg: Аъзоёни гурӯҳ

en: Group name
tg: Номи гурӯҳ

en: Group name can contain only alphanumeric character, underscore or dot.
tg: Номи гурӯҳ метавонад танҳо аломатҳои ҳарфӣ-рақамтӣ, хаткашӣ ё нуқта дошта бошад.

en: Group not found
tg: Гурӯҳ ёфта нашуд

en: Group not found.
tg: Гурӯҳ ёфта нашуд

en: Group of checkboxes
tg: Гурӯҳи байрақчаҳо

en: Group quick actions
tg: Амалҳои тези гурӯҳӣ

en: Group relevance:
tg: Мутобиқати гурӯҳ:

en: Group summary
tg: Шарҳи гурӯҳ

en: Group time
tg: Вақти гурӯҳ

en: Group:
tg: Гурӯҳ:

en: Group:
tg: Гурӯҳ:

en: Groups to which I belong
tg: Гурӯҳҳое, ки ман ба онҳо мансуб мебошам.

en: Gujarati
tg: Гуҷаратӣ

en: HP West European
tg: HP аврупоии ғарбӣ

en: HTML editor
tg: HTML муҳаррир

en: HTML editor mode:
tg: реҷаи HTML-Муҳаррир

en: Handle shape
tg: Идоракунии шакл

en: Header for first scale
tg: Сарлавҳа барои шкалаи якум

en: Header for second scale
tg: Сарлавҳа барои шкалаи дуюм

en: Heading
tg: Сарлавҳа

en: Headings
tg: Сарлавҳаҳо

en: Hebrew
tg: Ибрӣ

en: Height of dropdown
tg: Баландии афтидаистода

en: Hello %s,
tg: Салом %s

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
tg: Салом,
    
    Ҷавоби нав барои пурсиши '{SURVEYNAME}' пешкаш шуд.
    
    Ба истиноди зерин барои дидани ҷавоби инфиродӣ зер кунед:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Ба истиноди зерин барои таҳрири ҷавоби инфиродӣ зер кунед:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Дидани омор ба воситаи ба инҷо зеркунӣ:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
tg: Салом,
    
    Ҷавоби нав барои пурсиши '{SURVEYNAME}' пешкаш шуд.
    
    Ба истиноди зерин барои дидани ҷавоби инфиродӣ зер кунед:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Ба истиноди зерин барои таҳрири ҷавоби инфиродӣ зер кунед:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Дидани омор ба воситаи ба инҷо зеркунӣ:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Ҷавобҳои зерин аз тарафи иштирокчӣ дода шудаанд:
    {ANSWERTABLE}"

en: Help about this question
tg: Кӯмак оид ба ин савол

en: Help:
tg: Кӯмак:

en: Here you can select to start your survey in closed access mode.
tg: Дар ин ҷо Шумо метавонед пурсиши худро дар реҷаи дастрасии пушида сар кунед.

en: Hidden
tg: Пинҳоншуда

en: Hidden:
tg: Пинҳоншуда:

en: Hide advanced settings
tg: Пинҳон кардани ҷуркуниҳои васеъ

en: Hide blacklisted participants:
tg: Пинҳон кардани иштирокчиёни дар руйхати сиёҳ буда:

en: Hide both
tg: Пинҳон кардани ҳарду

en: Hide privacy info
tg: Пинҳон кардани маълумоти махфӣ

en: Hide the tip that is normally shown with a question
tg: Пинҳон кардани маслиҳате, ки одатан бо савол нишон дода шудааст

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
tg: Пинҳон кардани ин савол дар дилхоҳ вақт. Ин барои дохил кардани маълумот бо истифодаи пуркунии пешакии ҷавобҳо фоидаовар мебошад

en: Hide tip
tg: Пинҳон кардани маслиҳат

en: Hindi
tg: Ҳиндӣ

en: Hint when response is valid
tg: Луқма, вақте ки ҷавоб дуруст аст.

en: Home page settings
tg: Ҷуркуниҳои саҳифаи хонагӣ

en: Horizontal
tg: Уфуқӣ

en: Hour
tg: Соат

en: How many roads must a man walk down?
tg: Мард бояд чӣ қадар роҳ гардад?

en: How many rows to display
tg: Чандто сатр тасвир мешавад

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
tg: Аммо муҳим аст, ки Шумо кеши браузери худро ҳозир тоза кунед. Баъди он лутфан ба тугмачаи дар поён буда зер кунед.

en: Hungarian
tg: Маҷорӣ

en: I accept
tg: Ман қабул мекунам

en: I confirm
tg: Ман тасдиқ мекунам

en: IFrame embedding allowed:
tg: Ба дохилкунии IFrame иҷозат дода шудааст

en: IP Addresses will be logged
tg: IP суроғаҳо сабт карда мешаванд

en: IP Info DB API Key:
tg: Маълумоти IP барои калиди DB API

en: IP address
tg: Суроғаи IP

en: IP as default location
tg: IP ҳамчун макони муқаррарӣ

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
tg: ISO 8859-1 Аврупои ғарбӣ (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
tg: ISO 8859-13 Балтикӣ (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
tg: ISO 8859-2 Аврупои марказӣ (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
tg: ISO 8859-7 Юнонӣ

en: ISO 8859-8 Hebrew
tg: ISO 8859-8 Ибрӣ

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
tg: ISO 8859-9 Туркӣ (latin5)

en: Icelandic
tg: Исландӣ

en: Icon
tg: Аломат

en: Icon name must be a simple class name (alphanumeric, space, minus and underscore).
tg: Номи аломат бояд номи соддаи синф бошад (ҳарфӣ-рақамӣ, пробел, минус ва хаткашӣ).

en: Icon:
tg: Аломат:

en: Identifier
tg: Идентификатор

en: Identifier:
tg: Муайянкунанда:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
tg: Агар ғалатҳо пайдо шаванд, пас шояд Шумо бояд ин скриптро якчанд маротиба иҷро намоед.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
tg: Агар зарур бошад, базаи маълумотҳо дар қадами охирон нав карда мешавад.

en: If necessary the database will be updated.
tg: Агар лозим бошад, базаи маълумотҳо нав карда мешавад

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
tg: Агар яке аз зерсаволҳо қайд карда шудааст, пас барои ҳар як зерсаволи қайдшуда ин қимат ҳамчун баҳогузорӣ илова карда мешавад

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
tg: Агар базаи маълумотҳо то ҳол мавҷуд набошад, он таъсис дода мешавад (боварӣ ҳосил кунед, ки базаи маълумотҳои истифодаӣарандаи Шумо иҷозатҳои заруриро дорад). Баръакс агар ҷадвалҳои мавҷудбудаи Savol online дар ҳамон базаи маълумот бошанд, онҳо ба таври автоматикӣ баъди насбкунӣ нав карда мешаванд.

en: If the external-option is not set, this will be appended to the current admin url.
tg: Агар опсияи берунӣ муқаррар нашуда бошад, он ба url-и ҷории администратор илова карда мешавад.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
tg: Агар истинод кор накунад ва шумо HTTPS гирондед, Savol online канда мешавад ва ба он дастрасӣ дошта наметавонед.

en: If the link should have any extra classes, please insert them here.
tg: Агар истинод ягон гурӯҳҳои иловагӣ дошта бошад, лутфан онҳоро ба ин ҷо дохил намоед.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
tg: Агар варианти -ҷавобҳои махфӣ- фаъол бошад, танҳо нишонаи бардурӯғи сана (1980-01-01) барои ҳамаи ҷавобҳо истифода мешавад барои кафолати махфияти иштирокчиёни Шумо.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
tg: Агар иштирокчӣ ҳамаи вариантҳоро қайд кард, ҳамаи байрақчаҳоро тоза кунед ва хусусиятро дар ҷуркунии "Варианти эксклюзивӣ" тафтиш кунед

en: If the username and email address is valid and you are allowed to use the internal database authentication a new password has been sent to you.
tg: Агар номи истифодабаранда ва суроғаи почтаи электронӣ дуруст бошад ва ба Шумо истифодаи аутентификатсияи дарунӣ иҷозат дода шудааст, ба шумо парол ирсол карад шудааст.

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
tg: Агар Шумо дар руйхати сиёҳ ҳастед, вале мехоҳед дар ин пурсиш иштирок намоед ва даъватномаро барои ин амал гиред, лутфан ба истиноди зерин зер кунед:

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
tg: Агар Шумо функсияҳои токен ё огоҳкунии почтаи электрониро истифода бурда бошед, Шумо бояд суроғаи почтаи электронии администраторро муқаррар намоед.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
tg: Агар Шумо '%s' интихоб кардед, лутфан, шамчунин интихоби худро дар майдони матни алоқаманд аниқ кунед.

en: If you click on this tab, the survey settings menu will be displayed. The most important settings of your survey are accessible from this menu.
tg: Агар Шумо ба ин замима зер кунед, менюи ҷуркуниҳои пурсиш тасвир карда мешавад. Ҷуркуниҳои аз ҳама муҳими пурсиши Шумо аз ин меню дастрас мебошанд.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
tg: Агар Шумо дар ин пурсиш иштирок карданро нахоҳед ва намехоҳед ягон даъватномаро қабул намоед, лутфан ба истиноди зерин зер кунед:

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
tg: Агар Шумо дар limesurvey.org суратҳисоб надошта бошед, лутфан %sregister first%s

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
tg: Агар Шумо URL-ро ба таври дастӣ ворид карда бошед, он гоҳ навиштаҷоти худро тафтиш кунед ва аз нав кӯшиш кунед.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
tg: Агар Шумо суроғаи почтаи электрониро диҳед, хабари электронӣ бо тафсилот ба Шумо ирсол карда мешавад.

en: If you have a lot of items and use a filter you can disable this to improve browser speed.
tg: Агар Шумо бисёр чизҳоро дошта бошед ва филтрро истифода кунед, Шумо метавонед онро барои суръатбахшии браузер хомӯш кунед.

en: If you have any issues, please try using a modern browser first, before reporting it.
tg: Агар Шумо ягон мушкилӣ дошта бошед, лутфан кӯшиш кунед, ки пеш аз хабар додан оид ба ин мушкилӣ аввал аз браузери навтарин истифода баред.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
tg: Агар Шумо оид ба ин хабари электронӣ ягон савол дошта бошед, лутфан ба администратори сомона ба %s муроҷиат кунед. Ташаккур!

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
tg: Агар Шумо ин аломати муайянкунандаро тоза кунед, пас Шумо ҳамаи маълумотро гум мекунед.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
tg: Агар Шумо дастаи аломатҳоро иваз кунед, пас баҳогузориҳои мавҷудбуда гум мешаванд

en: If you replace the label set these translations will be lost.
tg: Агар Шумо дастаи аломатҳоро иваз кунед, пас ин тарҷумаҳо гум мешаванд.

en: If you think this is a server error, please contact %s.
tg: Агар ба фикри шумо ин ғалати сервер бошад, лутфан ба %s муроҷиат кунед.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
tg: Агар Шумо опсияи -Ҷавобҳои махфӣ-ро ба кор дароред ва ҷадвали токенҳоро таъсис диҳед, Savol online токенҳои анҷомдодашудаи Шуморо бо 'Ҳа' аз ба ҷои сана/вақт барои ҳосилкунии махфияти иштирокчиёни шумо қайд мекунад.

en: If you want to activate it click here:
tg: Агар Шумо мехоҳед инро фаъол гардонед, ба ин ҷо зер кунед:

en: If you want to apply original theme options, click here:
tg: Агар Шумо варианти аслии ороишро истифода бурдан хоҳед, ба ин ҷо зер кунед:

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
tg: Агар Шумо мехоҳед ба иштирокчиёни руйхати сиёҳ содир кунед, дар ҷуркуниҳои CPDB "Пинҳон кардани иштирокчиёни руйхати сиёҳ"-ро ба "Не" гузоред

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
tg: Агар Шумо мехоҳед пурсишро аз рӯи насбкунии пештара ворид кунед ё пурсиши Шумо мушкилот дорад: тафсили кӯҳнаро истифода баред (ба таври автоматикӣ интихоб шудааст, агар баъзе рамзҳо такрор шудаанд).

en: If you want to know more about them, check our manual.
tg: Агар Шумо дар бораи онҳо бисёртар донистан мехоҳед, дастури моро тафтиш кунед.

en: If you want to modify it %s you can extend it%s.
tg: Агар Шумо инро иваз кардан мехоҳед, %s пас Шумо метавонед онро васеъ намоед %s.

en: If you want to specify a link to the survey data policy, set "Show survey policy text with mandatory checkbox" to "Collapsible text" and use the placeholders {STARTPOLICYLINK} and {ENDPOLICYLINK} in the "Survey data policy checkbox label" field to define the link that opens the policy popup. If there is no placeholder given, there will be an appendix.
tg: Агар Шумо мехоҳед истинодро барои сиёсати маълумоти пурсиш аниқ кунед, "Нишон додани матни сиёсати пурсиш бо байрақчаҳои ҳатмӣ"-ро ба "Матни ҷудошаванда" гузоред ва пуркунандаҳои {STARTPOLICYLINK} ва {ENDPOLICYLINK}-ро дар майдони "Аломати байрақчаи сиёсати маълумоти пурсиш" барои муайян кардани истиноде, ки равзанаро бо сиёсат мекушояд, истифода баред. Агар пуркунанда дода нашавад, дар онҷо замима пайдо мешавад.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
tg: Агар Шумо хоҳед,

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
tg: Агар базаи маълумотҳои Шумо тақсим карда шуд, префикси тавсиядодашуда "lime_" мебошад ё Шумо метавонед ин ҷоро холӣ монед

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
tg: Агар базаи маълумотҳои Шумо порти истифодабариро истифода барад, пас онро бо истифодаи дунуқта пайваст кунед. Масалан: db.host.com:5431

en: Ignore
tg: Рад кунед

en: Ignored columns
tg: Сутунҳои радкардашуда

en: Image
tg: Акс

en: Images
tg: Суратҳо

en: Import
tg: Воридкунӣ

en: Import CSV
tg: Воридкунии CSV

en: Import Label Set
tg: Ворид кардани дастаи аломатҳо

en: Import VV file
tg: Ворид кардани файли VV

en: Import a VV response data file
tg: Ворид кардани файли маълумотҳои ҷавоби VV

en: Import a VV survey file
tg: Ворид кардани файли пурсиши VV

en: Import a group
tg: Воридкунии гурӯҳ

en: Import a question
tg: Воридкунии савол

en: Import as not finalized answers?
tg: Ҳамчун ҷавобҳои баохирнарасида ворид кардан?

en: Import failed because of page reload.
tg: Воридот нашуд бо сабаби аз нав боркунии саҳифа.

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
tg: Воридот нашуд. Шумо навъи файли нодурустро қайд кардед: '%s'

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
tg: Воридот нашуд: воридоти маҷбурӣ дархост карда шуд, вале файли даромад миқдори сутуни кифояро барои пуркунии пурсиш надорад.

en: Import failed: No answers could be mapped.
tg: Воридот нашуд: ҷавобҳо ҷобаҷогузорӣ карда нашуданд.

en: Import label set resources
tg: Ворид кардани захираҳои дастаи аломатҳо

en: Import label set(s)
tg: Воридкунии дастаи аломат(ҳо)

en: Import of label set(s) is completed.
tg: Воридкунии дастаи аломатҳо анҷом расид

en: Import of survey is completed.
tg: Воридкунии пурсиш ба анҷом расид

en: Import participants from:
tg: Ворид кардани иштирокчиён аз:

en: Import question
tg: Ворид кардани савол

en: Import question group
tg: Ворид кардани гурӯҳи савол

en: Import resources ZIP archive
tg: Воридкунии захираҳои ZIP бойгонӣ

en: Import responses
tg: Воридкунии ҷавобҳо

en: Import responses from a deactivated survey table
tg: Ворид кардани ҷавобҳо аз ҷадвали пурсиши ғайрифаъолкардашуда

en: Import survey
tg: Ворид кардани пурсиш

en: Import survey data
tg: Воридкунии маълумоти пурсиш

en: Import survey participants from CSV file
tg: Ворид кардани иштирокчиёни пурсиш аз CSV файл

en: Import survey participants from LDAP
tg: Воридкунии иштирокчиёни пурсиш аз LDAP

en: Import survey resources
tg: Воридкунии захираҳои пурсиш

en: Import theme result:
tg: Ворид кардани натиҷаи ороиш

en: Import timings (if exist)
tg: Мӯҳлати воридкунӣ (агар бошад)

en: Importance
tg: Муҳимият

en: Important instructions
tg: Дастурҳои муҳим

en: Imported Files List
tg: Руйхати файлҳои воридшуда

en: Imported files list
tg: Руйхати файлҳои воридшуда

en: Imported files:
tg: Файлҳои воридшуда:

en: Imported resources for
tg: Захираҳои воридшуда барои

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
tg: Бартараф кардани ин гурӯҳ номумкин аст, чунки ҳадди ақал як саволе ҳаст, ки дар мундариҷаи худ ин шартро дорад

en: In this field you may type a short description of your survey.
tg: Дар ин майдон Шумо метавонед тасвири кӯтоҳро оид ба пурсиши худ чоп кунед.

en: Inactive
tg: Ғайрифаъол

en: Include:
tg: Дохил мешавад:

en: Incomplete only
tg: Танҳо нопурра

en: Incomplete responses
tg: Ҷавобҳои нопурра

en: Incomplete responses only
tg: Танҳо ҷавобҳои нопурра

en: Incorrect permissions in your %s folder.
tg: Иҷозатҳои нодуруст дар ҷузъдони %s Шумо

en: Incorrect username and/or password!
tg: Ном ва/ё пароли нодурусти истифодабаранда

en: Increase
tg: Зиёдшавӣ

en: Incremental
tg: Иловагӣ

en: Indonesian
tg: Индонезӣ

en: Info
tg: Маълумот

en: Inherit
tg: Меросмонӣ

en: Inherit everything
tg: Гирифтани ҷуркуниҳо аз ороиш

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
tg: Бартараф кардани суперадминистратори ибтидоӣ номумкин аст.

en: Initialise participant table
tg: Оғози ҷадвали иштирокчӣ

en: Inline HTML editor
tg: HTML-Муҳаррири дар дарун дохилкардашуда

en: Inline text
tg: Матни дохилкардашуда

en: Input
tg: Воридкунӣ

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
tg: Илова кардани рахнаи саҳифа пеш аз ин савол дар намуди чопкунӣ бо гузоштани он ба Ҳа

en: Insert page break in printable view
tg: Илова кардани рахнаи саҳифа дар намуди чопкунӣ

en: Insert/edit placeholder field
tg: Воридкунӣ/таҳрири майдони пуркунанда

en: Inserting the label set failed.
tg: Дохилкунии дастаи аломат нашуд.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
tg: Қатъшавиҳои сатрҳои HTML-ро пеш аз ҳамаи сатрҳои нав дар сатр дохил мекунад

en: Install
tg: Насбкунӣ

en: Installed survey themes:
tg: Ороишҳои насбшудаи пурсиш:

en: Instructions for the impatient
tg: Дастур барои нотоқатон

en: Integer only
tg: Танҳо рақами бутун

en: Interface language:
tg: Забони интерфейс

en: Interfaces
tg: Интерфейсҳо

en: Internal database authentication
tg: Аутентификатсияи дохилии базаи маълумоттҳо

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
tg: Усули аутентификатсияи дохилии базаи маълумотҳо барои ин истифодабаранда иҷозат надода шудааст.

en: Interview time
tg: Вақти мусоҳиба

en: Invalid ID
tg: IDғи нодуруст

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
tg: Ифодаи нодурусти доимии PERL: %s

en: Invalid action
tg: Амалиёти нодуруст

en: Invalid datetime %s value for %s
tg: Арзиши нодурусти сана ва вақти %s барои %s

en: Invalid email address.
tg: Суроғаи почтаи электронии нодуруст

en: Invalid group id
tg: id-и нодурусти гурӯҳ

en: Invalid group number for this survey:
tg: Рақами нодурусти гурӯҳ барои ин пурсиш:

en: Invalid label set.
tg: Дастаи нодурусти аломатҳо.

en: Invalid notification id
tg: Огоҳкунии нодурусти id

en: Invalid numeric value for %s
tg: Арзиши нодурусти рақамтӣ барои %s

en: Invalid question - probably missing subquestions or language-specific settings for language %s
tg: Саволи нодуруст - эҳтимолан зерсаволҳои партофташуда ё ҷуркуниҳои махсуси забон барои забони %s

en: Invalid question id
tg: id-и нодурусти савол

en: Invalid screen name
tg: Номи нодурусти экран

en: Invalid survey ID
tg: ID-и пурсиши нодуруст

en: Invalid survey id
tg: id-и пурсиши нодуруст

en: Invalid theme name
tg: Номи нодурусти ороиш

en: Invalid type.
tg: Навъи нодуруст.

en: Invalid value(s) on the stack
tg: қимати нодуруст дар хотира

en: Invitation
tg: Даъватнома

en: Invitation %s skipped, already sent.
tg: Даъваткунанда %s партофта шудааст, аллакай ирсол карда шудааст

en: Invitation attachments:
tg: Замимаҳои даъватнома:

en: Invitation email
tg: Хабари электронии даъваткунанда

en: Invitation email body
tg: Қисми даъватномаи почтаи электронӣ

en: Invitation email body:
tg: Даъватнома ба воситаи почтаи электронӣ

en: Invitation email subject
tg: Мавзӯи даъватномаи почтаи электронӣ

en: Invitation email subject:
tg: Мавзӯи почтаи электронии даъваткунанда

en: Invitation email:
tg: Почтаи электронии даъваткунанда:

en: Invitation sent date
tg: Санаи ирсолкунии даъватномаҳо

en: Invitation sent to:
tg: Даъватнома ирсол карда шуд ба:

en: Invitation sent?
tg: Даъватномаҳо ирсол карда шуданд?

en: Invitation status:
tg: Ҳолати даъватнамоӣ

en: Invitation to participate in a survey
tg: Даъватнома барои иштирок дар пурсиш

en: Invitations & reminders
tg: Даъватномаҳо ва бахотиррасонандаҳо

en: Invited
tg: Даъват шудаанд

en: Irish
tg: Ирландӣ

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
tg: Ҷавоб иҷозат дода намешавад, агар "Баробар аст ба қимати сумма ё "суммаи ҳадди ақали қимат" муқаррар карда шудаанд

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
tg: Оё аз иштирокчӣ дархост шудааст, ки ба файли боргузоришуда эзоҳ диҳад?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
tg: Оё аз иштирокчӣ дархост шудааст, ки ба файли боргузоришуда ном диҳад

en: Is your ComfortUpdate up to date?
tg: Оё ComfortUpdate нав карда шудааст?

en: It also makes it easy to do bulk editing of your survey, such as find-replace, bulk-reordering, looping (repeating groups), and testing (such as temporarily disabling mandatory or validation criteria).
tg: Он ҳамчунин таҳрири калони пурсиши Шуморо осон мегардонад, ба монанди ёфтан-иваз кардан, аз нав батартибдарории калон, ташкилшавии роҳҳои шабакавии сарбаста (такроршавии гурӯҳҳо) ва санҷиш (ба монанди куштани муваққатии ҳатмӣ ё меъёри тафтишнамоӣ).

en: It completely eliminates the dependence upon SGQA codes.
tg: Он вобастагиро аз рамзҳои SGQA пурра бартараф мекунад.

en: It is missing a quota message for the following languages:
tg: Хабар дар бораи квота барои забонҳои зерин мавҷуд нест:

en: It is not suitable for backing up a LimeSurvey survey as it cannot export conditions, and isn't able to export all question types.
tg: Нусхабардории захиравии пурсиши Savol online ноимкон аст, чунки шартҳои онро содир карда намешавад ва ҳамаи навъҳои саволҳоро содир кардан номумкин аст.

en: It is presented group by group.
tg: Он гурӯҳ ба гурӯҳ пешниҳод карда шудааст.

en: It is presented on one single page.
tg: Он дар як саҳифаи содда пешниҳод карда шудааст.

en: It is presented question by question.
tg: Он савол ба савол пешниҳод карда шудааст.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
tg: Ҳамин тавр менамояд, ки ComfortUpdate тафсилеро, ки Шумо мехоҳед ба он гузаред, намедонад. Лутфан, равандро аз нав сар диҳед.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
tg: Ҳамин тавр менамуд, ки сервери ComfortUpdate ҷавоб надода истодааст. Лутфан баъди якчанд дақиқа як маротибаи дигар кӯшиш кунед ё бо администратори Savol online ба алоқа бароед.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
tg: Ҳамин тавр менамуд, ки сервери Шумо Китобхонаи PHP CURL-ро дастгирӣ намекунад. Лутфан онро пеш аз ба ComfortUpdate гузаштан давом диҳед.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
tg: Ҳамин тавр менамуд, ки Шумо тафсилеро истифода бурда истодаед, ки он аз анбори Savol online GitHub омадааст.

en: It uses cookies for access control.
tg: Он кукиҳоро барои назорати дастрасӣ истифода мебарад.

en: It will also contain the necessary stylesheets to put it up on any HTML-ready devices or browsers.
tg: Ин ҳамчунин файлҳои услубии заруриро барои насбкунии он дар дилхоҳ таҷҳизоти HTML ё браузер дорад.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
tg: Он ҳамчунин дилхоҳ захира/файлҳоро, ки барои ин пурсиш боргузорӣ карда шуда буданд, бартараф менамояд

en: It will include the following data in a ZIP file ending with '.lsa'.
tg: Он аз маълумоти зерин дар ZIP файл бо анҷомёбии '.lsa' иборат мебошад.

en: It will not affect your update key.
tg: Он ба калиди навкунии Шумо таъсир мерасонад.

en: It will not contain any logic or EM-functionality, you'll have to take that into account yourself.
tg: Он ягон мантиқ ё функсияи EM-ро надорад, Шумо бояд инро дар назар гиред.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
tg: Гузаронидани омор оид ба ҷавобҳо бо истифода аз Savol online то ҳол имконпазир ҳаст.

en: Italian
tg: Итолиёвӣ

en: Italian (informal)
tg: Итолиёвӣ (ғайрирасмӣ)

en: Iterate survey
tg: Пурсиши такрорӣ

en: JS-Debug mode [Backend]:
tg: Усули JS-Debug [Интерфейси дарунӣ]

en: JS-Debug mode [Frontend]:
tg: Усули JS-Debug [Интерфейси берунӣ]

en: Jan
tg: Янв

en: January
tg: Январ

en: Japanese
tg: Ҷопонӣ

en: JavaScript files:
tg: Файлҳои JavaScript:

en: Join array elements with a string
tg: Якҷоя кардани унсурҳои массив бо сатр

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
tg: Якҷоякунии сатрҳо, баргардонидани сатри якҷоякардашуда. Ин функсия тахаллуси кафиш мебошад ("",argN)

en: Jul
tg: Июл

en: July
tg: Июл

en: Jun
tg: Июн

en: June
tg: Июн

en: Just click on this button and a new window will open, where you can test run your survey.
tg: Танҳо ба ин тугмача зер кунед ва равзанаи нав кушода мешавад, ки дар он Шумо метавонед пурсиши худро сар диҳед.

en: Just share this link with some of your friends and of course, test it yourself.
tg: Ин истинодро танҳо ба баъзе дустони худ тақсим кунед ва албатта худро санҷед.

en: KOI8-R Relcom Russian
tg: KOI8-R Релком Русӣ

en: KOI8-U Ukrainian
tg: KOI8-U Украинӣ

en: Keep old value
tg: Нигоҳ доштани қимати кӯҳна

en: Key can't be null!
tg: Калид нол буда наметавонад!

en: Key update
tg: Навкунии калид

en: Kinyarwanda
tg: Киняруанда

en: Kirundi
tg: Кирунди

en: Korean
tg: Кореягӣ

en: Kurdish (Sorani)
tg: Курдӣ (соранӣ)

en: Kyrgyz
tg: Қирғизӣ

en: LDAP authentication
tg: Аутентификатсияи LDAP

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
tg: Аутентификатсияи LDAP нашуд: Модули LDAP PHP дастрас нест

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
tg: LDAP кушта шуда ё ягон дархости LDAP муайян карда нашудааст

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
tg: Дархостҳои LDAP аз тарафи администратор дар файли конфигуратсия /application/config/ldap.php муайян карда шудаанд.

en: LDAP query
tg: LDAP дархост

en: Label
tg: Аломат

en: Label %s
tg: Аломати %s

en: Label for 'Other:' option
tg: Аломат барои варианти "дигар:"

en: Label set ID
tg: ID-и дастаи аломатҳо

en: Label set browser
tg: Браузери дастаи аломатҳо

en: Label set import summary
tg: Шарҳи муфассали воридкунии дастаи аломатҳо

en: Label set name
tg: Номи дастаи аломатҳо

en: Label set storage
tg: Захираи дастаи аломатҳо

en: Label set sucessfully deleted.
tg: Дастаи аломат бомуваффақ бартараф карда шуд.

en: Label set “%s” was successfully deleted.
tg: Дастаи аломатҳои “%s” бомуваффақ нест карда шуд.

en: Label sets
tg: Дастаи аломатҳо

en: Label sets list
tg: Руйхати дастаи аломатҳо

en: Label:
tg: Аломат:

en: Labels
tg: Аломатҳо

en: Labels sucessfully updated
tg: Аломатҳо бомуваффақ нав карда шуданд

en: Landscape
tg: Пейзаж

en: Language
tg: Забон

en: Language code
tg: Рамзи забон

en: Language selection
tg: Интихобнамоии забон

en: Language successfully deleted
tg: Забон бомуваффақ бартараф карда шуд

en: Language:
tg: Забон:

en: Language?
tg: Забон?

en: Languages
tg: Забонҳо

en: Languages:
tg: Забонҳо:

en: Last VV version
tg: Тафсили охирони VV

en: Last invited
tg: Маротибаи охирон даъват карда шуд

en: Last name
tg: Насаб

en: Last name:
tg: Насаб:

en: Last page
tg: Саҳифаи охирон

en: Last reminder sent date
tg: Санаи бахотиррасонандаи охирон.

en: Last visited question:
tg: Саволи охирон ташрифовардашуда

en: Last visited survey:
tg: пурсиши охирони ташрифовардашуда

en: Later than:
tg: Дертар аз:

en: Latvian
tg: Латвиягӣ

en: Left to right
tg: Аз чап ба рост

en: Less than
tg: Камтар назар ба

en: Less than (Strings)
tg: Камтар назар ба (сатрҳо)

en: Less than or equal to
tg: Камтар назар ба ё баробар ба

en: Less than or equal to (Strings)
tg: Камтар аз ё баробар ба (сатрҳо)

en: Less than:
tg: Камтар аз:

en: Let's add a question group
tg: Биёед гурӯҳи саволро илова намоем

en: Let's have a look at your first survey.
tg: Биёед ба пурсиши якуми Шумо назар кунем.

en: Let's start with subquestions.
tg: Биёед бо зерсаволҳо сар мекунем.

en: Level
tg: Сатҳ

en: License
tg: Иҷозатнома

en: LimeSurvey 3.x or newer does not support Internet Explorer for the LimeSurvey administration, anymore. However most of the functionality should still work.
tg: Savol online 3.x ё тафсилоти навтар дигар Internet Explorer-ро барои идоракунии Savol online дастгирӣ намекунад. Лекин қисми зиёди имкониятҳои функсионалӣ бояд кор кунанд.

en: LimeSurvey build
tg: Сохтани Savol online

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
tg: Savol online метавонад кӯшиш кунад, ки ин базаи маълумотҳоро барои Шумо таъсис диҳад.

en: LimeSurvey extension marketplace
tg: Васеъшавии масоҳати тиҷоратии Savol online

en: LimeSurvey has been installed successfully.
tg: Savol online бомуваффақ насб карда шуд.

en: LimeSurvey installer
tg: Насбкунандаи Savol online

en: LimeSurvey offers you a lot of different question types.
tg: Savol online ба Шумо навъҳои гуногуни саволро пешниҳод мекунад.

en: LimeSurvey online manual
tg: Дастури онлайни Savol online

en: LimeSurvey version
tg: Тафсили Savol online

en: Limesurvey online manual
tg: Дастури онлайни Limesurvey

en: Limit
tg: Маҳдудият

en: Limit the number of possible answers
tg: Маҳдуд кардани миқдори ҷавобҳои имконпазир

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
tg: Маҳдуд кардани миқдори ҷавобҳои имконпазир, ки ба воситаи миқдори сутунҳо дар базаи маълумотҳо муқаррар карда шудаанд.

en: Limit time to answer question (in seconds)
tg: Вақти маҳдуд барои ҷавоб додан ба савол (бо сонияҳо)

en: Limit:
tg: Маҳдудият:

en: Line
tg: Хатӣ

en: Line %s
tg: Хати %s

en: Line %s : %s
tg: Хати %s : %s

en: Line %s : %s %s
tg: Хати %s : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
tg: Хати %s : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
tg: Хати %s : %s" %s (%s) - токен : %

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
tg: Хати %s: Майдонҳо ёфта шуданд: %s Интизор аст: %s

en: Line chart
tg: Диаграммаи хатӣ

en: List
tg: Руйхат

en: List (Dropdown)
tg: Руйхат (афтидаистода)

en: List (Radio)
tg: Руйхат (радио)

en: List active surveys
tg: Номбаркунии пурсишҳои фаъол

en: List available surveys
tg: Номгӯи пурсишҳои дастрас

en: List menu entries
tg: Номбаркунии қайдҳои меню

en: List question groups
tg: Руйхати гурӯҳи саволҳо

en: List questions
tg: Номгӯи саволҳо

en: List survey publicly:
tg: Руйхати пурсиш ба таври умумӣ:

en: List surveys
tg: Номгӯи пурсишҳо

en: List with comment
tg: Руйхат бо эзоҳ

en: Listed publicly:
tg: Оммавӣ номбар шудааст:

en: Lithuanian
tg: Литвонӣ

en: Load
tg: Боркунӣ

en: Load now
tg: Боркунӣ акнун

en: Load unfinished survey
tg: Боркунии пурсиши анҷомнаёфта.

en: Load with pjax
tg: Бо pjax боркунӣ кунед

en: Loading translations
tg: Тарҷума пурборӣ шуда истодааст

en: Loading...
tg: Боркунӣ рафта истодааст...

en: Local Server
tg: Сервери маҳаллӣ

en: Location
tg: Макон

en: Log in
tg: Даромадан

en: Logic
tg: Мантиқ

en: Logic File for Survey #
tg: Файли мантиқӣ барои пурсиши #

en: Logo
tg: Лого

en: Logo file
tg: Лого файл

en: Logout
tg: Баромадан

en: Logout successful.
tg: Баромадани бомуваффақ

en: Luxembourgish
tg: Люксембургӣ

en: MYSQL version is only %s
tg: Тафсили MYSQL танҳо %s мебошад

en: MYSQL version required:
tg: Тафсили MYSQL дархост шудааст:

en: Mac Central European
tg: Mac аврупоии марказӣ

en: Mac West European
tg: Mac аврупоии ғарбӣ

en: Macedonian
tg: Македонӣ

en: Mail to all Members
tg: Ирсоли хат ба ҳамаи аъзоён

en: Main Admin Screen
tg: Экрани асосии администратор

en: Main survey menu
tg: Менюи асосии пурсиш

en: Maintenance!
tg: Хизматрасонӣ!

en: Make a comment on your choice here:
tg: Оид ба интихоби худ дар ин ҷо эзоҳ диҳед:

en: Make a string lowercase
tg: Дар аввали сатр бо ҳарфҳои майда навиштан

en: Make a string uppercase
tg: Дар аввали сатр бо ҳарфҳои калон навиштан

en: Make sure all images on this screen are loaded before clicking on the button.
tg: Боварӣ ҳосил кунед, ки ҳамаи аксҳо дар ин скрин пеша аз зер кардани тугмача боргузорӣ карда шудаанд.

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
tg: Майдони "Дигар:"-ро барои эзоҳ ҳатмӣ кардан, вақте ки варианти "Дигар" фаъол мебошад

en: Make these mappings automatic in future
tg: Дар оянда тасвир кардани ин ҷобаҷогузориҳо ба таври автоматикӣ

en: Malay
tg: Малайзиягӣ

en: Malayalam
tg: Малаям

en: Male
tg: Мард

en: Maltese
tg: Малтиявӣ

en: Manage attribute fields
tg: Идоракунии майдонҳои аломати муайянкунанда

en: Manage attributes
tg: Идоракунии аломатҳои муайянкунанда

en: Manage label sets
tg: Идоракунии дастаи нишонаҳо

en: Manage menu entries
tg: Идоракунии қайдҳои меню

en: Manage survey administrators
tg: Идоракунии администраторони пурсиш

en: Manage your key
tg: Идоракунии калиди Шумо

en: Mandatory
tg: Ҳатмӣ

en: Mandatory Question
tg: Саволи ҳатмӣ

en: Mandatory field:
tg: Майдони ҳатмӣ:

en: Mandatory fields:
tg: Майдонҳои ҳатмӣ

en: Mandatory:
tg: Ҳатмӣ:

en: Mandatory?
tg: Ҳатмӣ аст?

en: Map height
tg: Баландии харита

en: Map height in pixel
tg: Баландии харита бо пиксел

en: Map participant attributes
tg: Ҷобаҷогузории аломатҳои муайянкунандаи иштирокчӣ

en: Map survey participant attributes
tg: Таъин намудани аломати муайянкунандаи иштирокчии пурсиш

en: Map width
tg: Васеъгии харита

en: Map width in pixel
tg: Васеъгии харита бо пиксел

en: Map your survey participant attributes to an existing participant attribute or create a new one
tg: Ҷобаҷогузории аломат(ҳо)и муайянкунандаи иштирокчии пурсиши Шумо ба аломати муайянкунандаи мавҷудбудаи иштирокчӣ ё таъсиси яктои нав

en: Map zoom level
tg: Сатҳи наздиккунӣ/калонкунии харита

en: Mar
tg: Март

en: Marathi
tg: Маратӣ

en: March
tg: Март

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
tg: Ҳудуд пеш аз саволнома, унсури маълумот (мм)

en: Mask questions
tg: Нишонаи саволҳо

en: Max number of files
tg: Миқдори максималии файлҳо

en: Max reminders:
tg: Миқдори максималии бахотиррасонандаҳо

en: Maximum
tg: Максимум

en: Maximum answers
tg: Миқдори максималии ҷавобҳо

en: Maximum characters
tg: Миқдори максималии аломатҳо

en: Maximum characters allowed
tg: Миқдори максималии иҷозатдодашудаи аломатҳо

en: Maximum columns for answers
tg: Миқдори максималии сутунҳо барои ҷавобҳо

en: Maximum date
tg: Санаи максималӣ

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
tg: Санаи максималӣ, санаи имконпазир дар дилхоҳ шарҳи матнии сана ва вақт бо забони ангилисӣ (мисол, СССС-ММ-РР). Метавон диспетчери ифодаҳоро истифода бурд (танҳо дар шакли СССС-ММ-РР). Барои рӯйхати кушодашаванда: танҳо соле маҳдуд карда шудааст, ки агар санаи ивазшаванда дар ҳамон як саҳифа истифода нашавад.

en: Maximum file size allowed (in KB)
tg: Ҳаҷми максималии иҷозатдодашудаи файл (бо килобайт)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
tg: Миқдори максималии файлҳое, ки иштирокчӣ метавонад барои ин савол баоргузорӣ намояд

en: Maximum sum value
tg: қимати суммаи максималӣ

en: Maximum sum value of multiple numeric input
tg: қимати суммаи максималии якчанд воридкуниҳои рақамӣ

en: Maximum value
tg: Миқдори максималии қимат

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
tg: қимати максималӣ барои массив (мултичандирӣ) навъи савол

en: Maximum value of the numeric input
tg: қимати максималии воридкунии рақамӣ

en: Maximum:
tg: Максимум:

en: May
tg: Май

en: Maybe you don't have permission.
tg: Шояд Шумо иҷозат надоред.

en: Median:
tg: Медиана:

en: Members
tg: Аъзоён

en: Menu
tg: Меню

en: Menu ID?
tg: ID меню?

en: Menu class
tg: Синфи меню

en: Menu class?
tg: Синфи меню?

en: Menu configuration
tg: Конфигуратсияи меню

en: Menu entries
tg: Қайдҳои меню

en: Menu entries configuration
tg: Конфигуратсияи қайдҳои меню

en: Menu icon
tg: Аломати меню

en: Menu icon type
tg: Навъи аломати меню

en: Menu link
tg: Истинод ба меню

en: Menu name
tg: Номи меню

en: Menu title
tg: Номи меню

en: Message
tg: Хабар

en: Message(s) sent successfully!
tg: Хабар(ҳо) бомуваффақ ирсол карда шуданд.

en: Message:
tg: Хабар

en: Millisecond
tg: Миллисония

en: Min days between reminders:
tg: Миқдори ҳадди ақали рӯзҳо байни бахотиррасонандаҳо

en: Min number of files
tg: Миқдори минималии файлҳо

en: Minimum
tg: Ҳадди ақал

en: Minimum answers
tg: Ҳадди ақади ҷавобҳо

en: Minimum date
tg: Санаи ҳадди ақал

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
tg: Санаи минималӣ, санаи имконпазир дар дилхоҳ шарҳи матнии сана ва вақт бо забони ангилисӣ (мисол, СССС-ММ-РР). Метавон диспетчери ифодаҳоро истифода бурд (танҳо дар шакли СССС-ММ-РР). Барои рӯйхати кушодашаванда: танҳо соле маҳдуд карда шудааст, ки агар санаи ивазшаванда дар ҳамон як саҳифа истифода нашавад

en: Minimum height of single choice answer boxes
tg: Баландии ҳадди ақали қуттиҳои ҷавоб бо як интихоб

en: Minimum height of subquestion items
tg: Баландии ҳадди ақали ашёҳои зерсавол

en: Minimum memory available
tg: Хотираи ҳадди ақали дастрас

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
tg: Миқдори минималии файлҳое, ки иштирокчӣ метавонад барои ин савол баоргузорӣ намояд

en: Minimum requirements
tg: Талаботҳои минималӣ

en: Minimum section height (mm)
tg: Баландии ҳадди ақали қисм (мм)

en: Minimum sum value
tg: қимати суммаи минималӣ

en: Minimum value
tg: қимати минималӣ

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
tg: қимати минималӣ барои массив (мултичандирӣ) навъи савол

en: Minimum value of the numeric input
tg: қимати минималии воридкунии рақамӣ

en: Minimum:
tg: Ҳадди ақал:

en: Minute
tg: Дақиқа

en: Minute step interval
tg: Интервали як қадам

en: Missing %s closing right parentheses
tg: Қавсҳои рости махкамкунандаи %s мавҷуд нестанд

en: Missing columns
tg: Сутунҳои партофташуда

en: Mobile
tg: Мобилӣ

en: Modified by
tg: Тағйир дода шуд аз тарафи

en: Modified on
tg: Тағйир дода шуд дар

en: Modify
tg: Тағийрдиҳӣ

en: Mongolian
tg: Муғулӣ

en: Montenegrin
tg: Монтенегринӣ

en: Month
tg: Моҳ

en: Month display style
tg: Навъи тасвири моҳ

en: Move all fields to create column
tg: Ҷунбондани ҳамаи майдонҳо барои таъсис сутун

en: Move on without warning
tg: Гузаштан бе огоҳкунӣ

en: Move to question:
tg: Гузаштан ба савол:

en: Moving user templates to new location at %s...
tg: Гузаронидани шаблони истифодабаранда ба макони нав дар %s...

en: Multiple choice
tg: Якчанд интихоб

en: Multiple choice questions
tg: Саволҳо бо якчанд интихоб

en: Multiple choice with comments
tg: Якчанд интихоб бо эзоҳ

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
tg: Якчанд вордкуниҳои рақамӣ

en: My account
tg: Суратҳисоби ман

en: My first question group
tg: Гурӯҳи якуми саволи ман

en: My personal menu entries
tg: Қайдҳои менюи шахсии ман

en: My personal menus
tg: Менюҳои шахсии ман

en: My personal settings
tg: Нишондодҳои шахсии ман

en: My profile
tg: Профайли ман

en: My user groups
tg: Гурӯҳи истифодабарандагони ман

en: Myanmar (Burmese)
tg: Мянма (Бурма)

en: Name
tg: Ном

en: Name [ID]
tg: Ном [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
tg: Номи саҳифае, ки дар он қуттӣ бояд нишон дода шавад

en: Name of the survey
tg: Номи пурсиш

en: Name of the survey administrator
tg: Номи администратори пурсиш

en: Name:
tg: Ном:

en: Navigation
tg: Навигатсия

en: Navigation delay (seconds):
tg: Таваққуфи навигатсия (бо сонияҳо)

en: New
tg: Нав

en: New UNSTABLE update available:
tg: Навкунии НОУСТУВОРИ нав дастрас аст:

en: New answer for quota '%s'
tg: Ҷавоби нав барои квотаи '%s'

en: New answer option
tg: Варианти нави ҷавоб

en: New box
tg: Қуттии нав

en: New box created
tg: Қуттии нав таъсис дода шуд.

en: New dummy participants were added.
tg: Иштирокчиёни бардурӯғи нав илова карда шуданд.

en: New entry was added.
tg: Қайди нав илова карда шуд

en: New files were successfully installed.
tg: Файлҳои нав бомуваффақ насб карда шуданд

en: New files will be downloaded and installed.
tg: Файлҳои нав боргирӣ ва насб карда мешаванд

en: New key
tg: Калиди нав

en: New label set
tg: Дастаи нави аломатҳо

en: New password:
tg: пароли нав:

en: New password: %s
tg: пароли нав: %s

en: New question group was saved.
tg: Гурӯҳи нави савол сабт карда шуд.

en: New quota
tg: Квотаи нав

en: New quota saved
tg: Квотаи нав сабт карда шуд

en: New scenario number:
tg: Рақами сенарияи нав

en: New survey
tg: пурсиши нав

en: New survey id:
tg: id-и пурсиши нав:

en: New survey title:
tg: Номи нави пурсиш

en: New update available:
tg: Навкунии нав дастрас аст:

en: Next
tg: Навбатӣ

en: Next century
tg: Асри навбатӣ

en: Next choice
tg: Интихоби навбатӣ

en: Next decade
tg: Даҳсолаи навбатӣ

en: Next month
tg: Моҳи оянда

en: Next year
tg: Соли оянда

en: Next, we will create subquestions and answer options.
tg: Баъдан мо зерсаволҳо ва вариантҳои ҷавобро таъсис медиҳем.

en: No
tg: Не

en: No (but optional)
tg: Не (вале бо вариант)

en: No CFIELDNAME field set!
tg: Дастаи майдони CFIELDNAME нест

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
tg: GID (гурӯҳ) таъмин карда нашуд. Саволро ворид карда натавонист.

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
tg: SID (пурсиш) таъмин карда нашуд. Саволро ворид карда натавонист.

en: No Username selected.
tg: Номи истифодабаранда интихоб нашудааст.

en: No answer
tg: Ҷавоб нест

en: No answer:
tg: Ҷавоб нест:

en: No answers have been set for this quota.
tg: Барои ин квота ҷавоб муқаррар нашудааст

en: No attributes found.
tg: Аломатҳои муайянкунанда ёфтан нашуданд.

en: No available surveys
tg: Пурсишҳои дастрас мавҷуд нестанд.

en: No build version found!
tg: Тафсили сохташуда ёфта нашуд!

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
tg: Ягон шарт нусхабардорӣ карда намешавад (бо сабаби такроршавӣ)

en: No control on checkbox
tg: Назорат аз болои байрақча нест.

en: No customizable entries found.
tg: Қайдҳои ҷуркардашуда ёфта нашуданд

en: No database action required!
tg: Ягон амал бо базаи маълумотҳо лозим нест!

en: No file selected
tg: Файл интихоб нашудааст.

en: No file was uploaded.
tg: Ягон файл боргузорӣ карда нашудааст.

en: No group found!
tg: Гурӯҳ ёфта нашуд!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
tg: Барои анҷомдиҳии пурсиш рамзи даъватнома лозим нест.

en: No issues with question group order found.
tg: Ягон мушкилот вобаста ба тартиби гурӯҳи савол ёфта нашуд.

en: No issues with question order found.
tg: Ягон мушкилот вобаста ба тартиби савол ёфта нашуд.

en: No label sets available
tg: Дастаи аломатҳо дастрас нест

en: No label sets found.
tg: Дастаи аломатҳо ёфта нашуд

en: No matching CFIELDNAME group!
tg: Гурӯҳи якхелаи CFIELDNAME нест!

en: No matching CQID
tg: CQID якхела нест

en: No matching group
tg: Гурӯҳҳои якхела мавҷуд нест

en: No matching question
tg: Саволҳои якхела мавҷуд нест

en: No matching survey
tg: Пурсиши якхела мавҷуд нест

en: No new participants were created
tg: Иштирокчиёни нав таъсис дода нашуданд

en: No notifications found
tg: Ягон огоҳӣ ёфта нашуд.

en: No of surveys
tg: Миқдори пурсишҳо

en: No old responses found.
tg: Ҷавобҳои кӯҳна ёфта нашуданд

en: No old survey or survey participants table selected.
tg: Ҷадвали иштирокчиёни пурсиш ё пурсиши кӯҳна интихоб нашудааст.

en: No parent menu
tg: Менюи волидайнӣ нест

en: No participant information lost.
tg: Маълумот дар бораи иштирокчӣ гум нашудааст

en: No participant shares were deleted
tg: Ягон саҳмҳои иштирокчӣ бартараф карда нашуданд.

en: No participant table found for this survey!
tg: Ҷадвали иштирокчӣ барои ин пурсиш ёфта нашуд!

en: No participants deleted
tg: Ягон иштирокчӣ бартараф карда нашуд

en: No participants found.
tg: Иштирокчиён ёфтан нашуданд.

en: No permission
tg: Иҷозат нест

en: No preview available
tg: Дидани пешакӣ дастрас нест

en: No question group found.
tg: Гурӯҳи саволҳо ёфта нашудааст.

en: No question group in this survey
tg: Гурӯҳи савол дар ин пурсиш нест

en: No question index will be shown with this format.
tg: Индекси савол бо ин шакл нишон дода намешавад

en: No questions found.
tg: Саволҳо ёфта нашуданд.

en: No quotas
tg: Квота нест

en: No quotas have been set for this survey
tg: Барои ин пурсиш квотаҳо муқаррар карда нашудаанд

en: No reminder(s) sent
tg: Бахотиррасонанда(ҳо) ирсол карда нашуданд

en: No replacement variable available for this field
tg: Ивазкунандаҳои дастрас барои ивазкунӣ дар ин майдон вуҷуд надоранд

en: No response lines in your file.
tg: Дар файли Шумо хатҳои ҷавоб нест

en: No responses are lost.
tg: Ҷавобҳо гум нашудаанд

en: No server answer
tg: Ҷавоби сервер нест

en: No server answer!
tg: Ҷавоби сервер нест!

en: No shared participants found
tg: Иштирокчиёни тақсим кардашуда ёфт нашуданд.

en: No simple graph for this question type
tg: Графики содда барои ин навъи савол мавҷуд нест

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
tg: ID-и пурсиш таъмин карда нашуд. Нусхабардории пурсиш ноимкон аст

en: No survey participants found.
tg: Иштирокчиёни пурсиш ёфта нашуданд.

en: No survey participants table.
tg: Ҷадвали иштирокчиёни пурсиш мавҷуд нест

en: No surveys found.
tg: Пурсишҳо ёфта нашуданд

en: No syntax errors detected in this survey.
tg: Ғалатҳои синтакс дар ин пурсиш ёфта нашудаанд.

en: No update available for your version.
tg: Барои тафсили Шумо навкунӣ дастрас нест

en: No user groups found.
tg: Гурӯҳҳои истифодабаранда ёфта нашуданд.

en: No, cancel
tg: Не, бекоркунӣ

en: No, thanks.
tg: Не, ташаккур

en: Nobody
tg: Ҳеҷ кас

en: Nominal
tg: Номиналӣ

en: Non-existing survey participants table
tg: Ҷадвали иштирокчиёни вуҷуднадоштаи пурсиш

en: None
tg: Ягонтоаш

en: None found
tg: Ёфта нашуд

en: None selected
tg: Ягонтоаш интихоб нашудааст.

en: Norwegian (Bokmal)
tg: Норвегӣ (бокмалӣ)

en: Norwegian (Nynorsk)
tg: Норвегӣ (нюнорӣ)

en: Not Selected
tg: Интихоб нашуд

en: Not a broken theme!
tg: Мавзӯи шикастанабуда!

en: Not a valid expression
tg: Ифодаи нодуруст

en: Not active.
tg: Фаъол нест.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
tg: На ҳамаи вариантҳои ҷавоб сабт карда шуданд. Ин одатан бо сабаби маҳдудияти сервер ба вуҷу меояд ( PHP setting max_input_vars) лутфан, бо администратори худ дар тамос шавед.

en: Not all emails were sent:
tg: На ҳамаи хабарҳои электронӣ ирсол карда шуданд.

en: Not all labels were updated successfully.
tg: На ҳамаи аломатҳо бомуваффақ нав карда шуданд.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
tg: На ҳамаи зерсаволҳо сабт карда шуданд. Ин одатан бо сабаби маҳдудияти сервер ба вуҷу меояд ( PHP setting max_input_vars) лутфан, бо администратори худ дар тамос шавед.

en: Not completed
tg: Анҷом надода шудааст

en: Not completed or Not displayed
tg: Анҷом наёфт ё тасвир нашуд

en: Not displayed
tg: Шарҳ нашуд

en: Not enough response data
tg: Маълумоти ҷавоб кифоя нест

en: Not enough space
tg: Фазои нокифоя мебошад

en: Not enough values for calculation
tg: Миқдори нокифояи қиматҳо барои ҳисобу китоб

en: Not equal to
tg: Баробар не ба

en: Not found
tg: Ёфта нашуд

en: Not found!
tg: Ёфта нашуд!

en: Not imported label sets
tg: Дастаҳои аломатҳои воридкарданашуда

en: Not invited
tg: Даъват нашудаанд

en: Not relevant for this question type
tg: Барои ин навъи савол мувофиқ нест

en: Not started
tg: Оғоз наёфт

en: Not updatable!
tg: Нав карда намешавад!

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
tg: Эзоҳ: Дар баъзе хостингҳо, ба монанди хостинги муштарак, чунин шуданаш мумкин аст, ки фазои холии мавҷуда дуруст баҳо дода нашудааст. Агар шумо ба таври дастӣ санҷида бошед, ки барои навсозӣ ҷои кофӣ доред, лутфан ин хаторо нодида гузоред.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
tg: Диққат диҳед, ки ин қисми баҳогузорӣ танҳо ҳамон вақт нишон медиҳад, ки агар қоидаҳои баҳогузорӣ муқаррар карда шудаанд ва реҷаи баҳогузорӣ фаъол карда шудааст

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
tg: Дар хотир доред, ки Шумо бартарафнамоиро бекор карда наметавонед, агар Шумо давом диҳед. Маълумот гум мешавад.

en: Note:
tg: Эзоҳ:

en: Note: All fields marked with (*) are required.
tg: Эзоҳ: Ҳамаи майдонҳои бо нишонаи (*) бояд пур карда шаванд

en: Note: Automatically loading the end URL works only if the survey is activated.
tg: Эзоҳ: Боркунии автоматикии URL-и охирин танҳо дар ҳолати фаъол гардонидани пурсиш ба кор андохта мешавад.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
tg: Эзоҳ: Азбаски Шумо аз тафсили ноустувор ба устувор нав карда истодаед ё баръакс, маҷаллаи тағйирот метавонад дастрас набошад ё нопурра бошад.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
tg: Эзоҳ: Реҷаи Демо фаъол карда шудааст. Ҷуркуниҳои ишорашударо (*) наметавон иваз кард

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
tg: Эзоҳ: Агар Шумо ин пурсишро барғалат ғайрифаъол гардонидед, барқароркунии ин маълумот осон аст, агар Шумо ба сохти пурсиш ягон тағйирот ворид карда набошед. Барои тафсилоти минбаъда метавонед аз Дастури Savol online истифода баред

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
tg: Эзоҳ: Агар Шумо варианти "ҷавобҳои махфӣ"-ро барои ин пурсиш гиронед, пас Savol online иштирокчиёнеро қайд мекунад, ки онҳо пурсишро танҳо бо "Ҳа" аз ба ҷои сана/вақт барои таъмини махфияти иштирокчиёни Шумо пур мекунанд

en: Note: Print will not include items on this page
tg: Эзоҳ: чопкунӣ аҳоёшоро дар ин саҳифа дарбар намегирад.

en: Note: This is a standard theme.
tg: Эзоҳ: ин мавзӯи стандартӣ мебошад.

en: Note: This link only works if the survey is activated.
tg: Эзоҳ: Ин истинод танҳо дар ҳолати фаъол гардонидани пурсиш кор мекунад.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
tg: Эзоҳ: XSS филтркунӣ барои супер администратор доимо кушта аст.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
tg: Эзоҳ: Шумо метавонед танҳо иҷозатҳои маҳдудро ба истифодабарандагони дигар диҳед, чунки иҷозатҳои Шумо ҳамчунин маҳдудият доранд.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
tg: Эзоҳ: Шумо наметавонед баробарии мутобиқатро таҳрир намоед, чунки айни замон дастаи шартҳо барои ин савол мавҷуд нест.

en: Nothing to translate on this page
tg: Дар ин саҳифа барои тарҷума ҳеҷ чиз нест

en: Nothing to update
tg: Барои навкунӣ ҳеҷ чиз нест

en: Notice: Field '%s' was left empty, even though it is a mandatory attribute.
tg: Эзоҳ: Майдони '%s' холӣ монд, вале он аломати муайянкунандаи ҳатмӣ мебошад.

en: Notification %s not found
tg: Огоҳкунии %s ёфта нашуд

en: Notification & data management
tg: Огоҳкунӣ ва идоракунии маълумот

en: Notification and data management settings
tg: Огоҳӣ ва ҷуркуниҳои идоракунии маълумот

en: Notifications
tg: Огоҳиҳо

en: Notifications & data
tg: Огоҳӣ ва маълумот

en: Nov
tg: Нояб

en: November
tg: Ноябр

en: Now click on "Save & activate survey"
tg: Акнун ба "Сабт кардан ё фаъолгардонии пурсиш" зер кунед.

en: Now click on 'Save and add question'.
tg: Акнун ба "Сабт кардан ва илова кардани савол" зер кунед.

en: Now save the answer options
tg: Акнун сабт кардани вариантҳои ҷавоб

en: Now save the created question
tg: Акнун сабт кардани саволи таъсисдодашуда

en: Now save the subquestions
tg: Акнун сабт кардани зерсаволҳо

en: Now save your survey
tg: Акнун сабт кардани пурсиши Шумо

en: Now that we've got some subquestions, we have to add answer options as well.
tg: Акнун мо якчанд зерсаволҳоро дорем, мо бояд вариантҳои ҷавобро ҳам илова кунем.

en: Now when you are finished click on 'Save and add question'.
tg: Акнун вақте ки Шумо тамом кардед, ба "Сабт кардан ва илова кардани савол" зер кунед.

en: Now, activate your survey.
tg: Акнун пурсиши худро фаъол гардонед.

en: Null values are ignored in calculations
tg: Қиматҳои нол дар ҳисобу киобҳо рад карда шудааст

en: Number greater than
tg: Миқдор зиёдтар аз

en: Number less than
tg: Миқдор камтар аз

en: Number of attribute fields to add:
tg: Миқдори майдонҳои нисбатдодашуда

en: Number of cases
tg: Миқдори ҳолатҳо

en: Number of characters:
tg: Миқдори ҳарфҳо:

en: Number of columns:
tg: Миқдори сутунҳо:

en: Number of files greater than
tg: Миқдори файлҳо зиёдтар аз

en: Number of files less than
tg: Миқдори файлҳо камтар аз

en: Number of participants:
tg: Миқдори иштирокчиён:

en: Number of questions/groups:
tg: Миқдори саволҳо/гурӯҳҳо

en: Number of records in this query:
tg: Миқдори қайдҳо дар ин дархост:

en: Numbers
tg: Рақамҳо

en: Numbers only
tg: Танҳо рақамҳо

en: Numbers only for 'Other'
tg: Танҳо рақамҳо барои "дигар"

en: OK
tg: Ок

en: OK!
tg: Ок!

en: OR
tg: Ё

en: Occitan
tg: Оккитан

en: Oct
tg: Окт

en: October
tg: Октябр

en: Off
tg: Ғайрифаъол аст

en: Offset:
tg: Рақами аввала

en: Ok
tg: Хуб шудааст

en: Old VV version
tg: Тафсили кӯҳнаи VV

en: On
tg: Ба кор даромада

en: On errors
tg: Дар ғалатҳо

en: On page
tg: Дар саҳифа

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
tg: Ҳангоми дархости маълумот оид ба навкунӣ аз limesurvey.org хатогӣ ба вуҷуд омад

en: On the following page you will be able to create a pdf that can be printed filled out and scanned again.
tg: Дар саҳифаи зерин Шумо метавонед файли pdf-ро таъсис диҳед, ки он метавонад дар вақти пур кардан чоп шавад ё аз нав скан карда шавад.

en: Once a survey is activated you can no longer:
tg: Вақте ки пурсиш фаъол шуд, Шумо аллакай наметавонед:

en: One
tg: Як

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
tg: Як ё якчанд файл ё аз ҳаҷми имконпазир баландтар мебошанд /дар шакли дуруст нестанд ё миқдори ҳадди ақали файлҳои лозима боргузорӣ карда нашудааст. Шумо давом дода наметавонед, то он даме ки онҳо анҷом наёфтанд.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
tg: Як ё зиёда аз ин саволҳои ҳатмӣ ҷавоб дода нашуданд. Шумо давом дода наметавонед, то он даем ки инҳо анҷом дода нашудаанд.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
tg: Як ё зиёда аз ин саволҳо бо тарзи дуруст ҷавоб дода нашудаанд. Шумо давом дода наметавонед, то он даме ки ин ҷавобҳо дуруст набошанд.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
tg: Як ё зиёда аз ин файлҳои боргузорӣ шуда дар шакл/ҳаҷми дуруст нестанд. Шумо давом дода наметавонед, то он даме ки ин файлҳо дуруст набошанд.

en: Online Manual
tg: Дастури онлайн

en: Online manual
tg: Дастури онлайн

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
tg: Танҳо %s иштирокчиёни нави бардурӯғ баъди %s озмоиш илова карда шуданд.

en: Only CSV files are allowed.
tg: Танҳо CSV файлҳо иҷозат дода шудаанд.

en: Only Superadmin
tg: Танҳо суперадминистратор

en: Only admin
tg: Танҳо администратор

en: Only an integer value may be entered in this field.
tg: Дар ин майдон қимати бутун метавонанд ворид карда шаванд

en: Only answer the following question if:
tg: Танҳо ҷавобҳо ба саволи зерин, агар:

en: Only answer this if the following conditions are met:
tg: Танҳо ба ин ҷавоб диҳед, агар шартҳои зерин рияо карда шуданд:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
tg: Танҳо ҷавоби ин савол барои ашёҳое, ки Шумо дар саволи %s ('%s') интихоб накардед.

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
tg: Танҳо ҷавоби ин савол барои ашёҳое, ки Шумо дар саволи %s ('%s') интихоб кардед

en: Only answer this question if the following conditions are met:
tg: Танҳо ҷавоб ба ин савол, агар шартҳои зерин рияо шуданд:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
tg: Содир кардани танҳо он қайдҳое, ки ин сатрро дар суроғаи почтаи электронӣ дорад.

en: Only integer values may be entered in these fields.
tg: Дар ин майдонҳо қиматҳои бутун метавонанд ворид карда шаванд.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
tg: Ба хати ҳамроҳкунандаи матнии '%s' ианҳо рақамҳо метавонанд ворид карда шаванд.

en: Only numbers may be entered in these fields.
tg: Дар ин майдонҳо танҳо рақамҳо метавонанд ворид шаванд.

en: Only numbers may be entered in this field.
tg: Танҳо рақамҳо метавонанд дар ин майдон ворид карда шаванд.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
tg: Танҳо як аломати муайянкунандаи CSV бо аломати муайянкунандаи марказӣ муқоиса карда шуд.

en: Only previous pages answers are available
tg: Танҳо саҳифаҳои саволҳои пештара дастрас мебошанд

en: Only show question
tg: Нишон додани танҳо савол

en: Only variables can be assigned values
tg: Танҳо ба ивазшавандаҳо метавонанд қиматҳо таъин карда шаванд

en: Oops, There was an error deleting the file
tg: Упс, дар вақти бартараф кардани файл ғалат ба вуҷуд омад.

en: Open general survey settings
tg: Кушодани ҷуркуниҳои умумии пурсиш

en: Open imported theme
tg: Кушодани мавзӯи воридшуда.

en: Open printable view
tg: Кушодани намуди чопкунӣ

en: Open template editor in new window
tg: Кушодани муҳаррири шаблон дар равзанаи нав

en: Open template options
tg: Кушодани вариантҳои шаблон

en: Open the general survey overview
tg: Кушодани шарҳи умумии пурсиш

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
tg: Кушодани файли синтакс дар SPSS дар реҷаи Unicode

en: Open-access mode:
tg: реҷаи дастрасии кушод

en: OpenStreetMap via MapQuest
tg: OpenStreetMap ба воситаи MapQuest

en: Operating system
tg: Системаи коркардаистода

en: Option
tg: Вариант

en: Option 'Other':
tg: Вариант 'Дигар':

en: Optional
tg: Алтернативӣ

en: Optional Question
tg: Саволи ғайриҳатмӣ

en: Optional fields:
tg: Майдонҳои ғайриҳатмӣ

en: Optional modules
tg: Модулҳои иловагӣ

en: Or, try out our interactive tutorial tour
tg: Ё дидани роҳнамои омӯзишии интерактивӣ

en: Order
tg: Тартиб

en: Order - like 3)
tg: Фармоиш - ба монанди 3

en: Ordinal
tg: Тартибӣ

en: Orientation
tg: Муайян кардани ҷои худ

en: Original value
tg: Қимати аслӣ

en: Other
tg: Дигар

en: Other comment
tg: Эзоҳи дигар

en: Other files:
tg: Файлҳои дигар

en: Other users may edit this participant
tg: Истифодабарандагони дигар метавонанд ин иштирокчиро таҳрир намоянд.

en: Other:
tg: Дигар

en: Outdated
tg: Кухнашуда

en: Output format
tg: Шакли баромад

en: Output options
tg: Вариантҳои натиҷаҳои миёна

en: Overall assessment score
tg: Холи баҳогузории умумӣ

en: Overview
tg: Азназаргузаронӣ

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
tg: Аз нав навиштани қиматҳои мавҷудбудаи аломати муайянкунанда, агар иштирокчӣ аллакай мавҷуд бошад

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
tg: Аз нав навиштани қиматҳои мавҷудбудаи ҷобаҷогузоршудаи автоматикӣ, агар иштирокчӣ аллакай мавҷуд бошад?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
tg: Аз нав навиштани қиматҳои мавҷудбудаи майдони стандартӣ, агар иштирокчӣ аллакай мавҷуд ҳаст?

en: Owner
tg: Соҳиб

en: Owner ID
tg: ID-и соҳиб

en: Owner UID
tg: Соҳиби UID

en: Owner:
tg: Соҳиб:

en: Owner?
tg: Соҳиб?

en: PDF export
tg: Содир кардани PDF

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
tg: Сатри сарлавҳаи PDF (агар холӣ бошад, номи пурсиш истифода мешавад)

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
tg: Номи сарлавҳаи PDF (агар холӣ бошад, номи сомона истифода мешавад)

en: PDF questions in bold:
tg: Саволҳои PDF бо шрифти ғафс

en: PHP GD library
tg: Китобхонаи PHP GD

en: PHP LDAP library
tg: Китобхонаи PHP LDAP

en: PHP PDO driver library
tg: Китобхонаи драйвери PHP PDO

en: PHP imap library
tg: Китобхонаи PHP imap

en: PHP mbstring library
tg: Китобхонаи PHP mbstring

en: PHP version
tg: Тафсири PHP

en: PHP version is only %s
tg: Тафсили PHP танҳо %s мебошад.

en: PHP version required:
tg: Тафсили дархостшудаи PHP:

en: PHP zip library
tg: Китобхонаи PHP zip

en: PHP zlib library
tg: Китобхонаи PHP zlib

en: PHP/PECL JSON library
tg: Китобхонаи PHP/PECL JSON

en: PHP_CURL library not loaded
tg: Китобхонаи PHP_CURL боркунӣ нашудааст.

en: Pad a string to a certain length with another string
tg: Сатрро бо дарозии муайяни сатри дигар пурра кунед

en: Page format:
tg: Шакли саҳифа:

en: Page orientation:
tg: Роҳнамоии саҳифа

en: Panel integration
tg: Интегратсияи панелӣ

en: Papiamento (Curaçao & Bonaire)
tg: Папиаменто (Курачао ва Бонайре)

en: Parameter
tg: Хусусият

en: Parent
tg: Волидайн

en: Parent group
tg: Гурӯҳи волидайнӣ

en: Parent menu?
tg: Менюи асосӣ?

en: Partial
tg: Қисман

en: Partial (saved) responses
tg: Ҷавобҳои қисмӣ (сабткардашуда)

en: Partial:
tg: Қисман:

en: Participant
tg: Иштирокчӣ

en: Participant ID
tg: ID-и иштирокчӣ

en: Participant attributes to create
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи иштирокчӣ барои таъсисдиҳӣ

en: Participant deleted
tg: Иштирокчӣ бартараф карда шуд

en: Participant may save and resume later:
tg: Иштирокчӣ метавонад сабт кунад ва дертар давом диҳад:

en: Participant removed from sharing
tg: Иштирокчӣ аз тақсимкунӣ тоза карда шуд.

en: Participant settings
tg: Ҷуркуниҳои иштирокчӣ

en: Participant share deleted
tg: саҳми иштирокчӣ бартараф карда шуд.

en: Participant shared.
tg: Иштирокчӣ тақсим кард.

en: Participant successfully added
tg: Иштирокчӣ бомуваффақ илова карда шуд

en: Participant successfully updated
tg: Иштирокчӣ бомуваффақ нав карда шуд.

en: Participants can save partially finished surveys
tg: Иштирокчиён метавонанд пурсишҳои анҷомдодашударо қисман сабт кунанд.

en: Participants may print answers:
tg: Иштирокчиён метавонанд ҷавобҳоро чоп кунанд:

en: Participants owned by you
tg: Иштирокчиёне, ки ба Шумо таалуқ доранд

en: Participants shared with you
tg: Иштирокчиёне, ки бо Шумо ба ҳам диданд

en: Participants you have shared
tg: Иштирокчиёнеро, ки Шумо ба ҳам дидед

en: Pashto
tg: Пашту

en: Password
tg: парол

en: Password warning
tg: Огоҳӣ оид ба парол

en: Password:
tg: Парол:

en: Passwords do not match!
tg: Исмҳои шаб мувофиқат намекунанд!

en: Percentage
tg: Фоиз

en: Percentage of total:
tg: Фоизи умумӣ

en: Permission
tg: Иҷозат

en: Permission level
tg: Сатҳи иҷозат

en: Permission level?
tg: Сатҳи иҷозат?

en: Permission to activate/deactivate a survey
tg: Иҷозат барои фаъолгардонӣ/ғайрифаъолгардонии пурсиш

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
tg: Иҷозат барои таъсис додани иштирокчиён дар базаи маълумотҳои марказии иштирокчиён (ки барои он ҳамаи иҷозатҳо ба таври автоматикӣ дода шудаанд) ва дида баромадан, навкунӣ ва бартарафкунии иштирокчиён аз истифодабарандагони дигар

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
tg: Иҷозатҳо барои таъсиси пурсишҳо (барои ҳамаи иҷозатҳое, ки ба таври автоматикӣ дода шудаанд) ва дидан, нав кардан ва бартараф кардани пурсишҳо аз истифодабарандагони дигар

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
tg: Иҷозат барои таъсисдиҳӣ (воридкунии маълумот)/дидан/навкунӣ/бартарафкунӣ/воридкунӣ/содиркунии ҷавобҳо

en: Permission to create, view, update and delete user groups
tg: Иҷозат барои таъсис, дидан, навкунӣ, бартарафкунии гурӯҳҳои истифодабаранда

en: Permission to create, view, update and delete users
tg: Иҷозат барои таъсис, дидан, навкунӣ, бартарафкунии истифодабаранда

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
tg: Иҷозат барои таъсис, дидан, навкунӣ, бартарафкунӣ ва воридкунии дастаи аломатҳо/аломатҳо

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
tg: Иҷозат барои таъсис, дидан, навкунӣ, бартарафкунӣ ва воридкунии шаблонҳо

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
tg: иҷозат барои таъсисдиҳӣ/дидан/навкунӣ/бартарафкунии қоидаҳои баҳогузорӣ барои пурсиш

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
tg: Иҷозат барои таъсисдиҳӣ/дидан/навкунӣ/бартарафкунии қоидаҳои квота барои пурсиш

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
tg: Иҷозат барои таъсисдиҳӣ/дидан/навкунӣ/бартарафкунӣ/воридкунӣ/содиркунии саволҳо, гурӯҳҳо, ҷавобҳо ва шартҳои пурсиш

en: Permission to delete a survey
tg: Иҷозат барои бартарафкунии пурсиш

en: Permission to modify survey security settings
tg: Иҷозат барои ивазкунии ҷуркуниҳои бехатарии пурсиш

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
tg: Иҷозат барои дидан ва навкунии тарҷумаҳо бо истифодаи функсияи тарҷумаи тез

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
tg: Иҷозат барои дидан ва навкунии ҷуркуниҳои глобалӣ ва плагинҳо ва бартараф кардан ва ворид кардани плагинҳо

en: Permission to view statistics
tg: Иҷозат барои дидани омор

en: Permission to view/update the survey settings including survey participants table creation
tg: Иҷозат барои дида баромадан/навкунии ҷуркуниҳои пурсиш, аз ҷумла таъсиси ҷадвали иштирокчиёни пурсиш

en: Permission to view/update the survey text elements, e.g. survey title, survey description, welcome and end message
tg: Иҷозат барои дидан/навкунии унсурҳои матни пурсиш, масалан, номи пурсиш, тасвири пурсиш, хушомадгуӣ ва хабари охирин

en: Permission?
tg: Иҷозат?

en: Permissions were successfully updated.
tg: Иҷозатҳо бомуваффақ нав карда шуданд.

en: Persian
tg: Форсӣ

en: Pie chart
tg: Диаграммаи пирог

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
tg: Гузоштани саволҳо ба гурӯҳи махсуси рандомизатсияи, ҳамаи саволҳо, ки ба гурӯҳи номбаршуда дохил карда шуданд, дар тартиби тасодуфӣ тасвир карда мешаванд

en: Placeholder fields
tg: Майдонҳои пуркунанда

en: Please %s check your settings %s.
tg: Лутфан, %s ҷуркуниҳои худро тафтиш кунед %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
tg: Лутфан, <a href="%s">log in</a>.

en: Please add at least two subquestions
tg: Лутфан ҳадди ақал ду зерсаволро илова кунед.

en: Please be aware that your answers will not be saved, because the survey isn't active yet.
tg: Лутфан, бохабар бошед, ки ҷавобҳои Шумо сабт карда намешаванд, чунки пурсиш то ҳол фаъол нест.

en: Please be careful - if you delete default entries you may not be able access some parts of the application.
tg: Лутфан эҳтиёткорона бошед - агар Шумо қайдҳои пештараро бартараф кунед, пас Шумо наметавонед ба баъзе қисмҳои барнома дастрасӣ пайдо намоед.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
tg: Лутфан тоқат кунед ва баъди 5 дақиқа боз як маротибаи дигар кӯшиш намоед

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
tg: Лутфан тоқат кунед то он даме ки Шумо ба URL-и охирин равона карда мешавед.

en: Please be very careful.
tg: Лутфан эҳтиёткорона бошед.

en: Please buy a new one!
tg: Лутфан, навашро харед!

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview themes.
tg: Лутфан ҳуқуқи дастрасиро ба ҷуздони %s бо мақсади дидани пешакӣ ороишҳо тағйир диҳед.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
tg: Лутфан дар боло дилхоҳ мушкилотро тафтиш намоед ва баъдан ба қадами охирон гузаред

en: Please check at least one box per row.
tg: Лутфан, дар ҳар як сатр ҳадди ақал як катакро тафтиш кунед.

en: Please check the directory permissions.
tg: Лутфан, иҷозатҳои директорияро тафтиш кунед.

en: Please check the format of your answer.
tg: Лутфан, шакли ҷавоби худро тафтиш кунед.

en: Please check the matching combinations.
tg: Лутфан комбинатсияҳои ба ҳам монандро тафтиш кунед.

en: Please check these settings now:
tg: Лутфан ин ҷуркуниҳоро ҳозир тафтиш кунед:

en: Please choose
tg: Лутфан, интихоб кунед.

en: Please choose *all* that apply:
tg: Лутфан, "ҳамаи онҳоеро", ки мувофиқ меоянд, интихоб кунед:

en: Please choose *only one* of the following:
tg: Лутфан "танҳо яктоашро" аз зеринҳо интихоб кунед:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
tg: Лутфан, ҳамаи онҳоеро, ки мувофиқро меоянд, интихоб кунед ва эзоҳро таъмин кунед:

en: Please choose at least %s items.
tg: Лутфан, ҳадди ақал %s ашёҳоро интихоб кунед

en: Please choose no more than %s items.
tg: Лутфан, на зиёда аз %s ашёҳоро интихоб кунед

en: Please choose one option.
tg: Лутфан, як вариантро интихоб кунед.

en: Please choose the appropriate response for each item:
tg: Лутфан, ҷавоби мувофиқро барои ҳар як ашё интихоб накунед.

en: Please choose the label sets you want to export:
tg: Лутфан дастаи аломатҳоро, ки Шумо онҳоро содир кардан мехоҳед, интихоб кунед

en: Please choose...
tg: Лутфан интихоб кунед ....

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
tg: Лутфан ручкаи слайдерро зер карда ба он ҷо гузаронедЮ то ки ҷавоби худро ворид кунед.

en: Please complete all parts of the date.
tg: Лутфан ҳамаи қисмҳои санаро пур кунед.

en: Please complete all parts.
tg: Лутфан, ҳамаи қисмҳоро анҷом диҳед.

en: Please confirm
tg: Лутфан тасдиқ кунед

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
tg: Лутфан бо зер кардани тугмача дар поён тасдиқ кунед, ки Шумо мехоҳед аз ин пурсиш даст кашед.

en: Please confirm you want to clear your response?
tg: Лутфан тасдиқ кунед, ки Шумо ҷавобҳои худро тоза кардан мехоҳед?

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
tg: Лутфан, барои кӯмаки минбаъда ба %s ( %s ) муроҷиат кунед.

en: Please contact %s to report this problem.
tg: Лутфан, барои ҳисобот додан оид ба ин мушкилот бо %s тамос гиред.

en: Please contact the LimeSurvey team.
tg: Лутфан бо тими Savol online ба алоқа бароед.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
tg: Лутфан, бо администратори Savol online-и худ барои пароли худ ба алоқа бароед.

en: Please continue with populating the database.
tg: Лутфан, бо паҳнкунии базаи маълумотҳо давом диҳед.

en: Please do a backup of the menu entries you want to keep.
tg: Лутфан қайдҳои менюеро, ки Шумо нигоҳ доштан мехоҳед, захира кунед.

en: Please do a backup of the menus you want to keep.
tg: Лутфан менюҳоеро, ки Шумо мехоҳед нигоҳ доштан, нусхабардории захиравӣ кунед.

en: Please do not repeat the request without modifications.
tg: Лутфан, дархостро бе дигаргуниҳо такрор накунед.

en: Please enter a date:
tg: Лутфан санаро ворид кунед:

en: Please enter only numbers.
tg: Лутфан танҳо рақамҳоро ворид кунед.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
tg: Лутфан ҷуркунии базаи маълумотҳоро, ки Шумо мехоҳед барои Savol online истифода баред, ворид кунед:

en: Please enter the name for the new theme:
tg: Лутфан номро барои ороиши нав ворид кунед:

en: Please enter your comment here
tg: Лутфан, эзоҳи худро дар инҷо ворид кунед.

en: Please explain something in detail:
tg: Лутфан, чизеро ботафсил фаҳмонед:

en: Please fax your completed survey to:
tg: Лутфан пурсиши анҷомдодашудаи худро ба ... факс равон кунед:

en: Please fill in %s answers
tg: Лутфан %s ҷавобҳоро пур кунед.

en: Please fill in at least %s answers
tg: Лутфан, ҳадди ақал %s ҷавобҳоро пур кунед

en: Please fill in at least one answer
tg: Лутфан, ҳадди ақал як ҷавобро пур кунед.

en: Please fill in at most %s answers
tg: Лутфан, на зиёда аз %s ҷавобҳоро пур кунед.

en: Please fill in at most one answer
tg: Лутфан, на зиёда аз 1 ҷавобро пур кунед.

en: Please fill in from %s to %s answers.
tg: Лутфан аз %s то %s ҷавобҳоро пур кунед.

en: Please first update to Version 2.6.4 or any later 2.x version before you update to Version 3.x.
tg: Лутфан, аввалан ба тафсили 2.6.4 ё тафсили аз он навтари 2.x пеш аз навкунӣ ба тафсили 3.x. нав кунед

en: Please fix this error in your database and try again
tg: Лутфан, ин ғалатро дар базаи маълумотҳои худ ҳал кунед ва як маротибаи дигар кӯшиш кунед.

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
tg: Лутфан, тоқат кунед ва баъди 30 дақиқа такрор кунед. Ташаккур барои фаҳмиш.

en: Please log in first.
tg: Лутфан, аввалан дароед.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
tg: Лутфан диққат диҳед, ки вақте ки ҷавобҳо бо ин пурсиш ҷамъ карда шуданд ва Шумо мехоҳед, ки гурӯҳи савол/саволҳоро илова ё бартараф кунед ё яке аз ҷуркуниҳоро дар боло иваз кунед, Шумо бояд ин пурсишро ғайрифаъол гардонед, ки он ҳамаи маълумотеро, ки аллакай ворид карда шуд, ба як ҷадвали бойгонии алоҳида мегузаронад

en: Please note: This file does not contain any collected responses.
tg: Лутфан дар хотир гиред: ин файл ягон ҷавобҳои ҷамъкардашударо надорад.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
tg: Лутфан ҳар як катакро рақамгузорӣ кунед бо мақсади афзалият аз 1 то

en: Please rank all items.
tg: Лутфан, ҳамаи ашёҳоро баҳогузорӣ намоед

en: Please remember that in order to have a valid code, it must contain only letters and numbers, also please check that it starts with a letter.
tg: Лутфан, дар хотир доред, ки бо мақсади доштани рамзи дуруст, он бояд танҳо ҳарфҳо ва рақамҳо дошта бошад, ҳамчунин лутфан тафтиш кунед, ки он бо ҳарф оғоз шавад.

en: Please select %s answers
tg: Лутфан, %s ҷавобҳоро интихоб кунед

en: Please select a file to import!
tg: Лутфан, файлро барои содиркунӣ интихоб кунед!

en: Please select a language:
tg: Лутфан, забонро интихоб кунед:

en: Please select a user first
tg: Лутфан, аввал истифодабарандаро интихоб кунед

en: Please select a user group first
tg: Лутфан, аввал гурӯҳи истифодабарандаро интихоб кунед.

en: Please select an answer for each combination.
tg: Лутфан ҷавобро барои ҳар як комбинатсия интихоб кунед.

en: Please select at least %s answers
tg: Лутфан, на камтар аз %s ҷавобҳоро интихоб кунед

en: Please select at least one answer
tg: Лутфан, ҳадди ақал як ҷавобро интихоб кунед

en: Please select at least one file for deletion
tg: Лутфан, ҳадди ақал як файлро барои бартарафкунӣ интихоб кунед

en: Please select at least one file for download
tg: Лутфан, ҳадди ақал як файлро барои боргирӣ интихоб кунед

en: Please select at least one item
tg: Лутфан ҳадди ақал як ашёро интихоб кунед.

en: Please select at most %s answers
tg: Лутфан, на зиёда аз %s ҷавобҳоро интихоб кунед

en: Please select at most one answer
tg: Лутфан, на зиёда аз як ҷавобро интихоб кунед

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
tg: Лутфан филтрҳоро интихоб кунед ва ба тугмачаи "дидани омор" барои баровардани омор зер кунед.

en: Please select from %s to %s answers.
tg: Лутфан аз %s то %s ҷавобҳоро интихоб кунед.

en: Please select one answer
tg: Лутфан як ҷавобро интихоб кунед.

en: Please select the 'Array'-type.
tg: Лутфан навъи "Массив"-ро интихоб кунед.

en: Please select your preferred language:
tg: Лутфан забони авлотаршумурдаи худро интихоб кунед

en: Please solve the following equation:
tg: Лутфан, баробарии зеринро ҳал кунед:

en: Please submit by %s
tg: Лутфан ба воситаи %s пешкаш кунед

en: Please type in a code that consists only of letters and numbers, and doesn't start with a number.
tg: Лутфан рамзеро чоп кунед, ки он танҳо аз рақам ва ҳарфҳо иборат бошад ва бо рақам сар нашавад.

en: Please type in the new theme name above.
tg: Лутфан, дар номи нави ороиш дар боло чоп кунед.

en: Please upload %s files
tg: Лутфан %s файлҳоро боргузорӣ намоед

en: Please upload %s more file(s).
tg: Лутфан, %s бисёртар файлҳоро боргузорӣ намоед.

en: Please upload at least %s files
tg: Лутфан ҳадди ақал %s файлҳоро боргузорӣ намоед

en: Please upload at least one file
tg: Лутфан ҳадди ақал як файлро боргузорӣ намоед

en: Please upload at most %s files
tg: Лутфан на зиёда аз %s файлҳоро боргузорӣ намоед

en: Please upload at most one file
tg: Лутфан на зиёда аз як файлро боргузорӣ намоед

en: Please upload between %s and %s files
tg: Лутфан файлҳои байни %s ва %s боргузорӣ намоед

en: Please upload one file
tg: Лутфан як файлро боргузорӣ намоед

en: Please use the survey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
tg: Лутфан, тугмачаҳои навигатсияи пурсиш ё индексро истифода баред. Он нишон медиҳад, ки Шумо тугмачаи баргардонидани саҳифаро дар браузер барои аз нав кушодани он истифода бурдед.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
tg: Лутфан, маълумоти зеринро пеш аз навкунии базаи маълумотҳо тафтиш кунед:

en: Please wait, loading data...
tg: Лутфан, интизор шавед. Маълумот боркунӣ шуда истодааст...

en: Please write your answer here:
tg: Лутфан, ҷавоби худро дар ин ҷо нависед:

en: Please write your answer(s) here:
tg: Лутфан, ҷавоб(ҳо)и худро дар ин ҷо нависед:

en: Plugin
tg: Плагин

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
tg: Плагини %s мавҷуд набуд, ҷуркуниҳо ворид карда нашуданд.

en: Plugin error
tg: Ғалати плагин

en: Plugin is not active
tg: Плагир фаъол нест.

en: Plugin manager
tg: Идоракунии плагинҳо

en: Plugin settings:
tg: Ҷуркуниҳои плагин:

en: Plugin was activated.
tg: Плагин фаъол карда шуд.

en: Plugin was deactivated.
tg: Плагин ғайрифаъол карда шуд.

en: Plugins
tg: Плагинҳо

en: Polar chart
tg: Диаграммаи полярӣ

en: PolarArea
tg: Полярӣ

en: Polish
tg: Лаҳистонӣ

en: Polish (Informal)
tg: Лаҳистонӣ (ғайрирасмӣ)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
tg: Ифодаи бад анҷомдодашуда - константа ё ивазшаванда интизор мешавад

en: Populate database
tg: Маскун кардани базаи маълумотҳо

en: Popup
tg: Нохост пайдошуда

en: Portrait
tg: Портрет

en: Portuguese
tg: Португалӣ

en: Portuguese (Brazilian)
tg: Португалӣ (Бразилявӣ)

en: Position
tg: Мавқеъ

en: Position:
tg: Мавқеъ:

en: Position?
tg: Мавқеъ?

en: Pre-installation check
tg: Тафтиши насбкунии пешакӣ

en: Pre-installation check for LimeSurvey
tg: Санҷиши пешакии насб барои Savol onlilne

en: Pre-mapped attributes
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи пешакӣ ҷобаҷо кардашуда

en: Predefined
tg: Пешакӣ муайян карда шуд

en: Prefix for list items
tg: Префикс барои ашёҳои руйхат

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
tg: Префикс|суффикс барои рӯйхати кушодашаванда

en: Present answer options in reverse order
tg: Пешниҳоди вариантҳои ҷавоб бо тартиби баръакс

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
tg: Пешкаш шудааст ҳамчун майдонҳои матнӣ барои воридкунӣ аз ба ҷои руйхатҳои афтидаистода

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
tg: Назорати мазкури афтидаистода аз ба ҷои руйхати тугмачаҳои радио

en: Present subquestions/answer options in random order
tg: Пешкаши зерсаволҳо/вариантҳои ҷавоб бо тартиби тасодуфӣ

en: Presentation
tg: Тақдимот

en: Presentation & navigation
tg: Тақдимот ва навигатсия

en: Presentation & navigation settings
tg: Тақдимот ва ҷуркуниҳои навигатсия

en: Preview
tg: Дидани пешакӣ

en: Preview image
tg: Пешакӣ дидани акс

en: Preview question
tg: Саволи пештара

en: Preview question group
tg: Дидани пешакии гурӯҳи саволҳо

en: Preview question type
tg: Пешакӣ дидани навъи савол

en: Preview survey
tg: Дидани пешакии пурсиш

en: Preview:
tg: Дидани пешакӣ:

en: Previous
tg: Пештара

en: Previous answer fields
tg: Майдонҳои ҷавоби пештара

en: Previous century
tg: Асри пештара

en: Previous decade
tg: Даҳсолаи пештара

en: Previous month
tg: Моҳи пештара

en: Previous questions
tg: Саволҳои пештара

en: Previous session is set to be finished.
tg: Сессияи пештара барои анҷомдиҳӣ тайёр аст

en: Previous year
tg: Соли пештара

en: Print answers
tg: Чопкунии ҷавобҳо

en: Print your answers.
tg: Чоп кардани ҷавобҳои Шумо

en: Printable survey
tg: Тафсили пурсиш барои чопкунӣ

en: Printable survey (*.html)
tg: Тафсили пурсиш барои чопкунӣ (*.html)

en: Prior to 16
tg: То 16

en: Pro tip: The subquestion may even contain HTML code.
tg: Маслиҳати про: Зерсавол метавонад ҳатто рамзи HTML дошта бошад.

en: Processing...
tg: Коркард рафта истодааст...

en: Progress
tg: Пешравӣ

en: Public statistics:
tg: Омори ҷамъиятӣ:

en: Publication & access
tg: Нашр ва дастрасӣ

en: Publication & access control
tg: Нашр ва назорати дастрасӣ

en: Publication & access control settings
tg: Нашр ва ҷуркуниҳои назорати дастрасӣ

en: Publication and access settings
tg: Ҷуркуниҳои нашр ва дастрасӣ

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
tg: Чопкунии API дар /администратор/назорати дур:

en: Punjabi
tg: Панҷабӣ

en: Q1 and Q3 calculated using %s
tg: Q1 ва Q3 бо истифодаи %s ҳисобу китоб шудааст

en: Question
tg: Савол

en: Question ID
tg: ID-и савол

en: Question Type:
tg: Навъи савол:

en: Question animation
tg: Аниматсияи савол

en: Question attribute
tg: Аломати муайянкунандаи савол

en: Question attributes
tg: Хосиятҳои савол

en: Question attributes:
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи савол:

en: Question background color
tg: Ранги асоси савол

en: Question borders
tg: Сарҳадҳои савол

en: Question by Question
tg: Савол ба савол

en: Question by question
tg: Савол ба савол

en: Question by question mode not yet supported.
tg: Реҷаи савол ба савол то ҳол дастгирӣ нашудааст.

en: Question code
tg: Рамзи савол

en: Question code %s was updated to %s.
tg: Рамзи савол %s то %s нав карда шуд.

en: Question code & question text
tg: Рамзи савол ё матни савол

en: Question code / ID
tg: Рамз/ID-и савол

en: Question code:
tg: Рамзи савол:

en: Question codes must be unique.
tg: Рамзҳои савол бояд беҳамто бошанд.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
tg: Рамзҳои савол бояд бо ҳарф сар шаванд ва шояд метавонанд танҳо аломатҳои рақамӣ ва ҳарфиро дошта бошанд.

en: Question codes were successfully regenerated.
tg: Рамзҳои савол бомуваффақ аз нав сохта шудаанд.

en: Question could not be created with error on %s: %s
tg: Савол бо ғалати %s: %s таъсис дода намешавад.

en: Question could not be created.
tg: Савол таъсис дода намешавад

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
tg: Савол бартараф карда намешавад. Шартҳo барои саволҳои дигар ҳастанд, ки ба ин савол такя мекунанд. Шумо наметавонед ин саволро бартараф кунед, то он даме, ки он шартҳо тоза карда нашудаанд.

en: Question could not be updated
tg: Аз нав кардани савол ноимкон мебошад

en: Question could not be updated with error on %s: %s
tg: Савол бо ғалати %s: %s нав карда нашуд.

en: Question could not be updated.
tg: Савол нав карда шуда наметавонад.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
tg: Савол нав карда шуда наметавонад. Шартҳо саволҳои дигар, ки ба ҷавобҳои ин савол такя мекунанд ва навъро иваз мекунанд, мушкилотро ба вуҷуд меоранд. Шумо бояд ин шартро пеш аз оне, ки навъи ин саволро иваз кунед, бартараф кунед.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
tg: Савол аз нав карда намешавад. Шартҳои барои саволҳои дигар ҳастанд, ки ба ҷавобҳо ба ин савол такя мекунанд ва ивазкунии навъ мушкилотро ба вуҷуд меорад.

en: Question explorer
tg: Таҳқиқкунандаи савол

en: Question group
tg: Гурӯҳи савол

en: Question group description
tg: Шарҳи гурӯҳи савол

en: Question group import is complete.
tg: Воридоти гурӯҳи савол анҷом ёфт

en: Question group import summary
tg: Хулосаи воридоти гурӯҳи савол

en: Question group name
tg: Номи гурӯҳи савол

en: Question group successfully saved.
tg: Гурӯҳи савол бомуваффақ сабт карда шуд.

en: Question group:
tg: Гурӯҳи савол

en: Question groups
tg: Гурӯҳҳои савол

en: Question groups in this survey
tg: Гурӯҳҳои савол дар ин пурсиш

en: Question help
tg: Саволи кӯмаккунанда

en: Question id
tg: ID-и савол

en: Question import is complete.
tg: Вориди савол анҷом ёфт.

en: Question import summary
tg: Хулосаи воридоти савол

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
tg: Савол дар забони %s наметавонад бо ғалат дар %s: %s таъсис дода шавад.

en: Question in language %s could not be created.
tg: Савол дар забони %s таъсис дода намешавад.

en: Question index
tg: Индекси савол

en: Question is added to target (result is set to database default value).
tg: Савол ба мақсад илова карда шуд (натиҷа ба қимати пешфарзии базаи маълумот муқаррар карда мешавад).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
tg: Савол ба гурӯҳи дигар гузаронида шуд (натиҷа дуруст ворид карда шуд)

en: Question is removed from target (result is ignored).
tg: Савол аз мақсад тоза карда шудааст (натиҷа рад карда шуд)

en: Question not found
tg: Савол ёфта нашуд

en: Question preview
tg: Дидани пешакии савол

en: Question quick actions
tg: Амалҳои тези савол

en: Question selection
tg: Интихоби савол

en: Question shadow
tg: Сояи савол

en: Question summary
tg: Шарҳи савол

en: Question text
tg: Матни савол

en: Question theme
tg: Мавзӯи савол

en: Question theme:
tg: Мавзӯи савол:

en: Question themes
tg: Ороишҳои савол

en: Question themes:
tg: Ороишҳои савол:

en: Question time
tg: Вақти савол

en: Question title
tg: Номи савол

en: Question type
tg: Навъи савол

en: Question type selector:
tg: Интихобкунандаи навъи савол:

en: Question type:
tg: Навъи савол

en: Question validation equation
tg: Баробарии тафтиши савол

en: Question validation tip
tg: Маслиҳати тафтиши зерсавол

en: Question was successfully added.
tg: Савол бомуваффақ илова карда шуд.

en: Question was successfully deleted.
tg: Савол бомуваффақ бартараф карда шуд.

en: Question was successfully saved.
tg: Савол бомуваффақ сабт карда шуд.

en: Question:
tg: Савол:

en: Question:
tg: Савол:

en: Questions
tg: Саволҳо

en: Questions in group:
tg: Саволҳо дар гурӯҳ

en: Questions in this survey
tg: Саволҳо дар ин пурсиш

en: Questions with conditions to this group
tg: Саволҳо бо шартҳo ба ин гурӯҳ

en: Quick CSV report
tg: Ҳисоботи тези CSV

en: Quick add...
tg: Иловакунии тези ...

en: Quick menu
tg: Менюи фаврӣ

en: Quick statistics
tg: Омори тез

en: Quick translation
tg: Тарҷумаи тез

en: Quick-add answers
tg: Илованамоии тези ҷавоб

en: Quick-add conditions
tg: Иловакунии тези шартҳо

en: Quick-add subquestion or answer items
tg: Тез илова кардани зерсаволҳо ё ҷавоб

en: Quick-translation
tg: Тарҷумаи тез

en: Quota action
tg: Амал бо квота

en: Quota could not be added!
tg: Илова кардани квота номумкин аст!

en: Quota language settings:
tg: Ҷуркуниҳои квотаи забон:

en: Quota members
tg: Аъзоёни квота

en: Quota members:
tg: Аъзоёни квота:

en: Quota message (%s)
tg: Хабари квота (%s)

en: Quota message:
tg: Хабари квот:

en: Quota name
tg: Номи квота

en: Quota name (%s)
tg: Номи квота (%s)

en: Quota out
tg: Аз квота берун аст

en: Quota saved
tg: Квота сабт карда шудааст

en: Quota with ID %s was deleted
tg: Квота бо ID %s бартараф карда шуд

en: Quotas
tg: Квотаҳо

en: Quote meta characters
tg: Иқтибос гирифтани метааломатҳо

en: R (data file)
tg: R (файли маълумот)

en: R (syntax file)
tg: R (файли синтакс)

en: RANK
tg: ДАРАҶА

en: RPC interface enabled:
tg: Интерфейси RPC гиронда шудааст:

en: Radar
tg: Радарӣ

en: Radar chart
tg: Диаграммаи радарӣ

en: Radio button animation
tg: Аниматсияи тугмачаи радио

en: Radio list
tg: Руйхати радио

en: Random order
tg: Тартиби тасодуфӣ

en: Random order:
tg: Тартиби тасодуфӣ:

en: Randomization group name
tg: Рандомизатсияи номи гурӯҳ

en: Randomization group:
tg: Рандомизатсияи гурӯҳ:

en: Randomize on each page load
tg: Рандомизатсия ҳангоми ҳар як боргузории саҳифа

en: Range
tg: Диапазон

en: Rank %s
tg: Баҳогузории %s

en: Rank header
tg: Ҷобаҷогузории сарлавҳа

en: Ranking
tg: Номбаркунӣ

en: Read
tg: Хондан

en: Really delete this survey menu entry?
tg: Қайдҳои менюи ин пурсишро дар ҳақиқат бартараф кунем?

en: Really delete this survey menu?
tg: Дар ҳақиқат ин менюи пурсишро нест кардан?

en: Really restore the default survey menu entries?
tg: Қайдҳои муқаррарӣ менюи пурсишро дар ҳақиқат барқарор кунем?

en: Really restore the default survey menus?
tg: Дар ҳақиқат менюи пурсиши ҳолати пештар бударо барқарор кардан?

en: Reason:
tg: Сабаб:

en: Recommended
tg: Тавсия дода шуд

en: Record Deleted
tg: Сабт бартараф карда шуд

en: Records displayed:
tg: Қайдҳо тасвир шудаанд:

en: Records imported
tg: Қайдҳо ворид карда шуданд

en: Recover your password
tg: Барқарор кардани номи шаби худ

en: Referrer URL
tg: Равонкунандаи URL

en: Referrer URL will be saved.
tg: Равонкунандаи URL сабт карда мешавад.

en: Regenerate question codes
tg: Аз нав сохтани рамзҳои савол

en: Registration
tg: Бақайдгирӣ

en: Registration attachments:
tg: Замимаҳои бақайдгирӣ:

en: Registration email
tg: Хабари электронӣ оид ба бақайдгирӣ

en: Registration email body
tg: Қисми қайдкунии почтаи электронӣ

en: Registration email body:
tg: Бақайдгирии почтаи электронӣ:

en: Registration email subject
tg: Мавзӯи бақайдгирии почтаи электронӣ

en: Registration email subject:
tg: Мавзӯи бақайдгирии почтаи электронӣ:

en: Regular expression
tg: Ифодаи доимӣ

en: Regular update
tg: Навкунии доимӣ

en: Relative width of checkbox wrapper element
tg: Васеъгии нисбии унсури қуттии байрақча

en: Relative width of the labels
tg: Васеъгии нисбии аломатҳо

en: Relative width of the text input wrapper element
tg: Васеъгии нисбии унсури пардаи воридкунии матн

en: Relevance
tg: Мутобиқат

en: Relevance equation:
tg: Баробарнамоии мувофиқат

en: Relevance:
tg: Мувофиқат

en: Reload URL
tg: Аз нав боркунии URL

en: Reload captcha
tg: Нав кардани CAPTCHA

en: Reload image
tg: Аз нав боркунии акс

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
tg: пурсиши худро ба воситаи ба истиноди зерин зер кардан (ёгузаронидани он ба браузери худ) аз нав кушоед

en: Reloading screen. Please wait.
tg: Аз нав боркунии экран. Лутфан, интизор ҳастед.

en: Remaining
tg: Боқимонда

en: Remaining updates:
tg: Навкуниҳои боқимонда:

en: Remember the plus button
tg: Тугмачаи плюсро дар хотир доред

en: Reminder
tg: Бахотиррасонанда

en: Reminder %s skipped, already sent.
tg: Бахотиррасонанда %s партофта шудааст, аллакай ирсол карда шудааст

en: Reminder Email:
tg: Бахотиррасонӣ ба воситаи почтаи электронӣ

en: Reminder attachments:
tg: Замимаҳои бахотиррасонанда:

en: Reminder count
tg: Ҳисоби бахотиррасонандаҳо

en: Reminder count:
tg: Миқдори бахотиррасонандагон

en: Reminder email
tg: Хабари электронии бахотиррасонанда

en: Reminder email body
tg: Қисми бахотиррасонандаи почтаи электронӣ

en: Reminder email body:
tg: Почтаи электронии бахотиррасонанда

en: Reminder email subject
tg: Мавзӯи бахотиррасонандаи почтаи электронӣ

en: Reminder email subject:
tg: Мавзӯи почтаи электронии бахотироваранда:

en: Reminder sent to:
tg: Бахотиррасонанда ирсол карда шуд ба:

en: Reminder sent?
tg: Бахотиррасонанда ирсол карда шуд

en: Reminder status:
tg: Ҳолати бахотиррасонандаҳо

en: Reminder to participate in a survey
tg: Бахотиррасонанда барои иштирок дар пурсиш

en: Reminder(s) sent
tg: Бахотиррасонанда(ҳо) ирсол карда шуданд

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
tg: RemoteControl бо истифода аз% s барои интиқол дастрас аст ва функсияҳои зеринро ошкор мекунад:

en: Remove
tg: Тоза кардан

en: Remove attachment
tg: Тоза кардани замима

en: Remove filters
tg: Тоза кардани филтрҳо

en: Remove from blacklist?
tg: Аз руйхати сиёҳ тоза кардан?

en: Remove link
tg: Истинодро тоза кунед

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
tg: Тоза кардани матн ё гирифтани байрақча ба таври автоматикӣ

en: Rename
tg: Аз нав номгузорӣ

en: Rename this theme to:
tg: Иваз кардани номи ороиш ба:

en: Renumber scenarios
tg: Аз нав рақамгузории сенарияҳо

en: Renumber the new record.
tg: Аз нав рақамгузории сабти нав.

en: Reorder
tg: Фармоиши такрорӣ

en: Repeat a string
tg: Такроркунии сатр

en: Repeat new password:
tg: Такрор кардани пароли нав:

en: Repeat password:
tg: Такрори парол:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
tg: Сарлавҳаҳои такроршуда дар аксарияти саволҳо дар ҳар як зерсаволи X

en: Replace
tg: Ивазкунӣ

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
tg: Иваз кардани ҳамаи даромадҳои сатри кофтукоб бо сатри ивазкунӣ

en: Replace answers in file in the existing record.
tg: Ивазкунии ҷавобҳо дар файл дар сабтҳои мавҷудбуда

en: Replace choice header (default: "%s")
tg: Иваз кардани интихоби сарлавҳа (муқаррарӣ: "%s")

en: Replace rank header (default: "%s")
tg: Иваз кардани ҷобаҷогузории сарлавҳа(муқаррарӣ: "%s")

en: Replace the existing record.
tg: Сабти мавҷудбударо иваз кардан.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
tg: Аломати "дигар"-ро иваз мекунад: варианти ҷавоб бо матни истифодашаванда

en: Report and skip the new record.
tg: Ҳисобот додан ва надида мондани сабти нав

en: Required
tg: Ҳатмӣ

en: Required PHP modules:
tg: Модулҳои дархостшудаи PHP

en: Reset
tg: Тоза кардан

en: Reset conditions
tg: Баргардонидани шартҳо ба ҷуркунии муқаррарӣ

en: Reset now
tg: Айни замон барқарор кардани ҷуркуниҳои муқаррарӣ.

en: Reset response start ID?
tg: ID-и оғози ҷавоб баргардонида шавад?

en: Reset start/end date/time?
tg: Оғоз/анҷоми сана/вақт баргардонида шавад?

en: Reset this template
tg: Баргардонидани ин шаблон ба ҷуркунии муқаррарӣ

en: Reset to default boxes
tg: Баргардонидан ба қуттии муқаррарӣ

en: Reset to default settings:
tg: Бознишондан ба ҷуркуниҳои муқаррарӣ

en: Resources
tg: Захираҳо

en: Resources Import Summary
tg: Маълумот оид ба воридкунии захираҳо

en: Resources import summary
tg: Шарҳи муфассали захираҳои воридашуда

en: Response
tg: Ҷавоб

en: Response ID
tg: ID-и ҷавоб

en: Response data (Attention: Doesn't include files uploaded in a file upload question. These have to be exported separately.)
tg: Маълумот оид ба ҷавоб (Диққат: дар саволи боргузоришудаи файл файлҳоро дохил накунед. Онҳо бояд алоҳида содир карда шаванд.)

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
tg: Файли маълумот оид ба ҷавобҳо (*.csv,*.vv,*.txt) (ҳаҷми максималӣ: %d MB)

en: Response filters
tg: Филтрҳои ҷавоб

en: Response import summary
tg: Маълумот оид ба воридкунии ҷавобҳо

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
tg: Пешкаши ҷавоб барои пурсиш {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
tg: Пешкаши ҷавоб ба пурсиши {SURVEYNAME} бо натиҷаҳо

en: Response summary
tg: Шарҳи муфассали ҷавоб

en: Response(s) deleted.
tg: Ҷавоб(ҳо) бартараф карда шуданд

en: Responses
tg: Ҷавобҳо

en: Responses & statistics
tg: Ҷавобҳо ва омор

en: Responses and statistics
tg: Ҷавобҳо ва омор

en: Responses containing
tg: Ҷавобҳо дар худ доранд

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
tg: Ҷавобҳо ба ин пурсиш махфӣ НАмебошанд.

en: Responses to this survey are anonymized.
tg: Ҷавобҳо ба ин пурсиш махфӣ мебошанд.

en: Responses will be date stamped.
tg: Дар ҷавобҳо мӯҳри сана гузошта мешавад

en: Responses will have the IP address logged
tg: Ҷавобҳо дорои IP-суроғаи қайдшудаи худ мегарданд

en: Responses will have their referring URL logged.
tg: Ҷавобҳо дорои URL-суроғаи қайдшудаи худ мегарданд

en: Responses will not be date stamped.
tg: Ҷавобҳо бо сана ишора карда намешаванд

en: Responses will not have the IP address logged.
tg: Ҷавобҳо дорои IP-суроғаи қайдшудаи худ yfмегарданд

en: Responses will not have their referring URL logged.
tg: Ҷавобҳо дорои URL-суроғаи қайдшудаи худ намегарданд

en: Restart this survey
tg: Кушодани ин пурсиш аз нав

en: Restore
tg: Барқарорнамоӣ

en: Restore options
tg: Барқарорнамоии вариантҳо

en: Restrict input to integer values
tg: Маҳдудкунии воридкунӣ ба қиматҳои рақами бутун

en: Result
tg: Натиҷа

en: Results
tg: Натиҷаҳо

en: Results from LDAP Query.
tg: Натиҷаҳо аз дархости LDAP.

en: Resume later
tg: Дертар давом додан

en: Return a formatted string
tg: Баргардонидани сатри ба як шакл даровардашуда

en: Return a list of retAttr from sgqa1...sgqaN which pass the criteria (cmpAttr op value)
tg: Руйхати retAttr аз sgqa1...sgqaN бармегардонад, ки он ба меъёр ҷавобгу мебошад (cmpAttr op қимат)

en: Return comma-separated list of values
tg: Баргардонидани руйхати қиматҳо ба воситаи вергул

en: Return current UNIX timestamp
tg: Баргардонидани нишонаи вақтиии мазкури UNIX

en: Return part of a string
tg: Баргардонидани қисми сатр

en: Return to admin home
tg: Бозгашт ба саҳифаи администратор

en: Return to label set administration
tg: Баргардонидани администраторияти дастаи аломатҳо

en: Return to survey
tg: Баргаштан ба пурсиш

en: Return to survey administration
tg: Ба администраторияти пурсиш баргаштан

en: Return to survey list
tg: Баргаштан ба руйхати пурсиш

en: Return to theme list
tg: Баргашт ба руйхати ороиш

en: Returns true if all non-empty responses are unique
tg: Ҳақиқатро бармегардонад, агар ҳамат ҷавобҳои пурра беҳамто мебошанд.

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
tg: Ҳақиқатро (1) бармегардонад, агар ин санаи дуруст дар тақвими грегорианӣ бошад

en: Reverse a string
tg: Чаппа кардани сатр

en: Reverse answer order
tg: Тартиби баръакси ҷавоб

en: Reverse the slider direction
tg: Самти баръакси слайдер

en: Reverses the slider direction and repositions the min/max text accordingly.
tg: Самти ҳаракати слайдерро иваз мекунад ва ба таври мувофиқ мавқеи матни минималӣ/максималиро тағйир медиҳад.

en: Right to left
tg: Аз рост ба чап

en: Romanian
tg: Руминӣ

en: Root URL:
tg: URL решагӣ:

en: Round fractions down
tg: Касрҳои доиравӣ ба поён

en: Round fractions up
tg: Касрҳои доиравӣ ба боло

en: Rounds a number to an optional precision
tg: Яклухт кардани рақам бо саҳеҳияти иловагӣ

en: Rows
tg: Сатрҳо

en: Rows & columns
tg: Сатр ва сутунҳо

en: Russian
tg: Русӣ

en: SMTP debug mode:
tg: реҷаи сознамоии SMTP

en: SMTP debug output:
tg: Баромади созкарадшудаи SMTP

en: SMTP encryption:
tg: Рамзгузории SMTP

en: SMTP host:
tg: Хости SMTP

en: SMTP password:
tg: Номи шаби SMTP:

en: SMTP username:
tg: Номи истифодабарандаи SMTP:

en: SPSS export scale type
tg: Навъи шкалаи содиротии SPSS

en: SPSS version:
tg: Тафсили SPSS

en: SQL CODE THAT FAILED
tg: РАМЗИ SQL, КИ ДУРУСТ НАОМАД

en: SQL command failed: %s
tg: Ғалати фармони SQL: %s

en: Same
tg: Бетағйир

en: Same height for all answer options
tg: Ҳамон як баландӣ барои ҳамаи вариантҳои ҷавоб

en: Same height for lists
tg: Баландии якхела барои руйхатҳо

en: Same origin
tg: Пайдоиши якхела

en: Save
tg: Сабт кардан

en: Save & activate survey
tg: Сабт кардан ва фаъолгардонии пурсиш

en: Save IP address:
tg: Сабткунии IP суроға:

en: Save IP address?
tg: IP суроғаро сабт кардан?

en: Save Now
tg: Айни замон сабт кардан

en: Save and add a new question
tg: Сабт кардан ва илова кардани саволи нав

en: Save and add question
tg: Сабт кардан ва илова кардани савол

en: Save and close
tg: Сабт ва махкам кардан

en: Save and close now and let's edit the answer options.
tg: Акнун сабт ва махкам кунед ва биёед вариантҳои ҷавобро таҳрир мекунем.

en: Save and new
tg: Сабт кардан ва нав

en: Save and new group
tg: Сабт кардан ва иловакунии гурӯҳи нав

en: Save as PDF
tg: Ҳамчун PDF сабт кардан

en: Save as label set
tg: Сабт кардан ҳамчун дастаи аломатҳо

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
tg: Сабт кардани ҳар дуи онҳо дар дастури кории R ((getwd() ва setwd() дар оинаи фармондиҳии R барои гирифтан ва насби он истифода баред)

en: Save boxes settings
tg: Сабт кардани ҷуркуниҳои куттиҳо

en: Save changes
tg: Сабт кардани тағйирот

en: Save city
tg: Сабт кардани шаҳр

en: Save country
tg: Сабт кардани давлат

en: Save for further completion by survey user
tg: Сабт кардан барои анҷомдиҳии минбаъда аз тарафи истифодабарандаи пурсиш

en: Save postal code
tg: Сабт кардани индекси почта

en: Save question group
tg: Сабт кардани гурӯҳи савол

en: Save referrer URL:
tg: Сабткунии равонкунандаи URL:

en: Save referrer URL?
tg: URL-и нишондодашударо сабт кардан?

en: Save settings
tg: Сабт кардани ҷуркуниҳо

en: Save state
tg: Сабт кардани иёлот

en: Save this, then create another:
tg: Сабт кардани ин, баъдан таъсис додани дигар:

en: Save timings:
tg: Сабткунии мӯҳлатҳо:

en: Save timings?
tg: Вақт сабт карда шавад?

en: Save your unfinished survey
tg: Сабт кардани пурсиши анҷомнашудаи худ

en: Saved
tg: Сабт карда шуд

en: Saved Survey Details
tg: Тафсилоти пурсиши сабткардашуда

en: Saved name:
tg: Номи сабткардашуда:

en: Saved responses
tg: Ҷавобҳои сабткардашуда

en: Saving responses is disabled if survey is not activated.
tg: Агар пурсиш фаъол карда нашуда бошад, сабткунии ҷавобҳо имконнопазир аст.

en: Scale
tg: Шкала

en: Scale 1
tg: Шкалаи 1

en: Scale 2
tg: Шкалаи 2

en: Scenario
tg: Сенария

en: Scope
tg: Шкала

en: Scope:
tg: Ҳаҷм:

en: Screen part files:
tg: Файлҳои қисми экран:

en: Screen:
tg: Экран:

en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

en: Search for something...
tg: Ҷустуҷӯ барои ягон чиз...

en: Search:
tg: Кофтукоб:

en: Second
tg: Сония

en: Second choice
tg: Интихоби дуюм

en: Section
tg: Қисм

en: Security
tg: Бехатарӣ

en: Security question:
tg: Савол оид ба бехатарӣ:

en: Security update
tg: Навкунии бехатарӣ

en: Security update!
tg: Навкунии бехатарӣ!

en: Seed
tg: Тухмӣ

en: Select
tg: Интихоб кардан

en: Select ZIP file:
tg: Интихоб кардани ZIP файл:

en: Select additional languages
tg: Интихоб кардани забонҳои иловагӣ

en: Select all
tg: Интихоби ҳама

en: Select answer:
tg: Интихоби ҷавоб:

en: Select columns
tg: Интихоби сутунҳо

en: Select columns:
tg: Интихобкунии сутунҳо:

en: Select decade
tg: Интихоби даҳсола

en: Select file
tg: Интихоб кардани файл

en: Select icon
tg: Интихоби аломат

en: Select label set file (*.lsl):
tg: Интихоби файли дастаи аломатҳо (*.lsl):

en: Select language to add
tg: Забонро барои илова интихоб кунед

en: Select language...
tg: Интихоби забон...

en: Select languages
tg: Интихоби забонҳо

en: Select month
tg: Интихоб кардани моҳ

en: Select question
tg: Интихоб кардани савол

en: Select question file (*.lsq):
tg: Интихоб кардани файлҳои савол (*.lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
tg: Интихоб кардани файли гурӯҳи савол (*.lsg):

en: Select question type
tg: Интихоб кардани навъи савол

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
tg: Файли сохти пурсиш (*.lss, *.txt) ё бойгони пурсиш (*.lsa)-ро интихоб кунед (ҳаҷми максималии файл: %01.2f MB)

en: Select survey to copy:
tg: Интихоб кардани пурсиш барои нусхабардорӣ

en: Select template ZIP file:
tg: Шаблони файли ZIP-ро интихоб кунед

en: Select the LDAP query you want to run:
tg: Дархости LDAP, ки Шумо онро мехоҳед ба кор дароред, интихоб намоед

en: Select the type of chart to be displayed
tg: Интиобх кардани навъи диаграмма барои тасвирнамоӣ

en: Select this
tg: Интихоб кардани ин

en: Select time
tg: Интихоби вақт

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
tg: Интихоб кунед, ки кадом майдонҳо ҳамчун аломати муайянкунанда бо иштирокчии Шумо ворид карда мешаванд.|Интихоб кунед, ки кадом майдонҳо ҳамчун аломати муайянкунанда бо иштирокчиёни Шумо ворид карда мешавад.

en: Select year
tg: Интихоби сол

en: Select your theme:
tg: Мавзӯи худро интихоб кунед:

en: Select...
tg: Интихоб кардани ...

en: Selected
tg: Интихоб шуд

en: Selected answers
tg: Ҷавобҳои интихобшуда

en: Selected attribute(s)...
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи интихобшуда...

en: Selected menu entry/entries...
tg: Қайд/қайдҳои интихобшудаи меню...

en: Selected menu(s)...
tg: Менюи интихобшуда....

en: Selected participant share(s)...
tg: Иштирокчиёни интихобгардида паҳн карда истодаанд ...

en: Selected participant(s)...
tg: Иштирокчиёни интихобшуда...

en: Selected question(s)...
tg: Савол(ҳо)и интихобшуда...

en: Selected quota(s)...
tg: Квота(ҳо)и интихобшуда ...

en: Selected response(s)...
tg: Ҷавоб(ҳо)и интихобшуда...

en: Selected survey(s)...
tg: пурсишҳои интихобшуда...

en: Selected!
tg: Интихоб шуд!

en: Selected:
tg: Интихоб карда шуд:

en: Selection
tg: Интихоб

en: Semicolon
tg: Нуқта бо вергул

en: Send
tg: Ирсолкунӣ

en: Send Invitations
tg: Ирсол кардани даъватномаҳо

en: Send Reminders
tg: Ирсол кардани бахотиррасонандаҳо

en: Send basic admin notification email to:
tg: Ирсол кардани огоҳкунии асосии администратор ба воситаи почтаи электронӣ ба:

en: Send confirmation emails:
tg: Ирсолкунии почтаи электронӣ барои тасдиқнамоӣ:

en: Send detailed admin notification email to:
tg: Ирсол кардани огоҳкунии ботафсили администратор ба воситаи почтаи электронӣ ба:

en: Send email invitation
tg: Ирсол кардани даъватнома ба воситаи почтаи электронӣ

en: Send email invitations
tg: Ирсол кардани даъватномаҳо ба воситаи почтаи электронӣ

en: Send email reminder
tg: Ирсол намудани бахотиррасонанда ба воситаи почтаи электронӣ

en: Send invitations
tg: Равонкунии даъватномаҳо

en: Send me a copy:
tg: Ба ман нусхаро равон кунед

en: Send reminders
tg: Равонкунии бахотиррасонанда

en: Sending invitations...
tg: Даъватномаҳо ирсол шуда истодаанд...

en: Sending reminders...
tg: Ирсолкунии бахотиррасонандаҳо...

en: Sep
tg: Сент

en: Separator used:
tg: Тақсимкунанда истифода шуд:

en: September
tg: Сентябр

en: Serbian (Cyrillic)
tg: Сербӣ (кириллӣ)

en: Serbian (Latin)
tg: Сербӣ (лотинӣ)

en: Server error!
tg: Ғалати сервер!

en: Server name & port:
tg: Ном ва порти сервер:

en: Server time:
tg: Вақти сервер:

en: Server type:
tg: Навъи сервер:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
tg: Мӯҳлати ҳаёти сеанс барои пурсишҳо (сонияҳо):

en: Session writable
tg: Сеанси таҳти сабт қарордошта

en: Set "Mandatory" state
tg: Муқаррар намудани ҳолати "Ҳатмӣ"

en: Set "Other" state
tg: Муқаррар намудани ҳолати "Дигар"

en: Set CSS class
tg: Муқаррар намудани синфи CSS

en: Set Survey Rights
tg: Муқаррар кардани ҳуқуқҳои пурсиш

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
tg: Супоридани навъи шкалаи содиротии махсуси SPSS барои ин савол

en: Set additional options for survey participants
tg: Муқаррар кардани вариантҳои иловагӣ барои иштирокчиёни пурсиш

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
tg: Дар поён муқаррар кунед, агар саволҳои Шумо яктоӣ, гурӯҳ ба гурӯҳ ё ҳамааш дар як саҳифа нишон дода шудаанд.

en: Set conditions
tg: Муқаррарнамоии шарт

en: Set cookie to prevent repeated participation:
tg: Кукиро бо мақсади пешгирӣ намудани иштироки такрорӣ муқаррар намоед:

en: Set equation value
tg: Муқаррар кардани қимати баробарӣ

en: Set expiry date
tg: Муқаррарнамоии санаи анҷомрасӣ

en: Set global permissions for this user
tg: Танзими иҷозатномаҳои глобалӣ барои ин истифодабар

en: Set name:
tg: Гузоштани ном:

en: Set question group
tg: Муқаррар намудани гурӯҳи савол

en: Set question group and position
tg: Муқаррар намудани гурӯҳи савол ва мавқеъ

en: Set question group for those question
tg: Муқаррар намудани гурӯҳи савол барои он савол.

en: Set statistics options
tg: Муқаррар намудани вариантҳои омор

en: Set survey permissions
tg: Муқаррарнамоии иҷозатҳои пурсиш

en: Set survey theme
tg: Муқаррар кардани мавзӯи пурсиш

en: Set template permissions for this user
tg: Муқаррарнамоии иҷозат барои қолиб барои ин истифодабаранда

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
tg: Муқаррарнамоии идоракунии шакл. "Истифодабаранда" дар CSS бо истифодаи шрифти Font Awesome муайян карда мешавад.

en: Set the orientation.
tg: Муқаррар намудани ҷои худ

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
tg: Муқаррарнамоии васеъгии фоизии сутуни (зер)савол (1-100).

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
tg: Муқаррар кардани васеъгии фоизи сутуни ҷавобҳо (1-100)

en: Set the size to the input or textarea, the input will be displayed with approximately this size in width.
tg: Муқаррар кардани ҳаҷми воридкунӣ ё майдони матн, воридкунӣ бо тақрибан ҳамин ҳаҷм аз рӯи васеъгӣ тасвир мешавад.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
tg: IP/ҷойгиршавии тури сервери базаи маълумотҳои худро муқаррар намоед. Дар баъзе ҳолатҳо "хости маҳаллӣ" кор мекунад. Шумо метавонед Unix сокетро бо роҳи сокети пурра илвоа намоед.

en: Set user permissions
tg: Муқаррарнамоии иҷозатҳои истифодабаранда

en: Set your question type.
tg: Муқаррар кардани навъи саволи Шумо

en: Settings
tg: Ҷуркуниҳо

en: Settings & Plugins
tg: Ҷуркуниҳо ва плагинҳо

en: Settings for plugin %s
tg: Танзимотҳо барои плагини% s

en: Settings for this survey group
tg: Ҷуркуниҳо барои ин гурӯҳи пурсиш

en: Share
tg: Ба ҳам дидан

en: Share panel
tg: Ба ҳам дидани панел

en: Share participant(s)
tg: Тақсимкунии иштирокчӣ(ён)

en: Share this link
tg: Тақсимкунии ин истинод

en: Share this participant
tg: Саҳми ин иштирокчӣ

en: Share with all users
tg: Бо ҳамаи истифодабарандагон тақсим кардан.

en: Shared by
tg: Тақсим карда шуд аз тарафи

en: Shift-JIS Japanese
tg: Shift-JIS Ҷопонӣ

en: Short names
tg: Номҳои кӯтоҳ

en: Should this attribute be visible on the panel?
tg: Оё ин аломати муайянкунанда дар панел бояд аён бошад?

en: Should we proceed with the delete?
tg: Мо бартарафнамоиро сар кунем?

en: Show
tg: Нишон додан

en: Show "No answer":
tg: Нишон додани "Ҷавоб нест":

en: Show "There are X questions in this survey":
tg: Нишон додани "Ин пурсиш аз X саволҳо иборат мебошад":

en: Show PHPInfo
tg: Нишон додани PHPInfo

en: Show a map in the statistics?
tg: Нишон додани харита дар омор?

en: Show advanced settings
tg: Нишон додани ҷуркуниҳои васеъ

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
tg: Нишон додани огоҳӣ, агар миқдори ҷавобҳо аз миқдори максималии ҷавобҳо зиёдтар бошад.

en: Show both
tg: Нишон додани ҳарду

en: Show comment
tg: Нишон додани эзоҳ

en: Show conditions for this question
tg: Нишон додани шартҳо барои ин савол

en: Show during registration?
tg: Дар давоми бақайдгирӣ онро нишон диҳанд?

en: Show grand total
tg: Нишон додани натиҷаи умумӣ

en: Show grand total for either columns or rows
tg: Нишон додани натиҷаи умумӣ барои ҳам сутун ва ҳам сатр

en: Show graphs in public statistics:
tg: Нишон додани ҷадвалҳо дар омори умумӣ:

en: Show graphs:
tg: Нишон додани ҷадвалҳо:

en: Show group description only
tg: Нишон додани танҳо шарҳи гурӯҳ

en: Show group name and/or group description:
tg: Нишон додани номи гурӯҳ ва/ё шарҳи гурӯҳ:

en: Show group name only
tg: Нишон додани танҳо номи гурӯҳ

en: Show header in answers export PDFs:
tg: Нишон додани сарлавҳа дар ҷавобҳои файлҳои содиротии PDF:

en: Show in public statistics
tg: Нишон додан дар омори умумӣ

en: Show in public statistics:
tg: Нишон додан дар омори умумӣ

en: Show javascript alert
tg: Нишон додани огоҳии javascript

en: Show last visited survey and question:
tg: Нишон додани пурсиш ва саволи ташрифовардашуда.

en: Show last..
tg: Нишон додани ... охирон

en: Show less
tg: Камтар нишон додан

en: Show more
tg: Зиёдтар нишон додан

en: Show next..
tg: Нишон додани ... навбатӣ

en: Show next...
tg: Нишон додани ... навбатӣ

en: Show on-screen keyboard:
tg: Нишон додани клавиатура дар экран:

en: Show policy
tg: Нишон додани сиёсат

en: Show popups
tg: Нишон додани равзанаҳои пайдошуда

en: Show previous..
tg: Нишон додани ... пештара

en: Show previous...
tg: Нишон додани ... пештара

en: Show progress bar:
tg: Нишон додани панели пешравӣ:

en: Show question code only
tg: Нишон додани танҳо рамзи савол

en: Show question index / allow jumping:
tg: Нишон додани индекси савол /иҷозат ба паридан:

en: Show question number and/or code:
tg: Нишон додани рақами савол ва/ё рамз

en: Show question number only
tg: Нишон додани танҳо рақами савол

en: Show search box on survey list:
tg: Нишон додани қуттии кофтукоб дар руйхати пурсиш:

en: Show start...
tg: Нишон додани оғози...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
tg: Нишон додани омори ин савол дар саҳифаи омори умумӣ

en: Show survey list:
tg: Нишон додани руйхати пурсиш:

en: Show survey logic file
tg: Нишон додани файли мантиқии пурсиш

en: Show text responses inline:
tg: Нишон додани ҷавобҳои матнӣ дар сатр:

en: Show title
tg: Нишон додани ном

en: Show totals for
tg: Нишон додани натиҷаҳо барои

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
tg: Нишон додани натиҷаҳо барои ҳам сатрҳо, ҳам сутунҳо ва ҳам ҳардуи онҳо

en: Show welcome screen:
tg: Нишон додани экрани хушомадгуӣ

en: Showing filtered results
tg: Нишон додани натиҷаҳои филтр кардашуда

en: Side-menu behaviour:
tg: Рафтори менюи тарафӣ:

en: Sidemenu
tg: Менюи тарафӣ

en: Simple
tg: Содда

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
tg: Конфигуратсияи LDAP бо пайвастшавии содда барои таъсисдиҳии истифодабарандагони LDAP иҷозат намедиҳад.

en: Simple mode
tg: Реҷаи содда

en: Simple options
tg: Вариантҳои содда

en: Simple plugin settings
tg: Ҷуркуниҳои плагини содда

en: Simple plugins
tg: Плагинҳои оддӣ

en: Simple selector
tg: Интихобкунандаи содда

en: Simple template editor
tg: Муҳаррири шабони содда

en: Sine
tg: Синус

en: Single checkbox
tg: Байрақчаи содда

en: Single choice questions
tg: Саволҳо бо як интихоб

en: Single response: ID %s
tg: Ҷавоби содда: ID %s

en: Sinhala
tg: Синала

en: Site name
tg: Номи сомона

en: Site name:
tg: Номи сомона:

en: Size
tg: Ҳаҷм

en: Skipped files:
tg: Файлҳои партофташуда:

en: Slider
tg: Танзимкунанда

en: Slider accuracy
tg: Саҳеҳияти танзимкунанда

en: Slider initial value
tg: қимати ибтидоии танзимкунанда

en: Slider initial value set at start
tg: Қимати ибтидоии слайдер ҳангоми оғознамоӣ муқаррар карда мешавад

en: Slider left/right text separator
tg: Ҷудосози матнии чап ё рост

en: Slider maximum value
tg: Танзимкунанда бо қимати максималӣ

en: Slider minimum value
tg: Танзимкунанда бо қимати минималӣ

en: Slider start as this value. You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page. This setting has priority over slider starts at the middle position.
tg: Слайдер ҳамчун ин қимат оғоз мегардад. Шумо метавонед диспетчери ифодаҳоро истифода баред, вале ин бояд рақам то нишон додани саҳифа бошад. Ин ҷуркунӣ бар слайдер афзалият дорад, он аз мавқеи миёна оғоз мегардад.

en: Slider starts at the middle position
tg: Танзимкунанда дар мавқеи миёна корашро сар мекунад

en: Slider with emoticon
tg: Слайдер бо смайлик

en: Slovak
tg: Словакӣ

en: Slovenian
tg: Словенӣ

en: Some URL description
tg: Шарҳи баъзе URL

en: Some automatic fixes were already applied.
tg: Баъзе ислоҳоти автоматикӣ аллакай истифода шуданд.

en: Some description text
tg: Баъзе матни шарҳӣ

en: Some directories are not writable. Please change the folder permissions for /tmp and /upload/themes in order to enable this option.
tg: Баъзе директорияҳо барои сабткунӣ дастрас нестанд. Лутфан иҷозатҳои ҷузъдонро барои /tmp and /навкунӣ/ороишҳо бо мақсади гирондани ин вариант тағйир диҳед.

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
tg: Баъзе хабарҳои электронӣ ирсол карда нашуданд, чунки сервер хабарро қабул накард ё баъзе ғалатҳои дигар ба вуҷуд омаданд.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
tg: Баъзе қайдҳо мӯҳлати амал доштанд, ки то ҳол амалкунанда набуданд ё дигар амалкунанда нестанд.

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
tg: Якчанд қадамҳои содда барои таъсис додани пурсиши якуми худ:

en: Some questions have been disabled
tg: Баъзе саволҳо кушта шудаанд

en: Some text in this answer
tg: Баъзе матн дар ин ҷавоб

en: Something went wrong!
tg: Чизе нодуруст рафт!

en: Something went wrong! Are the survey menus properly restored?
tg: Чизе нодуруст рафт! Оё менюҳои пурсиш дуруст барқарор карда шуданд?

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
tg: Узр, навъҳои саволи кӯмаккунанда дар ин пурсиш мавҷуд нестанд

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
tg: Узр, ҷавобҳои Шумо дар ин пурсиш аз квота зиёд шуданд

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
tg: Бахшиш, вале модули LDAP дар конфигуратсияи PHP-и Шумо мавҷуд нест

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
tg: Узр, вале ин савол то ҳол ҷавоб надорад, барои ҳамин диаграмма нишон дода намешавад.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
tg: Узр, вале ин савол вариантҳои хеле зиёди ҷавоб барои дуруст нишон додан дар диаграмма доранд.

en: Sorry, file type %s (extension : %s) is not allowed!
tg: Бахшиш, навъи файли %s (васеъгии : %s) иҷозат дода нашудааст!

en: Sorry, no more files can be uploaded!
tg: Узр, боргузорӣ кардани файлҳо дигар имконият нест!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
tg: Узр, танҳо шаклҳои %s иҷозат дода шуданд!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
tg: Узр, танҳо %s файлҳо метавонанд барои ин савол боргузорӣ шаванд!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
tg: Узр, номе, ки Шумо барои дастаи аломатҳо ворид кардед, аллакай дар базаи маълумотҳо мавҷуд ҳаст. Лутфан номи дигарро интихоб намоед.

en: Sorry, the request failed!
tg: Узр, дархост иҷро нашуд!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
tg: Узр, файли боргузоришуда (%s) назар ба ҳаҷми иҷозатдодашудаи файли %s килобайтҳо калонтар мебошад

en: Sorry, there are no files for this response.
tg: Узр, барои ин ҷавоб файлҳо мавҷуд нестанд.

en: Sorry, there was an error uploading your file, error code : %s.
tg: Бахшиш, дар вақти боргузории файли Шумо хатогӣ ба вуҷуд омад, рамзи хатогӣ : %s.

en: Sorry, there was an error uploading your file.
tg: Бубахшед, ҳангоми боркунии файли шумо хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
tg: Узр, ин васеъгии файл (%s) иҷозат надода шудааст.

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
tg: Узр, ин файл хеле калон мебошад. Танҳо файлҳо бо ҳаҷми то %01.2f MB иҷозат дода шуданд.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
tg: Узр, ин файл хеле калон мебошад. Танҳо файлҳо бо ҳаҷми то %s KB иҷозат дода шудаанд.

en: Sorry, this file was not found.
tg: Узр, ин файл ёфта нашуд.

en: Sorry, this response was not found.
tg: Узр, ин ҷавоб ёфта нашуд.

en: Sort answers alphabetically
tg: Ба навъҳо ҷудокунии ҷавобҳо аз рӯи алифбо

en: Sort order
tg: Ҷобаҷокунии тартиб

en: Sort the answer options alphabetically
tg: Ба навъҳо ҷудокунии вариантҳои ҷавобҳо аз рӯи алифбо

en: Source table
tg: Ҷадвали сарчашма

en: Spanish
tg: Испанӣ

en: Spanish (Argentina)
tg: Испанӣ (Аргентина)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
tg: Испанӣ (Аргентина) (ғайрирасмӣ)

en: Spanish (Chile)
tg: Испанӣ (Чили)

en: Spanish (Mexico)
tg: Испанӣ (Мексика)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
tg: Формати истифодашудаи сана/вақтро нишон диҳед (<i>р/рр м/мм сс/сссс с/сс м/мм</i> ва "-./: " аломатҳо иҷозат дода шудаанд барои рӯз/моҳ/сол/соат/дақиқа бе ё бо ноли ибтидоӣ. Муқаррарӣ ба формати санаи пурсиш

en: Specify how array-filtered subquestions should be displayed
tg: Аниқ кунед, ки зерсаволҳои филтркардашуда чӣ тавр бояд тасвир карда шаванд

en: Square
tg: Масоҳат

en: Square root
tg: Решаи мураббаъ

en: Standard deviation
tg: Аз меъёр дуршавии мураббаъ

en: Standard fields
tg: Майдонҳои стандартӣ

en: Stars
tg: Ситораҳо

en: Start HTML editor in a popup window
tg: Оғози HTML муҳаррир дар равзанаи пайдошуда

en: Start bounce processing
tg: Сар кардани коркарди радкуниҳо

en: Start database upgrade
tg: Оғози навкунии базаи маълумотҳо

en: Start date/time:
tg: Сана/вақти оғознамоӣ

en: Start installation
tg: Оғози насбкунӣ

en: Start language
tg: Забони оғозёфта

en: Start language:
tg: Оғози забон:

en: Start survey
tg: Оғози пурсиш

en: Start the tour
tg: Оғози роҳнамо

en: Start: %s
tg: Оғоз: %s

en: Started but not yet completed
tg: Оғоз шуд, вале то ҳол анҷом надода шуд

en: Starting from:
tg: Оғоз карда аз:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
tg: Аз 2.05 сар карда, номҳои ивазшаванда бояд танҳо аз ҳарфҳо ва рақамҳо иборат бошанд; ва метавонад на аз рақам сар шавад. Ин ивазшаванда кӯҳна шудааст.

en: Statistics
tg: Омор

en: Statistics URL
tg: Омори URL

en: Statistics report language:
tg: Забони ҳисоботдиҳии омор:

en: Statistics survey %s
tg: Омори пурсиши %s

en: Status
tg: Ҳолат

en: Status:
tg: Ҳолат:

en: Stay safe and up to date
tg: Дар бехатарӣ будан ва доштани хабар

en: Step 1:
tg: Қадами 1:

en: Step 2:
tg: Қадами 2:

en: Step value
tg: қимати қадам

en: Sticky array headers
tg: Сарлавҳаҳои массиви мушкил

en: Stop this survey
tg: Боздошти ин пурсиш

en: Storage
tg: Захира

en: Store the city?
tg: Шаҳрро сабт кардан?

en: Store the country?
tg: Давлатро сабт кардан?

en: Store the postal code?
tg: Индекси почтаро сабт кардан?

en: Store the state?
tg: Иёлотро сабт кардан

en: Straight
tg: Рост

en: Strip HTML and PHP tags from a string
tg: Гирифтани партофти тегҳои HTML ва PHP аз сатр

en: Strip HTML code:
tg: Рамзи хати HTML:

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
tg: Гирифта партофтани пробел (ё аломатҳои дигар) аз аввао ва охири сатр

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
tg: Гирифта партофтани пробелҳо (ё аломатҳои дигар) аз аввали сатр

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
tg: Гирифта партофтани пробел (ё аломатҳои дигар) аз охири сатр

en: Structure
tg: Сохтор

en: Style:
tg: Услуб:

en: Subject:
tg: Мавзӯъ:

en: Submission date
tg: Санаи пешкашнамоӣ

en: Submit
tg: Пешкашнамоӣ

en: Submit Your Survey.
tg: пурсиши худро пешкаш кунешд.

en: Submit your answers
tg: Ҷавобҳои худро равон кунед

en: Submit your survey.
tg: Пешкаш кардани пурсиши Шумо

en: Submitted
tg: Пешкаш карда шуд

en: Subquestion ID
tg: ID-и зерсавол

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
tg: РАмзҳои зерсавол метавонанд танҳо аломатҳои рақамӣ ва ҳарфиро дошта бошанд.

en: Subquestion codes must be unique.
tg: Рамзҳои зерсавол бояд беҳамто бошанд.

en: Subquestion validation equation
tg: Баробарии тафтиши зерсавол

en: Subquestion validation tip
tg: Маслиҳат барои тафтиши зерсавол

en: Subquestions
tg: Зерсаволҳо

en: Subquestions %s could not be updated.
tg: Зерсаволҳо %s наметавонанд нав карда шаванд.

en: Subquestions were successfully saved.
tg: Зерсаволҳо бомуваффақ сабт карда шуданд.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
tg: Обунашавӣ ба ComfortUpdate!

en: Subtotals based on displayed questions:
tg: Ҷамъбасти пешакӣ дар саволҳои нишондодашуда:

en: Success
tg: Муваффақият

en: Success!
tg: Муваффақ!

en: Successful login
tg: Даромадани бомуваффақ

en: Successfully created CPDB entries
tg: Қайдҳои бомуваффақ тартибдодашудаи CPDB

en: Successfully deleted user group.
tg: Гурӯҳи истифодабаранда бомуваффақ бартараф карда шуд.

en: Sum
tg: Сумма

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
tg: Ҷамъбаст кардани қимати саволҳои ҷавобдодашуда дар руйхате, ки ба меъёрҳо ҷавобгу мебошанд (arg op value)

en: Summary
tg: Шарҳи муфассал

en: Summary for %s
tg: Шарҳи муфассал барои %s

en: Superadministrator
tg: Суперадминистратор

en: Support this project - Donate to
tg: Дастгирии ин лоиҳа - Тӯҳфа кардан ба

en: Support this project - Donate to %s!
tg: Дастгирӣ кардани ин лоиҳа - тақдимкунӣ ба %s!

en: Survey
tg: Пурсиш

en: Survey %s
tg: пурсиши %s

en: Survey Has Been Deactivated
tg: пурсиш ғайрифаъол гардонида шуд

en: Survey ID
tg: ID-и пурсиш

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
tg: ID пурсиш %d сабткардашуда дар %s, ки қайд(ҳо)и %d дорад.

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
tg: ID пурсиш %d сабткардашуда дар %s, ки қайд(ҳо)и %d дорад

en: Survey ID (SID)
tg: ID пурсиш

en: Survey ID:
tg: ID-и пурсиш:

en: Survey activation
tg: Фаъолгардонии пурсиш

en: Survey activation error
tg: Ғалати фаъолгардонии пурсиш

en: Survey administrator %s (%s)
tg: Маъмури пурсиш %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
tg: Бойгонии пурсиш (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
tg: Бойгони пурсиш (.lsa)

en: Survey archive - only available for active surveys
tg: Бойгонии пурсиш - танҳо барои пурсишҳои фаъол дастрас мебошад.

en: Survey bounce email address:
tg: Суроғаи почтаи электронии пурсиши радкардашуда:

en: Survey cannot be activated yet.
tg: Фаъолгардонии пурсиш то ҳол ноимкон аст.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
tg: пурсиш фаъол гардонида намешавад. Шумо иҷозат надоред ё дар он саволҳо нестанд.

en: Survey container
tg: Дорандаи пурсиш

en: Survey content
tg: Мундариҷаи пурсиш

en: Survey copy summary
tg: Шарҳи муфассали нусхабардории пурсиш

en: Survey could not be created because it did not have a title
tg: пурсиш таъсис дода намешавад, чунки он ном надорад.

en: Survey could not be updated
tg: Навкунии пурсиш ноимкон аст

en: Survey data policy
tg: Сиёсати маълумоти пурсиш

en: Survey data policy checkbox label:
tg: Аломати байрақчаи сиёсати маълумоти пурсиш:

en: Survey data policy error message:
tg: Хабари ғалати сиёсати маълумоти пурсиш:

en: Survey data policy error:
tg: Ғалати сиёсати маълумоти пурсиш:

en: Survey data policy label:
tg: Аломати сиёсати маълумоти пурсиш:

en: Survey data policy message:
tg: Хабар оид ба сиёсати маълумоти пурсиш:

en: Survey data policy notice:
tg: Нишонаи сиёсати маълумоти пурсиш:

en: Survey data policy:
tg: Сиёсати маълумоти пурсиш:

en: Survey deleted.
tg: Пурсиш бартараф карда шуд

en: Survey deletion
tg: Бартарафкунии пурсиш

en: Survey description
tg: Шарҳи пурсиш

en: Survey display mode is set to %s:
tg: Реҷаи тасвири пурсиш ба %s муқаррар карда шудааст:

en: Survey does not pass consistency check
tg: пурсиш тафтишоти пайдарпайиро намегузарад

en: Survey expiration date
tg: Санаи баохиррасии пурсиш

en: Survey files deleted.
tg: Файлҳои пурсиш бартараф карда шуданд

en: Survey general settings
tg: Ҷуркуниҳои умумии пурсиш

en: Survey group
tg: Гурӯҳи пурсиш

en: Survey group ID
tg: ID-и гурӯҳи пурсиш

en: Survey group:
tg: Гурӯҳи пурсишӣ:

en: Survey groups
tg: Гурӯҳҳои пурсиш

en: Survey groups:
tg: Гурӯҳҳои пурсиш:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
tg: Пурсиш фаъол карда шуд. Ҷадвали натиҷаҳо бомуваффақ тартиб дода шуданд.

en: Survey id
tg: ID-и пурсиш

en: Survey import summary
tg: Маълумот оид ба воридкунии пурсиш

en: Survey language could not be created.
tg: Забони пурсиш таъсис дода намешавад.

en: Survey list
tg: Руйхати пурсиш

en: Survey logic file
tg: Файли мантиқии пурсиш

en: Survey logic view
tg: Намуди мантиқии пурсиш

en: Survey menu
tg: Меню пурсиш

en: Survey menu entry ID
tg: ID қайди менюи пурсиш

en: Survey menus
tg: Менюҳои пурсиш

en: Survey name
tg: Номи пурсиш

en: Survey name (ID)
tg: Номи пурсиш (ID)

en: Survey not found
tg: пурсиш ёфта нашуд

en: Survey options for theme %s
tg: Вариантҳои пурсиш барои мавзӯи %s

en: Survey overview
tg: Шарҳи пурсиш

en: Survey owner:
tg: Соҳиби пурсиш

en: Survey participant attributes
tg: Аломати муайянкунандаи иштирокчии пурсиш

en: Survey participant attributes to create
tg: Аломати муайянкунандаи иштирокчии пурсиш барои таъсисдиҳӣ

en: Survey participant data (if available)
tg: Маълумоти иштирокчии пурсиш (агар дастрас мебошад)

en: Survey participant export options
tg: Вариантҳои содиркунии иштирокчиёни пурсиш

en: Survey participant settings
tg: Ҷуркуниҳои иштирокчии пурсиш

en: Survey participant summary
tg: Шарҳи муфассали иштирокчии пурсиш

en: Survey participants
tg: Иштирокчиёни пурсиш

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
tg: Иштирокчиёни пурсиш барои ин пурсиш қайд шуда набуданд.

en: Survey permissions
tg: Иҷозатҳои пурсиш

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
tg: Иҷозатҳои пурсиш барои ҳамаи истифодабарандагон дар ин гурӯҳ бомуваффақ нав карда шуданд.

en: Survey permissions were successfully updated.
tg: Иҷозатҳои пурсиш бомуваффақ нав карда шуданд.

en: Survey preview only for administration users:
tg: Дидани пешакии пурсиш танҳо барои администраторон-истифодабарандагон:

en: Survey quick actions
tg: Амалҳои тези пурсиш

en: Survey quota
tg: Квотаи пурсиш

en: Survey quotas
tg: Квотаҳои пурсиш

en: Survey registration confirmation
tg: Тасдиқнамоии бақайдгирӣ дар пурсиш

en: Survey response
tg: Ҷавоби пурсиш

en: Survey response %d
tg: Ҷавоби пурсиш %d

en: Survey responses
tg: Ҷавобҳои пурсиш

en: Survey security
tg: Таъмини бехатарии пурсиш

en: Survey settings
tg: Ҷуркуниҳои пурсиш

en: Survey settings were successfully saved.
tg: Ҷуркуниҳои пурсиш бомуваффақ сабт карда шуданд.

en: Survey status:
tg: Мавқеи пурсиш:

en: Survey storage
tg: Захираи пурсиш

en: Survey structure
tg: Сохти пурсиш

en: Survey structure (*.lss)
tg: Сохти пурсиш (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
tg: Сохти пурсиш (.lss)

en: Survey structure import summary
tg: Шарҳи муфассали воридкунии сохти пурсиш

en: Survey summary
tg: Шарҳи муфассали пурсиш

en: Survey template options
tg: Вариантҳои ороиши пурсиш

en: Survey text elements
tg: Унсурҳои матни пурсиш

en: Survey theme
tg: Мавзӯи пурсиш

en: Survey theme:
tg: Мавзӯи пурсиш:

en: Survey themes
tg: Ороишҳои пурсиш

en: Survey title
tg: Номи пурсиш

en: Survey title and description
tg: Ном ва шарҳи пурсиш

en: Survey title:
tg: Номи пурсиш

en: Survey-SID/Group
tg: Пурсиш-SID/гурӯҳ

en: Survey?
tg: пурсиш?

en: Surveys
tg: Пурсишҳо

en: Surveys in this group
tg: пурсишҳо дар ин гурӯҳ

en: Surveys in this group:
tg: пурсишҳо дар ин гурӯҳ

en: Swahili
tg: Суахилӣ

en: Swedish
tg: Шведӣ

en: Switch to closed-access mode
tg: Ба реҷаи дастрасии махкам гузаштан

en: System information
tg: Маълумоти система

en: System overview
tg: Дида баромадани система

en: TIS620 Thai
tg: TIS620 Тайванӣ

en: Tab
tg: Таб

en: Tab-separated-values format (*.txt)
tg: Шакли қиматҳои ҷудошуда бо табулятсия (*.txt)

en: Table column usage
tg: Истифодаи сутуни ҷадвал

en: Table prefix
tg: Префикси ҷадвал

en: Table prefix:
tg: Ҷадвали префикс:

en: Table size usage
tg: Истифодаи ҳаҷми ҷадвал

en: Tagalog
tg: Тагалогӣ

en: Tajik
tg: Тоҷикӣ

en: Take ownership
tg: Ба худ гирифтани ҷавобгарӣ

en: Tamil
tg: Тамил

en: Tangent
tg: Тангенс

en: Target database version:
tg: ТАфсили базаи маълумотҳои мақсаднок

en: Target question
tg: Саволи мақсадӣ

en: Template
tg: Шаблон

en: Template '%s' could not be found.
tg: Шаблони '%s'-ро ёфта нашуд.

en: Template '%s' does already exist.
tg: Намунаи '%s' аллакай мавҷуд ҳаст.

en: Template '%s' was successfully deleted.
tg: Намунаи '%s' бомуваффақ бартараф карда шуд.

en: Template Sample
tg: Намунаи шаблон

en: Template could not be renamed to '%s'.
tg: Намунаро намешавад ба номи '%s' иваз кард

en: Template editor mode:
tg: реҷаи муҳаррири қолибҳо

en: Template editor:
tg: Муҳаррири шаблон:

en: Template permissions were updated successfully.
tg: Иҷозатҳои шаблон бомуваффақ нав карда шуданд.

en: Template:
tg: Шаблон:

en: Template:
tg: Шаблон:

en: Templates
tg: Шаблонҳо

en: Terminate survey
tg: Анҷом додани пурсиш

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
tg: Бо ба ин тугмача зер кардан тафтиш кунед, ки агар дар сервери Шумо SSL гиронда бошад.

en: Test navigation
tg: Санҷидани навигатсия

en: Text [Help] (Tip)
tg: Матн [кӯмак] (Маслиҳат)

en: Text abbreviated:
tg: Матни кӯтоҳкардашуда

en: Text box
tg: Катаки матн

en: Text display
tg: Шарҳи матн

en: Text elements
tg: Ҷузъиёти матн

en: Text input box width
tg: Васеъгии майдони воридкунии матн

en: Text inputs
tg: Воридкунии матн

en: Text needs to be lowercase.
tg: Матн бояд дар регистри поён бошад.

en: Text needs to be uppercase.
tg: Матн бояд дар регистри боло бошад.

en: Text questions
tg: Саволҳои матн

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
tg: Матне, ки дар ҳар як сатри зерсавол байни ҳар ду шкалаҳо дар реҷаи кушодашаванда нишон дода шудааст.

en: Thai
tg: Тайванӣ

en: Thank you for completing this survey.
tg: Ташаккур барои анҷомдиҳии пурсиш.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
tg: Ташаккур барои бақайдгирӣ дар иштирок дар ин пурсиш

en: Thank you for registering. You will receive an email shortly.
tg: Барои бақайдгирӣ ташаккур. Шумо ба анздикӣ хабари электрониро мегиред.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
tg: Ташаккур барои сабткунии пурсиши худ дар ҳолати пешравӣ. Тафсилоти зерин метавонанд сабт карда шаванд бо мақсади баргаштан ба ин пурсиш ва давом додан аз он ҷое, ки Шумо партофта рафтед.

en: Thank you for taking the tour!
tg: Ташаккур барои гузаштани роҳнамо!

en: Thank you!
tg: Ташаккур!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
tg: "Огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт" дар муддати якчанд сония аён боқӣ мемонад (кушта намешавад, агар ин ҷуркунӣ холӣ монад)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
tg: Огоҳкунӣ оид ба "маҳдудияти вақт" дар муддати якчанд сония аён боқӣ мемонад (кушта намешавад, агар ин ҷуркунӣ холӣ монад

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
tg: Хабари дуюм барои тасвир ҳамчун "огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт" (огоҳкунии муқаррарӣ тасвир мешавад, агар он холӣ мондааст)

en: The CAPTCHA settings won't have any effect because you don't have the required GD library activated in your PHP configuration.
tg: Ҷуркуниҳои CAPTCHA ягон таъсир намерасонанд, чунки Шумо китобхонаи GD-и дархостшударо, ки дар конфигуратсияи PHP-и Шумо фаъол карда шудааст, надоред.

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
tg: Хизматрасонии ComfortUpdate айни замон таҳти хизматрасонии техникӣ қарор дорад.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
tg: Savol online ComfortUpdate - ин имконияти хуб барои навкунии осон то тафсили охирони Savol online мебошад. Барои истифодаи он ба Шумо калиди навкунӣ лозим аст.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
tg: Savol online ComfortUpdate - раванди осонбарои тезтар навкунӣ ва гузариш ба тафсири охирони Savol online

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
tg: Китобхонаи ZIP дар конфигуратсияи PHP-и Шумо фаъол нест, ҳамин тавр воридкунии файлҳои ZIP айни замон кушта шудааст.

en: The above error occurred when the Web server was processing your request.
tg: Ғалати боло дар он вақте, ки сервери сомона дархости шуморо коркард мекард, ба амал омадааст.

en: The actual question text
tg: Матни ҳақиқии савол

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
tg: Суроғае, ки Шумо ба он даромадед, аллакай ба қайд гирифта шудааст. Хабари электронӣ бо истиноде, ки ба Шумо дастрасиро ба пурсиш медиҳад, аллакай ба ин суроға ирсол карда шудааст.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
tg: Варианти ҷавоб дар байни як қатор сутунҳое, ки дар ин ҷо муқаррар карда шудаанд, паҳн карда мешавад

en: The answer options will be shown for each subquestion.
tg: Вариантҳои ҷавоб барои ҳар як зерсавол нишон дода мешаванд.

en: The answer to the security question is incorrect.
tg: Ҷавоб ба саволи бехатарӣ нодуруст мебошад.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
tg: Ҷавоб(ҳо) бояд ба ин меъёрҳои массив_филтр ҷавобгу бошанд:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
tg: Ҷавоб(ҳо) бояд ба ин меъёрҳои тафтишкунӣ ҷавобгу бошанд:

en: The array question is a type that creates a matrix for the participant.
tg: Массиви савол навъе мебошад, ки матритасиро барои иштирокчӣ таъсис медиҳад.

en: The availability of options is related to the type of question you previously chose.
tg: Дастрасии вариантҳо ба навъи саволе, ки Шумо пештар интихоб кардааст, вобастагӣ дорад.

en: The basic functions
tg: Функсияҳои асосӣ

en: The closed access mode needs a participant list, which you may create by clicking on the menu entry 'Participants'.
tg: реҷаи дастрасии махкам руйхати иштирокчиёнро талаб мекунад, ки Шумо метавонед онро бо зер кардани "Иштирокчиён" дар меню таъсис диҳед.

en: The condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
tg: Шарт илова карда намешаванд! Он савол ва ё ҷавобро дар назар нагирифт, ки дар асоси он шарт асос ёфтааст. Лутфан, боварӣ ҳосил кунед, ки Шумо савол ва ҷавобро интихоб кардед.

en: The condition could not be updated! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
tg: Шартҳо нав карда намешавад! Он савол ва/ё ҷавобро дар асоси шарт дарбар намегирад. Лутфан боварӣ ҳосил кунед, ки Шумо савол ва ҷавобро интихоб кардед.

en: The content of this box is the actual question text shown to your participants. It may be empty, but that is not recommended. You may use all the power of our WYSIWYG editor to make your question shine.
tg: Мундариҷаи ин қуттӣ матни саволи амалӣ мебошад, ки ба иштирокчиёни Шумо нишон дода мешаванд. Он метавонад холӣ бошад, вале ин тавсия дода нашудааст. Шояд Шумо метавонед ҳамаи имкониятҳои муҳаррири мо WYSIWYG-ро барои равшан кардани саволи Шумо истифода бурда метавонед.

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
tg: Базаи маълумотҳо мавҷуд ҳаст ва ҷадвалҳои Savol online доро мебошад.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
tg: Базаи маълумотҳо аз тафсили %s ба тафсили %s нав карда шуд.

en: The database you specified does already exist.
tg: Базаи маълумотҳое, ки Шумо аниқ кардед, аллакай мавҷуд ҳаст.

en: The database you specified does not exist:
tg: Базаи маълумотҳое, ки Шумо аниқ кардед, вуҷуд надорад.

en: The email address is not valid.
tg: Суроғаи почтаи электронӣ нодуруст мебошад.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
tg: Суроғаи почтаи электроние, ки Шумо ба он даромадед, аллакай қайд шудааст ва пурсиш хотима ёфт.

en: The email you used is not valid. Please try again.
tg: Хаюари электроние, ки Шумо истифода мебаред, нодуруст аст. Лутфан, як маротибаи дигар кӯшиш кунед.

en: The end message
tg: Хабари охир

en: The entry was assigned the following record id:
tg: Ба қайдҳо id-и зерин бахшида шуд

en: The existing label set has assessment values assigned.
tg: Дастаи аломатҳои мавҷудбуда қиматҳои баҳогузории вазифадоршударо дорад.

en: The existing label set has different/more languages.
tg: Дастаи аломатҳои мавҷудбуда забонҳои гуногун/зиёд дорад.

en: The file %s was deleted.
tg: Файли %s бартараф карда шудааст

en: The file has been successfully uploaded.
tg: Файл бомуваффақ боргузорӣ шуд.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
tg: Ҷузъдони %s мавҷуд нест ва таъсис дода намешавад.

en: The following LimeSurvey updates are available:
tg: Навкуниҳои зерини Savol online дастрас мебошанд:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
tg: Майдонҳои зерини иловагӣ дар CSV файли Шумо ёфт шуданд

en: The following answers should be deleted:
tg: Ҷавобҳои зерин бояд бартараф карда шаванд:

en: The following assessments should be deleted:
tg: Баҳогузориҳои зерин бояд бартараф карда шаванд:

en: The following conditions should be deleted:
tg: Шартҳои зерин бояд бартараф карда шаванд:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
tg: Файлҳои зерин тағйир ё бартараф карда мешаванд, вале аллакай аз тарафи касе тағйир дода шудаанд

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
tg: Файлҳои зерин бо навкунӣ илова карда мешаванд, вале аллакай онҳо мавҷуд ҳастанд. Ин ғайримуқаррарӣ мебошад ва метавонад натиҷаи кӯшииш боз ҳам барвақттари навкунӣ бошад.

en: The following groups should be deleted:
tg: Гурӯҳҳои зерин бояд бартараф карда шаванд

en: The following old survey participants tables could be restored:
tg: Ҷадвалҳои зерини иштирокчиёни кӯҳнаи пурсиш метавонад барқарор карда шавад.

en: The following old survey participants tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
tg: Ҷадвалҳои кӯҳнаи зерини иштирокчиёни пурсиш бояд бартараф карда шаванд, чунки онҳо қайдҳо ё пурсиши асосиро дигар надоранд:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
tg: Ҷадвалҳои кӯҳнаи зерини ҷавобҳои пурсиш мавҷуд ҳастанд ва онҳо метавонанд бартараф карда шаванд, агар онҳо дигар лозим набошанд:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
tg: Ҷадвалҳои кӯҳнаи зерини иштирокчиёни пурсиш бояд бартараф карда шаванд, чунки онҳо қайдҳо ё пурсиши асосиро дигар надоранд:

en: The following problems have been found:
tg: Мушкилоти зерин ёфта шуданд:

en: The following questions should be deleted:
tg: Саволҳои зерин бояд бартараф карда шаванд:

en: The following steps will be done by this update:
tg: Қадамҳои зерин аз тарафи ин навкунӣ иҷро карда мешаванд

en: The following survey language settings should be deleted:
tg: Ҷуркуниҳои зерини забони пурсиш бояд бартараф карда шаванд:

en: The following surveys are available:
tg: пурсишҳои зерин дастрас мебошанд:

en: The following surveys have an errorneous question group order. Please go to each survey respectively, check the group order and save it.
tg: пурсишҳои зерин тартиби ғалати гурӯҳи саволро доранд.

en: The following surveys have an errorneous question order. Please go to each question and group respectively, check the question order and save it.
tg: пурсишҳои зерин тартиби нодурусти саволро доранд. Лутфан, ба ҳар як савол ва гурӯҳ ба таври мувофиқ аҳамият диҳед, тартиби саволро тафтиш кунед ва онро сабт кунед.

en: The following surveys should be deleted:
tg: пурсишҳои зерин бояд бартараф карда шаванд:

en: The following user group assignments should be deleted:
tg: Вазифаҳои зерини гурӯҳи истифодабаранда бояд бартараф карда шаванд:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
tg: Файли шрифтҳо %s дар директорияи <limesurvey root folder>/fonts ёфта нашуд. Лутфан, ба файли матнӣ барои забони худ дар директорияи шрифт барои сохтани диаграммаҳо нигаред.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
tg: Дескриптор дар миёни слайдер тасвир мешавад, ба ғайр аз ҳолатҳое, ки қимати ибтидоии слайдер муқаррар карда шудааст (ин қимати ибтидоиро муқаррар намекунад).

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
tg: Китобхонаи imap PHP насб карда нашудааст ва фаъол нест. Лутфан бо администратори системавии худ ба алоқа бароед.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
tg: Забонҳои файли гурӯҳи воридкардашуда бояд ҳадди ақал аз забони асосии ин пурсиш иборат бошад.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
tg: Забонҳои файли саволи воридшуда бояд ҳадди ақал аз забони асосии ин пурсиш иборат бошад

en: The last column shows the total for the row.
tg: Сутуни охирон суммаи ҷамъбастиро аз рӯи сатр нишон медиҳад

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
tg: Дар сатри охирон суммаи ҷамъбастӣ аз рӯи сутун нишон дода мешавад ва сутуни охирон суммаи ҷамъбастиро аз рӯи сатр нишон медиҳад.

en: The last row shows the total for the column.
tg: Дар сатри охирон суммаи ҷамъбастӣ аз рӯи сутун нишон дода мешавад.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
tg: Логарифми рақамҳо ба асос, агар дода шуда бошад, ё логарифми табиӣ.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
tg: Миқдори максималии файлҳо боргузорӣ карда шуд. Шумо метавонед ба пурсиш баргардед.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
tg: Хабар барои тасвир кардан "ҳамчун огоҳкунӣ оид ба маҳдудияти вақт" (огоҳкунии муқаррарӣ тасвир мешавад, агар он холӣ мондааст)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
tg: Хабар барои тасвир, вақте ки маҳдудияти вақт тамом шуд (огоҳкунии муқаррарӣ тасвир мешавад, агар ин ҷуркунӣ холӣ мондааст)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
tg: Миқдори ҳадди ақали файлҳо боргузорӣ шуда буданд.

en: The most important question-related options are displayed here.
tg: Варианти аз ҳама муҳими ба савол вобастабуда дар ин ҷо нишон дода шудааст.

en: The most important settings of your survey can be reached from this sidebar: the survey settings menu and the survey structure menu. You may resize it to fit your screen to easily navigate through the available options. If the size of the sidebar is too small, the options get collapsed and the quick-menu is displayed. If you wish to work from the quick-menu, either click on the arrow button or drag it to the left.
tg: Ҷуркуниҳои аз ҳама муҳими пурсиши Шумо метавонанд аз ин майдони паҳлӯӣ дастрас бошанд: менюи ҷуркуниҳои пурсиш ва менюи сохти пурсиш. Шумо метавонед ҳаҷми онро иваз намоед, то ки он ба экрани Шумо мувофиқ ояд ва Шумо тавонед ба вариантҳои дастраси он саҳифа занед. Агар Шумо мехоҳед, ки бо менюи тез кор кунед, пас ё ба тугмачаи массив зер кунед ё онро ба тарафи чап партоед.

en: The name must be unique for all menu entries throughout the software.
tg: Ном бояд барои ҳамаи қайдҳои меню дар тамоми барнома ягона бошад.

en: The new question group/question order was successfully saved.
tg: Гуруҳи нави савол / тартиби нави савол бомуваффақ сабт карда шуд.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size. Server configuration allow a maximum file size of %s KB.
tg: Иштирокчӣ наметавонад, ки файли муқарарриро, ки аз ин ҳаҷм калонтар мебошад, боргузорӣ намояд. Конфигуратсияи сервер иҷозат медиҳад, ки танҳо файли бо ҳаҷми максималии %s килобайт боргузорӣ карда шавад.

en: The password can't be empty.
tg: парол холӣ буда наметавонад

en: The password will be generated and sent by email.
tg: парол тартиб дода мешавад ва ба почтаи электронӣ ирсол карда мешавад

en: The password you have chosen at the optional settings step.
tg: Пароле, ки Шумо дар қадами ҷуркуниҳои вариантӣ интихоб кардед.

en: The permissions of this superadmin cannot be updated!
tg: Нав кардани иҷозатҳои ин суперадминистратор номумкин аст!

en: The plugin settings were saved.
tg: Ҷуркуниҳои плагин сабт карда шуданд.

en: The plugin was not found.
tg: Плагин ёфта нашуд

en: The question bar
tg: Панели савол

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
tg: Савол илова карда намешавад. Шумо бояд ҳадди ақал рамзи саволро ворид кунед.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
tg: Илова кардани савол номумкин аст. Шумо бояд ҳадди ақал рамзи саволро ворид кунед.

en: The question could not be imported for the following reasons:
tg: Савол бо сабабиҳои зерин ворид карда намешавад:

en: The question group was deleted.
tg: Гурӯҳи савол бартараф карда шуд.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
tg: Сабти ҷавобҳои шумо ба пурсиш ягон маълумоти муайянкунандаро оид ба Шумо надорад, агар ягон саволи аниқ дода шуда набуд.

en: The records have been saved successfully!
tg: Сабтҳо бомуваффақ сабт карда шуданд!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
tg: Назорат ба воситаи барзиёдӣ ҷадвалҳоеро мекобад, ки баъди ғайрифаъол гардонидани пурсиш мондаанд. Шумо метавонед инҳоро бартараф кунед, агар онҳо ба Шумо дигар лозим набошанд.

en: The related survey is missing.
tg: Пурсиши мувофиқ партофта шудааст.

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
tg: Аз сабаби нодуруст будани шакли синтаксис сервер дархостро фаҳмида натавонист.

en: The requested URL was not found on this server.
tg: URL-и дархостшуда дар ин сервер дарёфт нашуд.

en: The requested files do not exist on the server.
tg: Файлҳои дархостшуда дар сервер мавҷуд нестанд.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
tg: Директорияи дархостшударо барои сабткунии файлҳои боргузорӣ кардашуда таъсис додан ноимкон аст. Лутфан, иҷозатҳои файлро дар директорияи пурсиш /боргузорӣ/ тафтиш кунед.

en: The response record %s was updated.
tg: Сабти ҷавоб %s нав карда шуд.

en: The response timings table has been renamed to:
tg: Ҷадвали вақти ҷавоб ба ин ном иваз карда шуд:

en: The responses table has been renamed to:
tg: Ҷадвали ҷавобҳо ба ин ном иваз дода шуд:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
tg: Ҷавобҳо ба ин пурсиш ба воситаи Savol online дигар дастрас нестанд.

en: The selected attribute was invalid.
tg: Аломати муайянкунандаи интихобшуда нодуруст буд.

en: The server tried to call an unknown view!
tg: Сервер кӯшиш кард, ки диди номаълумро фарёд кунад.

en: The settings tab with the survey menu
tg: Замимаи ҷуркуниҳо бо менюи пурсиш

en: The sidebar
tg: Панели паҳлӯӣ

en: The sum must be at least %s
tg: Сумма набояд камтар аз %s бошад

en: The sum must be at most %s
tg: Сумма бояд на зиёда аз %s бошад

en: The sum must be between %s and %s
tg: Сумма бояд байни %s ва %s бошад

en: The sum must equal %s
tg: Сумма бояд ба %s баробар бошад.

en: The sum must equal %s.
tg: Сумма бояд ба %s баробар бошад.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
tg: Суммаи якчанд воридкуниҳои рақамӣ бояд назар ба ин қимат калонтар бошад

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
tg: пурсиш фаъол гардонида шуда наметавонад, то он даме ки мушкилотҳо ҳал нашаванд.

en: The survey description
tg: Шарҳи пурсиш

en: The survey group '%s' was deleted.
tg: Гурӯҳи пурсиши '%s' бартараф карда шуд.

en: The survey in which you are trying to participate does not seem to exist.
tg: Пурсише, ки дар он Шумо иштирок карданӣ ҳастед, шояд вуҷуд надорад.

en: The survey participant was successfully updated.
tg: Иштирокчиёни пурсиш бомуваффақ нав карда шуданд.

en: The survey response table could not be created.
tg: Таъсис додани ҷадвали ҷавоби пурсиш номумкин аст.

en: The survey structure
tg: Сохти пурсиш

en: The survey title
tg: Номи пурсиш

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
tg: Мӯҳлати пурсиш бомуваффақ анҷом ёфт ба воситаи муқаррарнамоии санаи анҷомёбӣ дар ҷуркуниҳои пурсиш

en: The survey you selected does not exist
tg: пурсише, ки Шумо интихоб кардед, вуҷуд надорад.

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
tg: Директорияи боргузории шаблон вуҷуд надорад ё барои сабт дастрас нест.

en: The text inserted here will be displayed on the welcome screen, which is the first thing that your respondents will see when they access your survey..
tg: Матне, ки ба ин ҷо дохил карда шудааст, дар экрани хушомадӣ нишон дода мешавад ва аввалин чизе мебошад, ки мусоҳибони Шумо дар вақти ба пурсиш дастрасӣ пайдо кардан мебинанд.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
tg: Хабари матние, ки дар таймери сарҳисоби баргашт дар вақти ҳисоб тасвир мешавад

en: The theme '%s' has been reset.
tg: Ин ороиш '%s' ба ҳолати муқаррарӣ баргардонида шуд.

en: The theme upload directory doesn't exist or is not writable.
tg: Директорияи боргузории ороиш мавҷуд нест ё қобили навишт нест.

en: The three top boxes are the most basic functions of LimeSurvey.
tg: Се катакҳои болоӣ функсияҳои аз ҳама асосии Savol online мебошанд.

en: The title of the question group is visible to your survey participants (this setting can be changed later and it cannot be empty). Question groups are important because they allow the survey administrators to logically group the questions. By default, each question group (including its questions) is shown on its own page (this setting can be changed later).
tg: Номи гурӯҳи савол ба иштирокчиёни пурсиши Шумо аён мебошад (ин ҷуркунӣ метавонад дертар иваз карда шавад ва он холӣ буда наметавонад. Гурӯҳҳои савол муҳим мебошанд, чунки онҳо ба администраторони пурсиш имконият медиҳанд, ки саволҳоро аз рӯи мантиқ гурӯҳбандӣ кунанд. Аз рӯи муқаррарӣ ҳар як гурӯҳи савол (аз ҷумла саволҳои он) дар саҳифаи худ нишон дода мешавад (ин ҷуркунӣ метавонад дертар иваз карда шавад).

en: The title of your question
tg: Номи саволи Шумо

en: The top bar
tg: Панели болоӣ

en: The type of your database management system
tg: Намуди системаи идоракунии базаи маълумотҳои Шумо

en: The update is now complete!
tg: Навкунӣ акнун пурра мебошад!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
tg: Сервери навкуниҳо айни замон банд аст. Ин одатан вақте ба вуҷуд меояд, ки файлҳои навкунӣ барои тафсири нав тайёр карда шуда истодаанд

en: The user name cannot be changed.
tg: Номи истифодабарандаро тағйир дода намешавад.

en: The username already exists.
tg: Номи истифодабаранда аллакай мавҷуд ҳаст.

en: The value of this variable can not be changed
tg: қиматҳои ин ивазшаванда наметавонад иваз шавад

en: The welcome message
tg: Хабари хушомадгӯӣ

en: Theme
tg: Мавзӯъ

en: Theme %s does not exist.
tg: Мавзӯи %s маҷуд нест

en: Theme '%s' does not exist.
tg: Мавзӯи '%s' маҷуд нест.

en: Theme '%s' has been uninstalled because it's not compatible with this LimeSurvey version.
tg: Мавзӯъи '%s' аз нав тоза карда шуд, чунки он бо ин тафсили Savol online мутобиқ нест

en: Theme '%s' was successfully deleted.
tg: Мавзӯи '%s бомуваффақ бартараф карда шуд

en: Theme editor
tg: Муҳаррири мвзӯъ

en: Theme editor:
tg: Муҳаррири ороиш:

en: Theme name
tg: Номи ороиш

en: Theme options
tg: Вариантҳои ороиш

en: Theme options differences
tg: Фарқияти вариантҳои ороиш

en: Theme options saved.
tg: Ороиш сабт карда шуд.

en: Theme:
tg: Мавзӯъ:

en: Themes
tg: Ороишҳо

en: Themes options for this survey group
tg: Вариантҳои ороишҳо барои ин гурӯҳи пурсиш

en: Themes storage
tg: Захираи ороишҳо

en: Themes:
tg: Ороишҳо:

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
tg: %s қайдҳои қиматҳои пешфарзии ятимшуда ҳаст, ки метавонанд бартараф карда шаванд.

en: There are %s orphaned question attributes.
tg: %s аломат(ҳо)и муайянкунандаи саволи гумшуда мавҷуд ҳастанд

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
tg: %s қайдҳои квотаи гумшудае ҳаст, ки метавонанд бартараф карда шаванд.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
tg: %s ҷуркуниҳои забонии гумшудаи квота ҳаст, ки метавонанд бартараф карда шаванд.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
tg: %s аъзоёни квотаҳои гумшудае ҳаст, ки метавонанд бартараф карда шаванд.

en: There are %s questions in this survey.
tg: Дар ин пурсиш %s саволҳо мавҷуд ҳастанд.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
tg: Дар ин пурсиш гурӯҳҳои холии савол ҳастанд - лутфан, ҳадди ақал як саволро дар доираи гурӯҳи савол таъсис диҳед.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below, or wait %s seconds.
tg: Почтаҳои электроние зиёде назар ба почтаҳои ирсолкардашуда дар як пакет интизор ҳаст. Ирсолкунии почтаҳоро ба воситаи зеркунӣ дар поён давом додан гиред ё %s интизор доред

en: There are no existing conditions in this survey.
tg: Шарт дар ин пурсиш мавҷуд нест.

en: There are no groups available.
tg: Гурӯҳҳои дастрас мавҷуд нестанд.

en: There are no label sets which match the survey default language
tg: Дастаи аломатҳое, ки ба забони пешфарзии пурсиш мувофиқ меомад, мавҷуд нест

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
tg: Дигар савол нест. Лутфан, тугмачаи "Равонкунӣ"-ро барои анҷомдиҳии пурсиш зер кунед.

en: There are no participants to be exported.
tg: Иштирокчиён барои содирот нестанд.

en: There are no questions in this group.
tg: Дар ин гурӯҳ саволҳо нестанд

en: There are no questions in this survey
tg: Дар ин пурсиш саволҳо мавҷуд неситанд

en: There are no questions in this survey.
tg: Дар ин пурсиш саволҳо нестанд.

en: There are no simple options in this survey theme.
tg: Вариантҳои осон дар ин мавзӯи пурсиш нест

en: There are no unmapped attributes
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи тасвирнашуда намонданд.

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
tg: Ду роҳи қатъкунии пурсиш ҳаст. Лутфан, ду вариантро дар поён бодиққат хонед ва барои худ дурусташро интихоб кунед.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
tg: Почтаҳои электронии {EMAILCOUNT} ҳастанд, ки то ҳол ирсол карда нашудаанд

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
tg: Дар ин пурсиш {NUMBEROFQUESTIONS} савол ҳаст.

en: There has to be at least one language.
tg: Бояд ҳадди ақал як забон бошад

en: There is 1 question in this survey
tg: Дар ин пурсиш 1 савол ҳаст.

en: There is 1 question in this survey.
tg: Дар ин пурсиш як савол ҳаст.

en: There is no matching saved survey.
tg: Пурсишҳои сабткардашудаи мувофиқ мавҷуд нест.

en: There is no matching survey.
tg: пурсишҳои якхела нест

en: There is no matching user %s in group %s.
tg: Муқоисаи истифодабарандаи %s дар гурӯҳи %s мавҷуд нест.

en: There is {n} user attribute field in this survey participants table.|There are {n} user attribute fields in this survey participants table.
tg: Дар ин ҷадвали иштирокчиёни пурсиш майдони аломати муайянкунандаи истифодабаранда {n} ҳаст.| Дар ин ҷадвали иштирокчиёни пурсиш майдонҳои аломати муайянкунандаи истифодабаранда {n} ҳастанд.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
tg: Мушкилоте буд, ки намунаи '%s'-ро бартараф кард. Лутфан, иҷозатро ба директория/файл тафтиш кунед.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
tg: Дар вақти боргирии файл мушкилот мавҷуд буд. Лутфан раванди навкуниро аз нав оғоз намоед

en: There was a problem updating the user permissions.
tg: Мушкилот оид ба навкунии иҷозатҳои истифодабаранда мавҷуд буд.

en: There was an error using the Google API.
tg: Ҳангоми истифодаи Google API хатогӣ ба вуҷуд омад

en: There was an error when saving your personal settings.
tg: Дар вақти сабткунии ҷуркуниҳои шахсии Шумо ғалат ба вуҷуд омад.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
tg: Хабарҳои электрониии мувофиқ барои ирсолкунӣ вуҷуд надоштанд. Ин бо сабаби мувофиқ наомадан бо меъёр ба вуҷуд меояд:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
tg: Ин файлҳо архиватсия карда мешаванд ва баъдан бо маросими навкунӣ иваз карда мешаванд.

en: These settings cannot be changed once the survey is online.
tg: Ин ҷуркуниҳо иваз карда намешаванд, агар пурсиш онлайн бошад.

en: They represent an easy way to get back to any previous setting, and provide a general overview of where you are.
tg: Онҳо роҳи осонро барои баргаштан ба дилхоҳ ҷуркунии пештара пешкаш мекунад ва шарҳи умумиро оид ба ҷои Шумо таъмин менамояд.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
tg: Онҳо ҳамчун такроршавандаҳо ёфта шуданд бо истифода аз ном, насаб ва майдони почтаи электронӣ.

en: They were found to be duplicate using the participant id field
tg: Онҳ ҳамчун такроршавандаҳо ёфта шуданд бо истифода аз id-и майдон

en: Third choice
tg: Интихоби сеюм

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
tg: Ин бойгонии ZIP файлҳои дурусти захираҳоро надорад. Воридот бемуваффақ анҷом ёфт.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
tg: Ин бойгонии ZIP ягон файлҳои намунаи дуруст надорад. Воридот бемуваффақ анҷом ёфт.

en: This action need confirmation.
tg: Ин амал тасдиқро талаб мекунад.

en: This action need to be confirmed.
tg: Ин амал бояд тасдиқ карда шавад.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
tg: Ин бойгонӣ файли PDF-и пурсиш дорад, queXML файли пурсиш ва queXF якҷоякунандаи XML файл, ки метавонад бо queXF истифода шавад: http://quexf.sourceforge.net/ барои коркарди пурсишҳои сканшуда

en: This attribute is automatically mapped
tg: Ин аломати муайянкунанда ба таври автоматикӣ ҷобаҷо карда шудааст

en: This bar will change as you move through the functionalities. The current bar corresponds to the "overview" tab. It contains the most important LimeSurvey functionalities such as preview and activate survey.
tg: Ин хат тағйир меёбад, вақте ки Шумо вазифаҳоро аз назар мегузаронед. Хати мазкур ба замимаи "дида баромадан" дахл дорад. Он вазифаҳои аз ҳама муҳими Savol online-ро доро мебошад, ба монанди дидани пешакӣ ва фаъолгардонии пурсиш

en: This code is also the name of the variable that will be exported to SPSS or Excel.
tg: Ин рамз ҳамчунин номи ивазшавандае мебошад, ки ба SPSS ё Excel содир карда мешавад.

en: This code is normally not shown to your participants, still it is necessary and has to be unique for the survey.
tg: Ин рамз одатан ба иштирокчиёни Шумо нишон дода намешавад, вале он то ҳол зарурӣ мебошад ва бояд барои пурсиш уникалӣ бошад.

en: This description is also visible to your participants.
tg: Ин шарҳ барои иштирокчиёни Шумо аён мебошад.

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
tg: Ин суроғаи почтаи электронӣ наметавонад истифода шавад, чунки он аз пурсиш бароварда шуд.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
tg: Ин суроғаи почтаи электронӣ аллакай ба қайд гирифта шудааст, вале суроғаи почтаи электронӣ рад карда шуд.

en: This export is intended to create a complete backup of an active survey for archival purposes.
tg: Ин содирнамоӣ нияти таъсиси нусхабардории захиравии пурраи пурсиши фаъолро барои мақсадҳои бойгонӣ дорад.

en: This export will dump all the groups, questions, answers and conditions for your survey into a .LSS file (which is basically an XML file). This dump file can be used with the 'Import survey' feature when creating a new survey.
tg: Ин содирот ҳамаи гурӯҳҳо, саволҳо, ҷавобҳо ва шартҳо барои пурсиши Шумо ба .LSS file мепартояд (ки асосан XML файл мебошад). Ин файли дамп метавонад бо хусусияти "воридкунии пурсиш" дар вақти тартиб додани пурсиши нав истифода шавад.

en: This feature is designed to make it easy to use Excel to author and edit surveys.
tg: Ин хусусият барои осон кардани истифодаи Excel барои иҷро ва таҳрири пурсишҳо таҳия шудааст.

en: This feature is only available for MySQL databases. Your database type is %s.
tg: Ин хусусият танҳо барои базаи маълумотҳои MySQL дастрас аст. Навъи базаи маълумотҳои Шумо %s мебошад.

en: This file is not a supported image - please only upload JPG,PNG,GIF or SVG type images.
tg: Ин файл акси дастгиришуда намебошад - лутфан танҳо аксҳои бо шакли JPG,PNG,GIF ё SVG-ро боргузорӣ намоед.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
tg: Ин бойгонии ZIP файли дуруст намебошад. Воридот бемуваффақ анҷом ёфт.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
tg: Ин файл бойгонии дурусти файли ZIP намебошад. Воридкунӣ нашуд.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
tg: Ба ин навъи файл боргузорӣ кардан иҷозат надода шудааст

en: This filename is not allowed to be uploaded.
tg: Ин файлнома барои боргузорӣ иҷозат надода шудааст

en: This function cannot be executed because demo mode is active.
tg: Ин функсия наметавонад иҷро шавад, чунки реҷаи демо фаъол аст.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
tg: Ин гурӯҳ дар худ савол надорад. Шумо бояд саволҳоро ба ин гурӯҳ пеш аз оне, ки Шумо онро метавонед пешакӣ дида бароед, илова намоед.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
tg: Ин шарҳи гурӯҳ амалан бемундариҷа мебошад, вале нисбатан муҳим.

en: This group does not contain any question(s).
tg: Ин гурӯҳ дар худ ягон савол(ҳо) надорад

en: This group has an error
tg: Ин гурӯҳ ғалат дорад.

en: This group is empty
tg: Ин гурӯҳ холӣ мебошад

en: This group is unanswered
tg: Ин гурӯҳ ҷавоб нагирифта мондааст

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
tg: Ин гурӯҳ худ ба худ ягон ғалати синтаксро надорад

en: This invitation has already been used.
tg: Ин даъватнома аллакай истифода шуда истодааст.

en: This invitation has no uses left.
tg: Ин даъватнома истифодашавии боқимондаро надорад

en: This invitation is not valid anymore.
tg: Ин даъватнома дигар амалкунанда намебошад.

en: This invitation is not valid yet.
tg: Ин даъватнома то ҳол ғайриамалкунанда мебошад.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
tg: Ин матни маслиҳате мебошад, ки ба иштирокчӣ нишон дода мешавад, ки баробарии тафтиши саволро тасвир мекунад.

en: This is a question help text.
tg: Ин матни кӯмак ба савол мебошад.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
tg: Ин матни саволи намунавӣ мебошад. Истифодабаранда хоҳиш карда шуд, ки санаро ворид кунад.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
tg: Ин матни саволи намунавӣ мебошад. Истифодабаранда хоҳиш карда шуд, то ки қайдро интихоб намояд.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
tg: Ин шарҳи пурсиши шаблонӣ мебошад. Он метавонад нисбатан дароз бошад.

en: This is a tip shown to the participant describing the subquestion validation equation.
tg: Ин маслиҳате мебошад, ки ба иштирокчӣ нишон дода мешавад, ки баробарии тафтиши зерсаволро тасвир мекунад.

en: This is an anonymized survey. Participant attributes can only be used in non-anonymised surveys.
tg: Ин пурсиши анонимӣ мебошад. Хусусиятҳои иштирокчӣ метавонанд танҳо дар пурсишҳои ғайрианонимӣ истифода шаванд.

en: This is an error message example
tg: Ин намунаи хабари ғалат мебошад.

en: This is an update to an unstable version
tg: Ин навкунӣ ба тафсили ноустувор мебошад

en: This is another sample question text - asking for number.
tg: Ин матни намунаи саволи дигар мебошад - хоҳиш барои рақам.

en: This is not a .csv file.
tg: Ин файли .csv намебошад.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
tg: Ин XML файли сохти дурусти пурсиши Savol online намебошад

en: This is not a valid email address. Please provide a valid email address or leave it empty.
tg: Ин суроғаи дурусти почтаи электронӣ намебошад. Лутфан, суроғаи дурусти почтаи электрониро таъмин намоед ё онро холӣ монед.

en: This is not a valid response data XML file.
tg: Ин XML файли маълумотҳои ҷавоби дуруст намебошад

en: This is not a valid timings data XML file.
tg: Ин XML файли маълумотҳои дурусти вақтмуайянкунӣ намебошад

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
tg: Ин як матни намунаи охирони савол мебошад - хоҳиш оид ба матни озод.

en: This is some help text for this question.
tg: Ин матни кӯмаккунанда барои ин савол мебошад.

en: This is some helpful text.
tg: Ин матни кӯмаккунанда мебошад.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
tg: Ин интерфейси администратори Savol online мебошад. Сохтани пурсиши худро аз инҷо оғоз намоед.

en: This is the content of the menu link - leave blank to use the title.
tg: Ин мундариҷаи истиноди меню аст - онро барои истифодаи сарлавҳа холӣ гузоред.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
tg: Ин суроғаи почтаи электронии пешфарзии администратори сомона мебошад ва барои хабарҳои системавӣ, вариантҳои алоқаҳо ва почтаи электронии захиравии муқаррарӣ истифода мешавад.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
tg: Ин номи пешфарзии администратори сомона мебошад ва барои хабарҳои системавӣ ва вариантҳои алоқа истифода мешавад.

en: This is the question bar.
tg: Ин сатри савол мебошад

en: This is the sidebar.
tg: Ин майдони паҳлӯӣ мебошад.

en: This is the survey end message.
tg: Ин хабари баохиррасии пурсиш мебошад.

en: This is the title of your survey.
tg: Ин номи пурсиши Шумо мебошад.

en: This is the top bar.
tg: Ин сатри болоӣ мебошад.

en: This list cannot accept survey participant attributes.
tg: Ин руйхат аломатҳои муайянкунандаи иштирокчии пурсишро қабул карда наметавонад.

en: This message is shown at the end of your survey to every participant. It's a great way to say thank you or give some links or hints where to go next.
tg: Ин хабар дар охири пурсиш барои ҳар як иштирокчӣ нишон дода мешавад. Ин роҳи беҳтарин барои раҳмат гуфтан ба Шумо ё додани баъзе истинодҳо ё маслиҳатҳо барои давом додан мебошад.

en: This message is shown directly below the survey description on the welcome page. You may leave this blank for now but it is a good way to introduce your participants to the survey.
tg: Ин хабар бевосита дар поёни тасвири пурсиш дар саҳифаи хушомадгуӣ пайдо шуд. Шумо шояд инро айни замон холӣ монед, вале барои шиносоии иштирокчиёни Шумо бо пурсиш ин роҳи хуб аст.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
tg: Ин ном аллакай барои ин пурсиш истифода шуда истодааст."Шумо бояд номи беҳамтои сабтшуда дошта бошед

en: This name is reserved for standard template.
tg: Ин ном барои намунаи стандартӣ яктарафа карда шудааст.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
tg: Ин ном дар тафсири руйхати пурсиш ва дар сарлавҳаи администратор пайдо мешавад

en: This participant is not active in any survey
tg: Ин иштирокчӣ дар дилхоҳ пурсиш фаъол намебошад.

en: This plugin has no settings.
tg: Ин плагин ҷуркуниҳоро надорад

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
tg: Ин раванд ин пурсиш ва ҳамаи гурӯҳҳо, саволҳо, ҷавобҳо ва шартҳои бо ин алоқамандро бартараф менамояд

en: This question does not have a question 'type' set.
tg: Ин савол дастаи "навъ"-и саволро надорад

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
tg: Ин савол шарт дорад, вале шарт дар саволе асос ёфтааст, ки он баъди ин пайдо мешавад.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
tg: Ин савол ҳадди ақал як {n} ғалат дорад.|Ин савол ҳадди ақал {n} ғалатҳо дорад.

en: This question has missing answer options.
tg: Ин савол вариантҳои партофташудаи ҷавобро доранд.

en: This question has missing subquestions.
tg: Ин савол зерсаволҳои партофташуда дорад.

en: This question is always shown.
tg: Ин савол доимо нишон дода шудааст

en: This question is mandatory
tg: Ин савол ҳатмӣ мебошад

en: This question only accept 30 digits including 10 decimals.
tg: Ин савол танҳо 30 рақамро, аз ҷумла даҳякҳоро, қабул мекунад

en: This question requires a second answer set but none is set.
tg: Ин савол дастаи дуюми ҷавобро талаб мекунад, вале ягон чиз муқаррар нашудааст.

en: This question requires answers, but none are set.
tg: Ин савол ҷавобро талаб мекунад, вале ягонтоаш муқаррар нашудааст.

en: This question type can't be selected.
tg: Ин навъи савол интихоб шуда наметавонад

en: This question's SGQA code
tg: Ин саволи SGQA рамз мебошад.

en: This question's group ID number
tg: Ин ID-и рақами гурӯҳи савол

en: This question's question ID number
tg: Ин ID-и рақами саволи савол

en: This question's survey ID number
tg: Ин ID-и рақами саволи пурсиш

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
tg: Ин савол худ ба худ ягон ғалати синтаксро надорад.

en: This response ID is invalid.
tg: Ин ID ҷавоб нодуруст мебошад.

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
tg: Ин ҷуркунӣ сабт карда намешавад, чунки реҷаи демо фаъол мебошад.

en: This survey allows public registration. A survey participants table must also be created.
tg: Ин пурсиш бақайдгирии омавиро иҷозат медиҳад. Ҷадвали иштирокчиёни пурсиш ҳамчунин бояд тартиб дода шавад.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
tg: Ин пурсиш бо сабабҳои зерин тафтиш ё анҷом дода намешавад:

en: This survey does not contain any question groups.
tg: Ин пурсиш ягон гурӯҳи саволҳоро надорад.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
tg: Ин пурсиш фаъол карда нашудааст. Натиҷаҳои кофтукоб нест.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
tg: Ин пурсиш фаъол мебошад ва ҷадвали ҷавобҳо мавҷуд ҳаст. Агар Шумо ин пурсишро бартараф кунед, пас ин ҷавобҳо (файлҳо) бартараф карда мешаванд. Мо тавсия медиҳем, ки Шумо ҷавобҳоро пеш аз бартараф кардани ин пурсиш содир намоед

en: This survey is active but expired.
tg: Ин пурсиш фаъол мебошад, вале мӯҳлаташ анҷом ёфт.

en: This survey is active but has a start date.
tg: Ин пурсиш фаъол мебошад, вале санаи оғозёбиро дорад.

en: This survey is already active.
tg: Ин пурсиш аллакай фаъол мебошад.

en: This survey is anonymous.
tg: Ин пурсиш махфӣ мебошад.

en: This survey is currently active.
tg: Ин пурсиш айни замон фаъол мебошад.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
tg: Ин пурсиш айни замон ғайрифаъол мебошад. Шумо ҷавобҳои худро сабт карда наметавонед.

en: This survey is not active - no responses are available.
tg: Ин пурсиш фаъол нест - ҷавобҳо дастрас нестанд

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
tg: Ин пурсиш фаъол нест. Шумо бояд пурсишро пеш аз кӯшиши ворид кардани файли VVexport фаъол гардонед.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
tg: Ин пурсиш то ҳол фаъол нагардонида шудааст ва иштирокчиёни Шумо пурсишро пур карда наметавонанд

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
tg: Ин пурсиш то ҳол фаъол нест. Ҷавоби Шумо наметавонад сабт карда шавад

en: This survey is not yet started.
tg: Ин пурсиш то ҳол сар нашудааст.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
tg: Ин пурсиш айни замон фаъол мебошад ва ҷавобҳо сабт карда мешаванд.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
tg: Ин ҷуркунии пурсиш ворид карда нашудааст: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
tg: Ин пурсишҳо ҷавобҳои махфиро истифода мебарад, бинобар ин Шумо ҷавобҳои худро нав карда наметавонед.

en: This theme is out of date.
tg: Ин ороишро мӯҳлатан ба охир расид.

en: This tour will help you to easily get a basic understanding of LimeSurvey.
tg: Ин тур ба Шумо кӯмак мекунад, ки дар бораи Savol online маълумоти асосиро ба таври осонӣ пайдо намоед.

en: This type of question allows you to add multiple subquestions and a set of answers.
tg: Ин навъи савол ба шумо имконият медиҳад, ки якчанд зерсаволҳоро ва як дастаи ҷавобҳоро илова кунед.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
tg: Ин навкунӣ базаи маълумотҳоро иваз намекунад. Нусхабардории захиравии базаи маълумотҳо дархост карда нашудааст.

en: This variable name has already been used.
tg: Ин номи ивазшаванда аллакай истифода шудааст.

en: This will be shown when hovering over the menu.
tg: Ин ҳангоми ба болои меню ишора кардан нишон дода мешавад.

en: This will be the password of admin user.
tg: Ин пароли администратор-истифодабаранда мешавад

en: This will be the userid by which admin of board will login.
tg: Ин ID-и истифодабаранда мебошад, ки ба воситаи он администратори форум ба система медарояд

en: This will be your default language.
tg: Ин забон ҳамчун забони муқаррарӣ мемонад.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
tg: Ин ҳамаи қуттиҳои мазкурро барои барқароркунӣ ба ҳолати муқаррарӣ бартараф мекунад. Шумо барои давом додан дилпур ҳастед?

en: This will directly add a question to the current question group.
tg: Ин бевосита саволро ба гурӯҳи мазкури савол илова мекунад.

en: This will download a .zip file containing the survey in all languages.
tg: Ин файли .zip-ро, ки пурсишро бо тамоми забонҳо дорад, боргирӣ менамояд.

en: This will export a printable version of your survey.
tg: Ин тафсили чопии пурсиши шуморо содир мекунад.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
tg: Ин сохти пурсишро (.lsa) барои ҳамаи пурсишҳои фаъоли интихобшуда содир мекунад. Онҳо дар бойгонии соддаи ZIP таъмин карда мешаванд

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
tg: Ин сохти пурсишро (.lss) барои ҳамаи пурсишҳои фаъоли интихобшуда содир мекунад. Онҳо дар бойгонии соддаи ZIP таъмин карда мешаванд.

en: This will open the survey as a printable page in new window.
tg: Ин пурсишро ҳамчун саҳифаи чопӣ дар равзанаи нав мекушояд.

en: This will open the survey in %s as a printable page in new window.
tg: Ин пурсишро дар %s ҳамчун саҳифаи чопӣ дар равзанаи нав мекушояд.

en: This will replace the existing text. Continue?
tg: Ин матни мавҷудбударо иваз менамояд. Давом додан?

en: This will update the survey group for all selected active surveys.
tg: Ин барои ҳамаи пурсишҳои фаъоли интихобшуда гурӯҳи пурсиширо нав мекунад.

en: This will update the survey theme for all selected active surveys.
tg: Ин мавзӯи пурсишро барои ҳамаи пурсишҳои фаъоли интихобшуда нав менамояд.

en: Those files/directories are not writable:
tg: Он файлҳо/директорияҳо таҳти сабт қарор намегиранд:

en: Three
tg: Се

en: Time difference (in hours):
tg: Фарқияти вақт (бо соатҳо)

en: Time limit
tg: Маҳдудияти вақт

en: Time limit action
tg: Амали маҳдудияти вақт

en: Time limit countdown message
tg: Хабари сарҳисоби маҳдудияти вақт

en: Time limit disable next
tg: Куштани маҳдудияти вақти оянда

en: Time limit disable prev
tg: Куштани маҳдудияти вақти пештара

en: Time limit expiry message
tg: Хабар оид ба тамомшавии маҳдудияти вақт

en: Time limit expiry message display time
tg: Вақти тасвири хабар оид ба тамомшавии маҳдудияти вақт

en: Time limit message CSS style
tg: Услуби CSS-и хабар оид ба маҳдудияти вақт

en: Time limit timer CSS style
tg: Услуби CSS-таймери маҳдудияти вақт

en: Time remaining
tg: Вақт монд...

en: Time statistics
tg: Омори вақт

en: Timer
tg: Таймер

en: Timing statistics
tg: Омори вақт

en: Timings (if activated)
tg: Мӯҳлат (агар фаъол карда бошад)

en: Timings table could not be created.
tg: Ҷадвали мӯҳлатҳо наметавонад таъсис дода шавад.

en: Timings will be saved.
tg: Мӯҳлатҳо сабт карда мешаванд

en: Timings will not be saved.
tg: Мӯҳлатҳо сабт карда намешаванд.

en: Tip:
tg: Маслиҳат:

en: Tip: How to display a picture in your theme?
tg: Маслиҳат: Чӣ тавр тасвир кардани акс дар мавзӯи Шумо?

en: Tip: How to embed a picture in your theme?
tg: Маслиҳат: Чӣ тавр суратро ба мавзӯи Шумо дохил кардан?

en: Title
tg: Ном

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
tg: Номи зерсаволи %s то %s нав карда шуд.

en: Title:
tg: Ном:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
tg: Бо мақсади имкон доштани боргузории аксҳо ё дигар мундариҷа Шумо бояд аввал пурсишро сабт кунед.

en: To continue please first accept our survey data policy.
tg: Барои давом додан аввалан сиёсати маълумоти пурсиши моро қабул кунед.

en: To find out more about queXML check out this page:
tg: Барои ёфтани маълумоти бештар оид ба queXML ин саҳифаро тафтиш кунед:

en: To fully use it, you have to add subquestions as well as answer options.
tg: Барои истифодаи пурраи он Шумо бояд зерсаволҳо ва ҳамчунин вариантҳои ҷавобро илова кунед.

en: To get to know more about queXML check this page:
tg: Барои гирифтани маълумоти бештар дар бораи queXML ба ин саҳифа дароед:

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
tg: Барои қабул кардани номи шаби нав ба воситаи почтаи электронӣ Шумо бояд номи истифодабаранда ва суроғаи ҳақиқии почтаи электрониро ворид кунед

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
tg: Барои махфӣ мондан ба сифати номи истифодабарандаи худ тахаллусро истифода баред, ҳамчунин суроғаи почтаи электронӣ лозим нест

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
tg: Барои иваз кардани тартиби саволҳо/гурӯҳи саволҳо танҳо савол/гурӯро ба мавқеи лозим бо мушак гирифта баред

en: To use a picture in a .twig file:
tg: Барои истифодаи сурат дар файли .twig:

en: Toggle advanced options
tg: Гузаштан байни вариантҳои беҳтаркардашуда

en: Too low
tg: Хеле паст

en: Too many labels, can't generate chart
tg: Аломатҳо хеле бисёр ҳастанд, диаграммаро сохта нашуда истодааст.

en: Tools
tg: Олотҳо

en: Top 2, Middle, Bottom 2
tg: Топ 2, Миёна, Таг 2

en: Top bar
tg: Панели болоӣ

en: Total
tg: Ҳамагӣ

en: Total Errors
tg: Ҳамагӣ ғалатҳо

en: Total Imported files
tg: Ҳамаи файлҳои воридашуда

en: Total attributes in the central table
tg: Ҳамагӣ аломат(ҳо)и муайянкунанда дар ҷадвали марказӣ

en: Total errors
tg: Ҳамагӣ ғалатҳо

en: Total imported files
tg: Ҳамагӣ файлҳои воридшуда

en: Total invitations sent
tg: Миқдори умумии даъватномаҳои ирсолкардашуда

en: Total number of files
tg: Миқдори умумии файлҳо

en: Total numbers of sent reminders
tg: Миқдори умумии бахотиррасонандаҳои ирсолшуда

en: Total opted out
tg: Ҳамагӣ рад карда шуд

en: Total participants in central table
tg: Ҳамагӣ иштирокчиён дар ҷадвали марказӣ

en: Total records
tg: Ҳамагӣ сабтҳо

en: Total records in survey
tg: Сабтҳои умумӣ дар пурсиш

en: Total records in survey:
tg: Ҳамагӣ қайдҳо дар пурсиш

en: Total responses
tg: Ҳамаи ҷавобҳо

en: Total screened out
tg: Ҳамагӣ хориҷ карда шуд

en: Total size of files
tg: Ҳаҷми умумии файлҳо

en: Total storage
tg: Захираи умумӣ

en: Total surveys completed
tg: Ҳамаи пурсишҳо ба охир расиданд

en: Total time
tg: Вақти умумӣ

en: Total:
tg: Ҳамагӣ:

en: Transfer the surveys of this user to:
tg: Интиқоли пурсишҳои ин истифодабаранда ба:

en: Translate survey
tg: Тарҷумаи пурсиш

en: Translate to
tg: Тарҷума кардан ба

en: Triangle
tg: Секунҷа

en: Tried to pop value off of empty stack
tg: Кӯшиш кард, ки қиматро аз хотираи холӣ тела кунад

en: Try again
tg: Як маротибаи дигар кӯшиш кунед

en: Try again! Connection with database failed.
tg: Як маротибаи дигар кӯшиш кунед! Пайвастшавӣ бо базаи маълумотҳо нашуд

en: Try again! Creation of database failed.
tg: Як маротибаи дигар кӯшиш кунед. Таъсиси базаи маълумотҳо нашуд

en: Try to import even if question codes don't match
tg: Кӯшиши воридкунӣ ҳатто агар рамзҳои савол мувофиқат намекунанд.

en: Try to submit again
tg: Кӯшиш кунед, ки боз як маротибаи дигар пешкаш кунед

en: Turkish
tg: Туркӣ

en: Tutorials
tg: Дастури муқаддимавӣ

en: Two
tg: Ду

en: Type
tg: Навъ

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
tg: Номеро, ки Шумо барои сабткунии пурсиш истифода бурда будед, ва паролро ворид кунед

en: Type in the new name to extend %s
tg: Навъ дар номи нав барои васеънамоии %s

en: Type:
tg: Навъ:

en: UCS-2 Unicode
tg: Унирамзи UCS-2

en: UJIS for Windows Japanese
tg: UJIS барои равзанаи ҷопонӣ

en: URL Description:
tg: Шарҳи URL:

en: URL description (%s)
tg: Шарҳи URL (%s)

en: URL description:
tg: Шарҳи URL:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
tg: URL барои мусоҳиб бо мақсади даромадан ба пурсиш

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
tg: URL барои мусоҳиб бо мақсади баромадан аз пурсиш

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
tg: URL бояд муқаррар карда бошад, агар боркунии автоматикии URL гиронда бошад.

en: URL of the survey
tg: URL-и пурсиш

en: US Letter
tg: Ҳарфи US

en: UTF-8 Unicode
tg: Унирамзи UTF-8

en: Ukrainian
tg: Украинӣ

en: Un-quotes a quoted string
tg: Сатри иқтибосовардашудаи аз қавсҳо

en: Unable to backup your database for unknown reason.
tg: Нусхабардории захиравӣ кардани базаи маълумотҳои Шумо бо сабабҳои номаълум иҷро нашуд.

en: Unable to create directory `%s`.
tg: Таъсис додани директорияи `%s` ноимкон аст.

en: Unable to create survey participants table
tg: Таъсиси ҷадвали иштирокчиёни пурсиш ноимкон аст.

en: Unable to delete answer %s, code %s
tg: Несткунии ҷавоби %s, рамзи %s ноимкон аст

en: Unable to delete assessment %s
tg: Баҳогузории %s-ро нест кардан ноимкон аст

en: Unable to delete condition %s
tg: Шароити %s бартараф кардан ноимкон аст

en: Unable to delete label set %s.
tg: Нест кардани дастаи аломатҳои %s ноимкон аст.

en: Unable to delete question %s
tg: Нест кардани саволи %s ноимкон мебошад

en: Unable to delete question attributes for question %s
tg: Хусусияти саволро барои саволи %s бартараф карда намешавад

en: Unable to delete question group %s
tg: Нест кардани гурӯҳи саволи %s номикон мебошад

en: Unable to delete survey %s
tg: Несткунии пурсиши %s ноимкон аст

en: Unable to delete survey languagesettings %s
tg: Нест кардани ҷуркуниҳои забони пурсиши %s ноимкон мебошад

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
tg: Оператори соддаро баҳогузорӣ кардан ноимкон мебошад - камтар аз 2 қайдҳо дар хотира

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
tg: Оператори соддаро баҳогузорӣ кардан ноимкон мебошад - қайдҳо дар хотира нест

en: Unable to import survey.
tg: Воридкунии пурсиш ноимкон аст

en: Unable to insert record into survey table
tg: Ворид кардани қайд ба ҷадвали пурсиш ноимкон мебошад

en: Unable to use %s in anonymized survey.
tg: Истифодаи %s дар пурсиши анонимӣ номикон мебошад.

en: Unbalanced equation - values left on stack
tg: Баробарии ғайримувозинатӣ - қимат дар хотира монд

en: Uncertain
tg: Номуайян

en: Unchanged
tg: Бетағйир

en: Undefined function
tg: Функсияи номуайяншуда

en: Undefined variable
tg: Ивазшавандаҳои номуайяншуда

en: Uninstall
tg: Бекор кардани насбкунӣ

en: Unit tests of expressions within strings
tg: Санҷишҳои модулии ифодаҳо дар сатрҳо

en: Unknown action or no permission.
tg: Амали нофаҳмо ё иҷозат нест

en: Unknown box ID!
tg: ID-и қуттии номаълум!

en: Unknown destination build!
tg: Гирандаи номаълум сохта шуд!

en: Unknown error
tg: Ғалати номаълум

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
tg: Ғалаи номаълум дар вақти хондани файл, пурсиш таъсис дода нашуд.

en: Unknown error!
tg: Ғалати номаълум!

en: Unknown error.
tg: Ғалати номаълум

en: Unknown file extension
tg: Васеъкунии файли номаълум

en: Unknown session
tg: Сессияи номаълум

en: Unknown update key!
tg: Калиди номаълуми навкунӣ!

en: Unknown view!
tg: Намуди номаълум!

en: Unkown
tg: Номаълум

en: Unlimited
tg: Номаҳдудшуда

en: Unlimited administration permissions
tg: Иҷозатҳои номаҳдуди идоракунӣ

en: Unmapped participant attributes
tg: Аломат(ҳо)и муайянкунандаи иштирокчии ҷобаҷонашуда

en: Unmapped survey participant attributes
tg: Аломатҳои муайянкунандаи таъиннашудаи иштирокчии пурсиш

en: Unsupported syntax
tg: Синтакси дастгиринашуда

en: Until:
tg: То:

en: Unzip error!
tg: Кушодани ғалат!

en: Up to date!
tg: Актуалӣ!

en: Update
tg: Навкунӣ

en: Update complete!
tg: Навкунӣ анҷом расид!

en: Update condition
tg: Навкунии шартҳо

en: Update scenario
tg: Навкунии сенарий

en: Update server busy
tg: Сервери навкунӣ банд аст

en: Update survey group:
tg: Навкунии гурӯҳи пурсиш:

en: Update type
tg: Навъи навкунӣ

en: Update user group
tg: Нав кардани гурӯҳи истифодабаранда

en: Updated
tg: Навкардашуда

en: Upload
tg: Боргузорӣ

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
tg: Боргузории файл (ҳаҷми максималӣ: %d MB)

en: Upload an image (maximum size: %d MB):
tg: Боргузории акс (ҳаҷми максималӣ: %d MB)

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
tg: Файли боргузорӣ кардашуда ёфта нашуд. Иҷозатҳо ва роҳро (%s) барои директорияи боргузорӣ кардашуда тафтиш кунед.

en: Upload file|Upload files
tg: Боргузории файл|боргузории файлҳо

en: Upload summary
tg: Боргузории шарҳи муфассал

en: Upload template file
tg: Шаблони файлро боргузорӣ намоед

en: Upload your files
tg: Боргузорӣ кардани файлҳо

en: Uploaded CSV file successfully
tg: Файли CSV бомуваффақ боргузорӣ карда шуд

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
tg: Файли дастаи аломатҳои боргузорӣ кардашуда бояд васеъгии .lsl дошта бошад.

en: Uploaded resources management
tg: Идоракунии захираҳои боргузорӣ кардашуда

en: Uploading
tg: Боргузорӣ

en: Uploading LDAP Query
tg: Боргузории дархости LDAP

en: Uppercase the first character of each word in a string
tg: Ҳарфҳои калони аломати якуми ҳар як калима дар сатр

en: Urdu
tg: Урду

en: Usage of processString without a string in your template
tg: Истифодаи processString бе сатр дар қолаби шумо

en: Use CAPTCHA for registration:
tg: Истифодаи CAPTCHA барои бақайдгирӣ:

en: Use CAPTCHA for save and load:
tg: Истифодаи CAPTCHA барои сабт кардан ва боркунӣ:

en: Use CAPTCHA for survey access:
tg: Истифодаи CAPTCHA барои дастрасӣ ба пурсиш:

en: Use ComfortUpdate
tg: Истифодаи ComfortUpdate

en: Use LDAP authentication
tg: Истифодаи аутентификатсияи LDAP

en: Use a customized question theme for this question
tg: Истифода бурдани ороиши инфиродии савол барои ин савол

en: Use a fontawesome classname, or a link to the image.
tg: Номи бисёр хуби синф ё истинодро ба сурат истифода баред.

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
tg: Истифода бурдани катакҳои афтидаистода аз ба ҷои баромадани тақвим

en: Use button group or radio list
tg: Истифодаи гурӯҳи тугмача ё руйхати радио

en: Use checkbox layout
tg: Истифодаи ҷойгиршавии байрақча

en: Use dropdown presentation
tg: Истифодаи тақдимоти афтидаистода

en: Use global settings
tg: Истифодаи ҷуркуниҳои глобалӣ

en: Use internal database authentication
tg: Истифодаи аутентификатсияи дохилӣ

en: Use mapping service
tg: Истифодаи хизматрасонии кашидани харита

en: Use same default value across languages:
tg: Истифода бурдани ҳамон қимати муқаррарӣ дар байни забонҳо:

en: Use settings below
tg: Истифодаи ҷуркунии дар поён овардашуда

en: Use slider layout
tg: Истифодаи амсилаи танзимкунанда

en: Use web server authentication
tg: Истифодаи аутентификатсияи веб сервер

en: Used bounce settings:
tg: Ҷуркуниҳои истифодашудаи радкуниҳо

en: Used/free space for file uploads
tg: Фазои истифодашуда/холӣ барои боргузориҳои файл

en: User
tg: Истифодабаранда

en: User '%s' was successfully deleted.
tg: Истифодабарандаи '%s'бомуваффақ бартараф карда шуд.

en: User ID
tg: ID-и истифодабаранда

en: User added.
tg: Истифодабаранда илова карда шуд.

en: User administration
tg: Идоракунии истифодбаранда

en: User already exists in the group.
tg: Истифодабаранда дар гурӯҳ аллакай мавҷуд ҳаст

en: User control
tg: Назорати истифодабаранда

en: User data
tg: Маълумоти истифодабаранда

en: User does not exist in the group.
tg: Истифодабаранда дар гурӯҳ мавҷуд нест

en: User group
tg: Гурӯҳи истифодабаранда

en: User group ID
tg: ID-и гурӯҳи истифодабаранда

en: User group added.
tg: Гурӯҳи истифодабаранда илова карда шуд.

en: User group list
tg: Руйхати гурӯҳи истифодабаранда

en: User group successfully added!
tg: Гурӯҳи истифодабаранда бомуваффақ илова карда шуд!

en: User group successfully saved!
tg: Гурӯҳи истифодабаранда бомуваффақ сабт карда шуданд!

en: User groups
tg: Гурӯҳҳои истифодабарандагон

en: User name
tg: Номи истифодабаранда

en: User name:
tg: Номи истифодабаранда:

en: User not found.
tg: Истифодабаранда ёфта нашуд

en: User registration at '%s'
tg: Бақайдгирии истифодабаранда дар '%s'

en: User removed.
tg: Истифодабаранда бартараф карда шуд.

en: User theme
tg: Мавзӯи истифодабаранда

en: User with whom the participants are to be shared:
tg: Истифодабаранда, ки бо он иштирокчиён бояд ба ҳам бинанд

en: User?
tg: Истифодабаранда?

en: Username
tg: Номи истифодабаранда

en: Username already exists.
tg: Номи истифодабаранда аллакай вуҷуд дорад.

en: Username not found in LDAP server
tg: Номи истифодабаранда дар сервери LDAP ёфта нашуд

en: Username:
tg: Номи истифодабаранда:

en: Username: %s
tg: Номи истифодабаранда: %s

en: Users
tg: Истифодабарандагон

en: Uses left
tg: Чапро истифода мекунад

en: Uses left:
tg: Истифодабарандаҳо боқӣ монданд:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
tg: Бо истифода аз интихобкунандаи навъи диаграмма Шумо метавонед навъи диаграммаро барои ҳамаи саволҳо муқаррар намоед.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
tg: Бо истифодаи навъи маҷбурсозӣ метавонад маълумоти Шумо вайрон кунад; онро бодиққат истифода баред ё умуман истифода набаред, агар имкон бошад.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
tg: Одатан ин бо сабаби миқдори хеле зиёди (зер)саволҳо дар пурсиши Шумо ба вуҷуд меояд. Лутфан кӯшиш кунед, ки саволҳоро аз пурсиши худ тоза кунед.

en: Uyghur
tg: Уйгурӣ

en: VV export version:
tg: Тафсили содироии VV:

en: Valid from
tg: Коршоям аз

en: Valid until
tg: Коршоям то

en: Valid until:
tg: Амалкунанда аст то:

en: Valid username but not authorized by group restriction
tg: Номи дурусти истифодабаранда, вале бо сабаби маҳдудияти гурӯҳ ваколатдор нашудааст.

en: Validate expression in email : %s
tg: Тафтишкунии ифода дар почтаи электронӣ: %s

en: Validate quota
tg: Тафтишкунии квота

en: Validation of quota %s
tg: Тафтиши квота %s

en: Validation:
tg: Тафтиш

en: Value
tg: Қимат

en: Value range allows missing
tg: Диапазони қимат партофтанро иҷозат медиҳад

en: Values:
tg: Қиматҳо:

en: Variable not found: %s
tg: Ивазкунанда ёфта нашуд: %s

en: Verify username and try again
tg: Номи истифодабарандаро тафтиш кунед ва як маротибаи дигар кӯшиш кунед.

en: Version
tg: Тафсил

en: Vertical
tg: Амудӣ

en: Vietnamese
tg: Ветнамӣ

en: View Saved but not submitted Responses
tg: Дидани ҷавобҳои сабтшуда, вале на равонкардашуда

en: View in CPDB
tg: Дидан дар CPDB

en: View labels
tg: Дидани аломатҳо

en: View policy
tg: Дидани сиёсат

en: View response
tg: Дидани ҷавоб

en: View response ID %d
tg: Дидани ID %d ҷавоб

en: View response URL
tg: Дидани ҷавоби URL

en: View response as queXML PDF
tg: Дидани ҷавоб ҳамчун queXML PDF

en: View response details
tg: Дидани тафсилоти ҷавоб

en: View response details as queXML PDF
tg: Дидани тафсилоти ҷавоб ҳамчун queXML PDF

en: View statistics
tg: Дидани омор

en: View summary of all available fields:
tg: Нишон додани шарҳи муфассали ҳамаи майдонҳои дастрас:

en: View the statistics for this survey.
tg: Оморро барои ин пурсиш дидан

en: View this participant in the central participants database
tg: Дидани ин иштирокчӣ дар базаи маълумотҳои марказии иштирокчӣ

en: View this record
tg: Дида баромадани ин сабт

en: View users
tg: Дидани истифодабарандаҳо

en: View without the filter.
tg: Дидан бе филтр

en: View/read
tg: Дидан/хондан

en: Viewing file '%s'
tg: Дидани файли '%s'

en: Viewing response (ID %s)
tg: Дида баромаданиа ҷавоб (ID %s)

en: Visible
tg: Аён

en: Visible:
tg: Аён:

en: Visit our website!
tg: Ба сомонаи мо ташриф оваред!

en: Visual minute step interval
tg: Фосилаи визуалии дақиқавии қадам

en: Warn and move on
tg: Огоҳнамоӣ ва гузаштан

en: Warning
tg: Огоҳӣ

en: Warning!
tg: Огоҳӣ!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
tg: Огоҳӣ! Почтаи электронии радкардашудаи администратор сабт карда нашуд, чунки он нодуруст буд.

en: Warning! Administrator email address was not saved because it was not valid.
tg: Огоҳӣ! Почтаи электронии Маъмур сабт карда нашуд, чунки он амалкунанда набуд.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
tg: Огоҳӣ: Пеш аз гирондани HTTPS, %sтафтиш кунед, ки оё ин истинод кор мекунад.%s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
tg: Огоҳӣ: Қайдҳои бартарафкардашудаи иштирокчиён барқарор карда намешаванд.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
tg: Диққат: Лутфан инро пеш аз идома додан бодиққат хонед

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
tg: Огоҳӣ: Файлҳо/директорияҳои зерин бояд нав карда шаванд, вале иҷозати онҳо танҳо ба реҷаи танҳо хониш гузошта шудаанд.

en: Warning: There are some differences between current theme options and original theme options!
tg: Огоҳӣ: Дар байни вариантҳои мавзӯи ҷорӣ ва вариантҳои мавзӯи аслӣ фарқият вуҷуд доранд!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
tg: Диққат: Шумо то ҳол пароли пешфарзиро истифода бурда истодаед. Лутфан пароли худро иваз кунед ва аз нав дароед.

en: Warning: original survey theme doesn't exist!
tg: Огоҳӣ: мавзӯи аслии пурсиш вуҷуд надорад!

en: Warnings
tg: Огоҳкуниҳо

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
tg: Мо узр мепурсем, вале мӯҳлати пурсиш ба охир расид ва он дигар дастрас нест.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
tg: Мо узр мепурсем, вале ғалати система ба вуҷуд омад ва файли Шумо сабт карда нашуд. Хабари электронӣ оид ба ин ба администратори пурсиш равон карда шуд.

en: We are sorry but this information is only available to superadministrators.
tg: Мо узр мепурсем, вале ин маълумот танҳо ба суперадминистраторон дастрас мебошад.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
tg: Мо узр мепурсем, вале ба Шумо ба ин пурсиш даромадан иҷозат дода нест.

en: We are sorry but you can't proceed without first agreeing to our survey data policy.
tg: Мо узр мепурсем, вале Шумо бе розишавии аввал бо сиёсати маълумоти пурсиши мо давом дода наметавонед.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
tg: Мо узр мепурсем, вале Шумо барои иҷрои ин иҷозат надоред.

en: We are sorry but your session has expired.
tg: Мо узр мепурсем, вале мӯҳлати сессияи Шумо ба охир расид.

en: We can not guarantee optimum operation. It would be preferable to no longer use it or to make it compatible with the version %s of the LimeSurvey API.
tg: Мо наметавонем амалиёти оптималиро кафолат диҳем. Беҳтар мешуд, ки онро дигар истифода набаред ё онро бо тафсили %s-и Savol online API мутобиқ намоед.

en: We could not zip your database!
tg: Мо натавонистем, ки базаи маълумотҳои Шуморо zip кунем!

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
tg: Мо бе сервер дастрасӣ пайдо карда натавонистем ё сервер ягон ҷавобро таъмин накард. Лутфан баъди якчанд дақиқа амалро такрор кунед.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
tg: Мо тавсия медиҳем, ки пеш аз бартараф кардани ин пурсиш Шумо бояд тамоми пурсишро аз экрани асосии администраторият содир намоед

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
tg: Мо тавсия медиҳем, ки пеш аз давом додан Шумо тамоми пурсишро аз экрани асосии администраториият содир кунед.

en: We will be creating a question group and a question in this tutorial. There is need to automatically create them.
tg: Мо гурӯҳи савол ва саволро дар ин дастури омӯзишӣ тартиб медиҳем

en: We would like to help you with a quick tour of the most essential functions and features.
tg: Мо мехостем ба Шумо бо нишон додани тури муфассал оид ба функсияҳо ва хусусиятҳои аз ҳама муҳим кӯмак намоем.

en: Web server authentication method is not allowed for this user
tg: Усули аутентификатсияи веб сервер барои ин истифодабаранда иҷозат надода шудааст.

en: Web server info
tg: Маълумоти веб-сервер

en: Web server name
tg: Номи веб-сервер

en: Web server software
tg: Барномаи веб-сервер

en: Welcome
tg: Хуш омадед

en: Welcome %s!
tg: Хуш омадед ба %s

en: Welcome and end text
tg: Матни дар аввал ва охир омада

en: Welcome message:
tg: Пешгуфтор

en: Welcome to %s!
tg: Хуш омадед ба %s!

en: Welcome to LimeSurvey!
tg: Ба Savol online хуш омадед!

en: Welcome to the Assessment
tg: Ба баҳогузорӣ хуш омадед

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
tg: Хуш омадед ба Savol online ComfortUpdate!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
tg: Хуш омадад ба барномаи насбкунии Savol online. Ин барнома ба Шумо дар бораи насбкунӣ, ҷуркунии базаи маълумотҳо ва конфигуратсияи ибтидоии Savol online-ро нишон медиҳад.

en: Welcome to this sample survey
tg: Хуш омадед ба ин пурсиши шаблонӣ

en: Welcome:
tg: Хуш омадед ба:

en: Welsh
tg: Уэлсӣ

en: What good would your survey be without questions?
tg: пурсиши Шумо бе саволҳо чӣ тавр хуб буда метавонад?

en: When an imported record matches an existing record ID:
tg: Вақте ки сабти воридкардашуда бо ID-и сабти мавҷудбуда мувофиқ меояд:

en: When using slider initial value set this value at survey start.
tg: Дар вақти истифодаи қимати ибтидоии слайдер ин қиматро дар саршавии пурсиш муқаррар намоед.

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
tg: Дар он ҳоле ки пурсиш фаъол аст, Шумо наметавонед, ки гурӯҳ ё саволро илова ё тоза кунед.

en: Width of PDF header logo:
tg: Васеъгии логотипи сарлавҳаи PDF

en: Windows Arabic (Windows-1256)
tg: Windows арабӣ (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
tg: Windows балтикӣ (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
tg: Windows Аврупои марказӣ (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
tg: Windows кириллӣ (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
tg: Windows-31J - SJIS барои Windows ҷопонӣ (cp932)

en: With non-anonymized responses (and the survey participants table field 'Uses left' set to 1) if the participant closes the survey and opens it again (by using the survey link) his previous answers will be reloaded.
tg: Бо ҷавобҳои махфӣ (ва майдони ҷадвали иштирокчиёни пурсиш "истифодаҳо боқӣ монд" ба қимати 1 муқаррар карда шудааст), агар иштирокчӣ пурсишро махкам мекунад ва аз нав мекушояд (бо истифодаи истиноди пурсиш), ҷавобҳои пештараи ӯ аз нав боркунӣ мешаванд.

en: With real vv file : questions code are in second line
tg: Бо файли ҳақиқии vv: рамзҳои саволҳо дар хати дуюм мебошанд.

en: Wrap container around boxes
tg: Печонидани контейнер дар гирду атрофи қуттиҳо

en: Write error!
tg: Ғалаи сабт!

en: XML themes
tg: XML ороишҳо

en: Year
tg: Сол

en: Yes
tg: Ҳа

en: Yes - Delete Them!
tg: Ҳа - Бартараф кардани онҳо!

en: Yes, delete
tg: Ҳа, бартараф кардан

en: Yes, restore default
tg: Ҳа, ҳолати пештараро барқарор кардан

en: Yes/No
tg: Ҳа/не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
tg: Шумо дар ҳолати бартараф кардани ҳамаи шартҳо дар ин саволҳои пурсиш ҳастед.

en: You are about to delete this survey
tg: Шумо мехоҳед ин пурсишро бартараф намоед

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
tg: Шумо дастаи аломатҳоро бо вариантҳои ҷавобҳои мазкур иваз карданӣ ҳастед.

en: You are already a part of this survey.
tg: Шумо аллакай қисми ин пурсиш мебошед.

en: You are editing an entry of the main menu!
tg: Шумо қайди менюи асосиро таҳрир карда истодаед!

en: You are editing the main menu!
tg: Шумо менюи асосиро таҳрир карда истодаед.

en: You are not a participant in this survey.
tg: Шумо дар ин пурсиш иштирокчӣ намебошед.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
tg: Ба Шумо таҳрир кардани иҷозатҳои истифодабарандагони худ иҷозат дода нашудааст.

en: You are not allowed to print answers.
tg: Шумо барои чопкунии ҷавобҳо иҷозат надоред.

en: You are not authorized to delete label sets.
tg: Шумо барои бартараф кардани дастаи аломатҳо ваколат надоред.

en: You are not authorized to delete questions.
tg: Шумо барои бартараф кардани саволҳо ваколат надоред.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
tg: Шумо ба қайд гирифта шудед, вале дар вақти ирсолкунии хабари электронӣ ғалат ба вуҷуд омад - ба администратор муроҷиат кунед.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
tg: Шумо Microsoft Internet Explorer-ро истифода бурда истодаед.

en: You can add some additional help text to your question. If you decide not to offer any additional question hints, then no help text will be displayed to your respondents.
tg: Шумо бояд матни иловагии кӯмакиро ба саволи худ илова намоед. Агар шумо қарор қабул кардед, ки ягон маслиҳати иловагӣ оид ба савол пешниҳод намекунед, пас ягон матни кӯмакӣ дар экрани мусоҳиби Шумо пайдо намешавад.

en: You can add your custom themes in upload/admintheme
tg: Шумо метавонед ороишҳои худро ба ороишҳои боргузоришуда/администраторӣ илова намоед.

en: You can create as many surveys as you like.
tg: Шумо метавонед миқдори хостаи пурсишҳои худро тартиб диҳед

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
tg: Шумо метавонед калиди навкунии бепулро гиред аз %sсуратҳисоби Шумо дар сомонаи limesurvey.org%s

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
tg: Шумо метавонед ҳамаи ҷавобҳои кӯҳнаро, ки бо пурсиши ҳозираи Шумо мувофиқат мекунанд, ворид кунед. Мутобиқат бо муқоисакунии навъҳо ва номҳои сутун муайян карда мешавад, майдони ID доимо рад карда мешавад.

en: You can leave these settings blank and change them later
tg: Шумо метавонед ин дастурҳоро холӣ монед ва дертар иваз намоед

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
tg: Шумо метавонед пурсишеро, ки Шумо онро пештар сабт карда будед, аз ин экран боркунӣ намоед

en: You can not add a group if survey is active.
tg: Агар пурсиш фаъол бошад, Шумо гурӯҳҳоро илова карда наметавонед.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
tg: Шумо илова кардан ё бартараф кардани соҳиби гурӯҳро аз гурӯҳ наметавонед.

en: You can now %sadd a question%s in this group.
tg: Шумо акнун метавонед ба ин гурӯҳ %илова кардани савол%s

en: You can now close this modal box.
tg: Шумо метавонед акнун ин қуттии модалиро махкам кунед.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
tg: Акнун Шумо метавонед навкунии Насбкунии Savol online-ро давом диҳед.

en: You can see the "breadcrumbs" In the top bar of the admin interface.
tg: Шумо "роҳ ба файли дидабаромадашуда"-ро дар хати болоии интерфейси администратор дида метавонед.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a survey participants table by using the button below.
tg: Шумо метавонед ба реҷаи дастрасии махкам гузаред ба воситаи кушодани ҷадвали иштирокчиёни пурсиш бо истифода аз тугмачаи дар поён буда

en: You can upload %s under %s KB each.
tg: шумо метавонед %s-ро таҳти %s KB (ҳар яктоаш) боргузорӣ намоед

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
tg: Шумо метавонед Диспетчери ифодаҳоро истифода баред, вале ин бояд рақаме бошад, пеш аз нишон додани саҳифа, ки барои он қимати 0 монда шудааст. Агар қимати ҳадди ақал муқаррар нашудааст, ин қимат истифода мешавад.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
tg: Шумо метавонед Диспетчери ифодаҳоро истифода баред, вале ин бояд рақаме бошад, пеш аз нишон додани саҳифа, ки барои он қимати 1 монда шудааст.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
tg: Шумо метавонед Диспетчери ифодаҳоро истифода баред, вале ин бояд рақаме бошад, пеш аз нишон додани саҳифа, ки барои он қимати 100 монда шудааст. Агар қимати максималӣ муқаррар нашудааст, ин қимат истифода мешавад.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
tg: Акнун Шумо метавонед номи истифодабаранда ва паролро барои даромадан ба сомона истифода баред.

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
tg: Шумо метавонед операторҳо дар филтрҳои кофтукоб истифода баред (масалан: >, <, >=, <=, = )

en: You can't add questions while the survey is active.
tg: Шумо саволҳоро илова карда наметавонед, вақте ки пурсиш фаъол аст.

en: You can't change password if demo mode is active.
tg: Шумо паролро иваз карда наметавонед, агар реҷаи демо фаъол бошад.

en: You can't copy a question if the survey is active.
tg: Агар пурсиш фаъол бошад, шумо саволро нусхабардорӣ карда наметавонед.

en: You can't delete a group because one or more groups depend on it as parent!
tg: Шумо гурӯҳро нест карда наметавонед, чунки як ё якчанд гурӯҳ аз ин вобастагӣ доранд, ба монанди волидайн!

en: You can't delete a group if it's not empty!
tg: Шумо наметавонед гурӯҳро бартараф кунед, агар он холӣ набошад!

en: You can't delete a question if the survey is active.
tg: Агар пурсиш фаъол бошад, Шумо саволро бартараф карда наметавонед.

en: You can't delete template '%s' because one or more templates inherit from it.
tg: Шумо наметавонед шаблони '%s' тоза кунед, чунки як ё якчанд шаблонҳо аз он мерос мегиранд.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
tg: Шумо ин гурӯҳи саволро бартараф карда наметавонед, чунки пурсиш айни замон фаъол мебошад.

en: You can't import the theme '%s' because '%s'  is not installed.
tg: Шумо наметавонед ин мавзӯи '%s'-ро ворид кунед, чунки '%s' насб карда нашудааст

en: You can't insert a new question when the survey is active.
tg: Шумо саволи навро дохил карда наметавонед, вақте ки пурсиш фаъол аст

en: You can't remove the default language.
tg: Шумо забони пешфарзиро бартараф карда наметавонед

en: You can't reorder in an active survey
tg: Шумо дар пурсиши фаъол аз нав ба тартиб гузошта наметавонед.

en: You can't save changes because the theme directory is not writable.
tg: Шумо тағйиротро сабт карда наметавонед, чунки феҳрасти ороишҳои барои сабткунӣ дастрас нест

en: You can't uninstall template '%s' because some templates inherit from it.
tg: Шумо насбкунии шаблони '%s' бекор карда наметавонед, чунки баъзе шаблонҳо аз он мерос мегиранд.

en: You can't update question code for an active survey.
tg: Шумо рамзи саволро барои пурсиши фаъол нав карда наметавонед.

en: You cannot delete the last answer option.
tg: Шумо варианти охирини ҷавобро бартараф карда наметавонед

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
tg: Шумо давом дода наметавонед, то он даме ки матнро барои як ё якчанд саволҳо ворид накардед.

en: You cannot upload themes because you do not have the required ZIP library installed in PHP.
tg: Шумо ороишҳоро боргузорӣ карда наметавонед, чунки Шумо китобхонаи дархостшудаи ZIP, ки дар PHP насб шудааст, надоред.

en: You did not answer to the security question.
tg: Шумо ба саволи бехатарӣ ҷавоб надодед.

en: You did not provide a name.
tg: Шумо номро таъмин накардед.

en: You did not provide a password.
tg: Шумо паролро таъмин накардед.

en: You didn't save your changes!
tg: Шумо тағйиротро сабт накардед!

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
tg: Шумо дар файли конфигуратсияи худ ComfortUpdate-ро куштед.

en: You do not have permission to access this page.
tg: Шумо барои дастрасӣ ба ин саҳифа иҷозат надоред.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
tg: Шумо Freetype Library-и насбкардашуда надоред. Нишон додани диаграммаҳо талаб мекунад, ки Freetype library дуруст кор кунад.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
tg: Шумо GD Library-и насбкардашуда надоред. Нишон додани диаграммаҳо талаб мекунад, ки GD library дуруст кор кунад

en: You do not have the permission to access this page.
tg: Шумо барои дастрасӣ ба ин саҳифа иҷозат надоред.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
tg: Шумо китобхонаи дархостшудаи ZIP-ро, ки дар PHP насб шудааст, надоред.

en: You do not need to add a description to your question group, but sometimes it makes sense to add a little extra information for your participants.
tg: Шумо набояд ба гурӯҳи саволи худ шарҳ илова намоед, вале баъзан илова кардани каме маълумот барои иштирокчиёни худ хуб мебошад.

en: You don't have sufficient permissions to upload images in this survey
tg: Шумо барои боргузорӣ кардани расмҳо дар ин пурсиш иҷозати кофӣ надоред

en: You don't have the right to restore the settings to default
tg: Шумо ҳуқуқи барқарор кардани ҷуркуниҳоро ба ҳолати муқаррарӣ надоред.

en: You don't need an update key.
tg: Ба Шумо калиди навкунӣ лозим нест.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
tg: Шумо {TOTAL} хол аз 3 холи имконпазир гирифтед.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
tg: Шумо аллакай аз руйхати иштирокчиёни марказӣ барои ин сомона тоза карда шудед.

en: You have already been removed from this survey.
tg: Шумо аллакай аз ин пурсиш бартараф карда шудед.

en: You have already completed this survey.
tg: Шумо аллакай ин пурсишро анҷом додед.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
tg: Шумо дар дохили насбкунии Savol online ғалат доред. Бинед:

en: You have been already removed from this survey.
tg: Шумо аллакай аз ин пурсиш бартараф карда шудед.

en: You have been removed from the central participants list for this site
tg: Шумо аз руйхати марказии иштирокчиён барои ин сомона тоза карда шудаед.

en: You have been successfully added back to this survey.
tg: Шумо бомуваффақ ба ин пурсиш баргаштед.

en: You have been successfully removed from this survey.
tg: Шумо бомуваффақ аз ин пурсиш бартараф карда шудед.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
tg: Шумо аз миқдори максималии кӯшиши даромадан барзиёд баромадед. Лутфан, %d дақиқа пеш аз такрор кардан интизор шавед.

en: You have not selected a question
tg: Шумо саволро интихоб накардед

en: You have not selected a survey
tg: Шумо пурсишро интихоб накардед

en: You have to pair it with one attribute of the survey participants table
tg: Шумо бояд инро бо як аломати муайянкунандаи ҷадвали иштирокчиёни пурсиш якҷоя кунед.

en: You have to pair this field with an existing attribute.
tg: Шумо бояд ин майдонро бо аломати муайянкунандаи мавҷудбуда пайваст намоед.

en: You have to put in at least a title for the survey to be saved.
tg: Шумо бояд ҳадди ақал номро барои пурсиш бо мақсади сабткунии он гузоред.

en: You have to select a file.
tg: Шумо бояд файлро интихоб кунед.

en: You have to select at least one label set.
tg: Шумо бояд ҳадди ақал як дастаи аломатҳоро интихоб кунед

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
tg: Шумо дар ном ё пароли худ наметавонед хати каҷ ё амперсандро истифода баред.

en: You may play around with more settings, but let's save and start adding questions to your survey now. Just click on 'Save'.
tg: Шумо метавонед танзимоти иловагиро ворид кунед, вале биёед сабт мекунем ва иловакунии саволҳоро ба пурсиши Шумо сар мекунем. Ба "Сабт кардан" зер кунед.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
tg: Шумо метавонед барои ин пурсиш қайд карда шавед, вале Шумо бояд ба муддати %s пеш аз саршавии пурсиш интизор шавед.

en: You may register for this survey but you have to wait for the {{sStartDate}} before starting the survey.
tg: Шумо метавонед барои ин пурсиш ба қайд гирифта шавед, вале Шумо бояд ба мӯҳлати {{sStartDate}} пеш аз сар кардани пурсиш интизор шавед.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
tg: Агар Шумо хоҳиши иштирок карданро дошта бошед, Шумо метавонед барои ин пурсиш ба қайд гирифта шавед

en: You may save empty subquestions, but that would be pointless.
tg: Шумо метавонед зерсаволҳои холиро сабт кунед, вале он бефоида мебошад.

en: You must be logged in to access to this page.
tg: Барои дастрасӣ ба ин саҳифа Шумо бояд ба система ворид шавед.

en: You must be registered to complete this survey
tg: Барои пуркунии пурсиш Шумо бояд ба қайд гирифта шуда бошед

en: You must enter a valid email. Please try again.
tg: Шумо бояд почтаи электронии дурустро ворид кунед. Лутфан, аз нав кӯшиш кунед.

en: You must first create a question group.
tg: Шумо бояд аввалан гурӯҳи саволро таъсис диҳед.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
tg: Шумо бояд ҳуқуқҳои мувофиқро барои сабти ин файлҳо гузоред, пеш аз оне ки давом диҳед. Агар Шумо чӣ кор карданро надонед, пас ба администратори системавии худ барои машварат муроҷиат кунед.

en: You must supply a name for this saved session.
tg: Шумо бояд номро барои ин сессияи сабткардашуда таъмин намоед.

en: You must supply a password for this saved session.
tg: Шумо бояд ба ин сессияи сабткардашуда паролро таъмин намоед.

en: You need to add answer options to this question
tg: Шумо бояд вариантҳои ҷавобро ба ин савол илова намоед

en: You need to add question groups
tg: шумо бояд гурӯҳҳои саволро илова намоед.

en: You need to add questions
tg: Шумо бояд саволҳоро илова намоед

en: You need to add subquestions to this question
tg: Шумо бояд зерсаволҳоро ба ин савол илова намоед

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
tg: Шумо бояд %s файлҳои зиёдтарро барои ин савол боргузорӣ намоед. Шумо дар аз ин ҷо баромадан дилпур ҳастед?

en: You should add some subquestions for your question here.
tg: Шумо бояд баъзе зерсаволҳоро ба саволи худ дар инҷо илова намоед.

en: You should export your responses before deactivating.
tg: Шумо бояд ҷавобҳои худро пеш аз ғайрифаъолгардонӣ содир кунед.

en: You should have a great time doing this
tg: Шумо бояд вақти зиёд барои иҷрои ин

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
tg: Шумо бояд номи ҷадвалро дар ҳолате, ки ба Шумо дастрасӣ ба ин маълумот каме дертар лозим бошад, қайд кунед

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
tg: Шумо бояд пурсишро дар он ҳолат фаъол намоед, вақте ки Шумо пурра боварии комил долред, ки пурсиши Шумо ба тағйирот зарурият надорад

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
tg: Шумо дар байни 5 сония ба дигар ҷо равона карда мешавед. Агар не, <a href="%s">here</a> зер кунед.

en: You will not be able to update because your previous LimeSurvey version is too old.
tg: Шумо нав карда наметавонед, чунки тафсили пештараи Savol online хеле кӯҳна мебошад.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
tg: Шумо ба навкунии базаи маълумотҳо ё (агар базаи маълумотҳои шумо аллакай нав карда шуда бошад) ба логини администраторият дар муддати 5 сония равона карда мешавед. Агар не, %sинҷо%s-ро зер кунед.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
tg: Шумо бо сабаби ғайрифаъол будан аз ин ҷо бароварда шудед. Лутфан, як маротибаи дигар дароед.

en: Your Choices
tg: Интихобҳои Шумо

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
tg: Насбкунии барномаи Savol online тафтиш шуда истодааст агар навкунӣ бомуваффақ оғоз ёбад

en: Your Ranking
tg: Рейтинги  Шумо

en: Your answer
tg: Ҷавоби Шумо

en: Your answer must be %s
tg: Ҷавоби Шумо бояд %s бошад

en: Your answer must be at least %s
tg: Ҷавоби Шумо бояд ҳадди ақал %s бошад

en: Your answer must be at most %s
tg: Ҷавоби Шумо бояд на зиёда аз %s бошад.

en: Your answer must be between %s and %s
tg: Ҷавоби Шумо бояд байни %s ва %s бошад

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
tg: Ҷавоби Шумо ба саволи бехатарӣ нодуруст буд - лутфан, як маротибаи дигар кӯшиш кунед.

en: Your assessment
tg: Баҳогузории Шумо

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
tg: Браузери Шумо хабар дод, ки он пештар барои ҷавоб додан ба ин пурсиш истифода шуда буд. Мо сессияро аз нав бармегардонем, то ки Шумо тавонед аз аввал сар кунед.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
tg: Ҳаҷми экрани браузери Шумо барои идоракунии дуруст хеле майда мебошад. Ҳаҷми минималии талабшуда 1280*1024 px. мебошад.

en: Your choices
tg: Интихоби Шумо

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
tg: Маълумотҳои Шумо бояд ҳозир ворид карда шаванд, data.frame инро ном дорад: "маълумот", variable.labels - аломат(ҳо)и муайянкунандаи маълумот ("attributes(data)$variable.labels") ном доранд, ба монанди барои хориҷӣ: read.spss.

en: Your data should be imported now.
tg: Маълумоти Шумо бояд ҳозир ворид карда шаванд

en: Your database is too big to be saved!
tg: Базаи маълумотҳои Шумо барои сабт кардан хеле калон мебошад!

en: Your database server password.
tg: Пароли сервери базаи маълумотҳои Шумо

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
tg: Номи истифодабарандаи сервери базаи маълумотҳои Шумо. Дар аксарияти ҳолатҳо "root" кор мекунад

en: Your database type is not MySQL!
tg: Навъи базаи маълумотҳои Шумо MySQL намебошад!

en: Your email address:
tg: Суроғаи почтаи электронии Шумо

en: Your have to answer the security question - please try again.
tg: Шумо бояд ба саволи бехатарӣ ҷавоб диҳед - лутфан як маротибаи дигар кӯшиш кунед.

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
tg: Калиди Шумо нав карда шуд ва тафтиш карда шуд! Акнун Шумо метавонед ComfortUpdate истифода баред.

en: Your key is unknown by the update server.
tg: Калиди Шумо аз тарафи сервери навкунӣ муайян нашудааст.

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
tg: пароли нави Шумо сабт карда нашуд, чунки он бо пароли кӯҳнаи Шумо як мебошад.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
tg: пароли нави Шумо сабт карда нашуд, чунки пароли кӯҳна нодуруст буд.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
tg: пароли нави Шумо сабт карда нашуд, чунки паролҳо мувофиқ наомаданд.

en: Your new survey was created.
tg: пурсиши нави Шумо таъсис дода шуд.

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
tg: пурсиши нави Шумо таъсис дода шуд. Мо ҳамчунин гурӯҳи якуми савол ва намунаи саволро барои Шумо таъсис додем

en: Your participants will see this title in the browser's title bar and on the welcome screen.
tg: Иштирокчиёни Шумо ин номро дар сатри номи браузер дар экрани хушомадӣ мебинанд.

en: Your passwords do not match.
tg: Пароли Шумо дуруст намеояд.

en: Your personal settings were successfully saved.
tg: Ҷуркуниҳои шахсии Шумо бомуваффақ сабт карда шуданд

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
tg: Забони авлотаршумурдаи Шумо дар тамоми раванди насбкунӣ истифода мешавад

en: Your ranking
tg: Рейтинги шумо

en: Your response table will be renamed to:
tg: Ҷадвали ҷавобҳои Шумо ба ин ном иваз карда мешавад:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
tg: Ҷавобҳои Шумо гум нашуданд ва ба администратори пурсиш ирсол карда шуданд ва ба базаи маълумотҳои Шумо каме дертар ворид карда мешаванд

en: Your responses were not saved. Please contact the survey administrator.
tg: Ҷавобҳои Шумо сабт карда нашудаанд. Лутфан, бо администратори пурсиш тамос гиред.

en: Your responses were successfully saved.
tg: Ҷавобҳои Шумо бомуваффақ сабт карда шуданд.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
tg: Сессияи Шумо бо сервери ComfortUpdate кор намекунад ё мӯҳлати он ба охир расид. Лутфан, равандро аз нав сар диҳед.

en: Your survey responses have been recorded.
tg: Ҷавобҳои шумо дар пурсиш сабт шуданд.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
tg: Ҷавобҳои Шумо ба пурсиш бомуваффақ сабт карда шуданд. Ба Шумо хабари электронӣ бо тадсиқнамоӣ равон карда мешавад. Лутфан боварӣ ҳосил кунед, ки пароли Шумо сабт карда шудааст, чунки мо имконият надорем, ки онро барои Шумо баргардонем.

en: Your survey was successfully saved.
tg: Пурсиши Шумо бомуваффақ сабт карда шуд.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
tg: Пурсиши Шумо бо истифодаи ин ном ва парол сабт карда мешаванд ва баъдан бо ба он бо ҳамон ном ва парол даромадан пур карда карда мешавад

en: Your system configuration:
tg: Конфигуратсияи системаи Шумо

en: Your time to answer this question has expired
tg: Вақти Шумо барои ҷавобдиҳӣ ба ин савол анҷом ёфт

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
tg: Вақти Шумо барои ҷавобдиҳӣ ба ин савол қариб тамом шуд. {TIME} монд

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
tg: Калиди навкунии Шумо аз миқдори максималии навкуниҳо гузаштааст.

en: Your update key has expired!
tg: Мӯҳлати Калиди навкунии Шумо ба охир расид!

en: Your update key is invalid and was removed.
tg: Калиди навкунии Шумо нодуруст аст ва бартараф карда шуд

en: Your update key:
tg: Калиди навкунии Шумо:

en: Your user data for accessing %s
tg: Маълумоти истифодабарандаи Шумо барои гирифтани дастрасӣ ба %s

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
tg: Тафсили Шумо ба воситаи ComfortUpdate нав карда намешавад. Лутфан, онро ба таври дастӣ нав кунед.

en: Your version is up to date!
tg: Тафсили Шумо актуалӣ мебошад!

en: Zebra-striped questions
tg: Саволҳои ба таври гӯрхар хат кашидашуда

en: Zip error!
tg: Ғалат дар зип!

en: Zip file not found!
tg: Зип файл ёфта нашуд!

en: Zoom level
tg: Сатҳи наздиккунӣ/калонкунӣ

en: Zulu
tg: Зулу

en: addslashes
tg: илова кардни слэш

en: and
tg: ва

en: at question
tg: дар савол

en: checked
tg: Тафтиш шуд

en: completed
tg: Анҷом расид

en: d-m-yyyy
tg: р-м-сссс

en: d.m.yyyy
tg: р.м.сссс

en: d/m/yyyy
tg: р/м/сссс

en: dd-mm-yyyy
tg: рр-мм-сссс

en: dd.mm.yyyy
tg: рр.мм.сссс

en: dd/mm/yyyy
tg: рр/мм/сссс

en: default
tg: муқаррарӣ

en: deleted
tg: Бартараф шуд

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
tg: рақам:  сарчашма ("номи файл", рамзгузорӣ = "UTF-8")      дар равзанаи фармонҳои R, ивазкунии номи файл бо номи файли амалӣ replace filename with the actual filename

en: directory
tg: Директория

en: equals
tg: Баробарҳо

en: extends_
tg: Дароз кард_

en: gross
tg: Маҷмӯъ

en: having a valid email address
tg: Доштани суроғаи дурусти почтаи электронӣ

en: having at least one use left
tg: доштани ҳадди ақал як истифодабарии боқимонда

en: hh:mm
tg: сс:дд

en: hours
tg: соатҳо

en: if:
tg: Агар:

en: inherited
tg: Меросмонда

en: is
tg: мебошад

en: is NOT
tg: Не

en: is greater than
tg: калонтар аст назар ба

en: is greater than or equal to
tg: калонтар аст ё баробар аст бо

en: is less than
tg: камтар аст назар ба

en: is less than or equal to
tg: камтар аст аз ё баробар аст бо

en: is lesser than
tg: Камтар назар ба

en: is like
tg: Монанд аст ба

en: is matched (regexp)
tg: Мувофиқ аст (regexp)

en: is not like
tg: Монанд нест ба

en: minitab method
tg: Усули минитаб

en: mins
tg: дақиқаҳо

en: mm-dd-yyyy
tg: мм-рр-сссс

en: mm.dd.yyyy
tg: мм.рр.сссс

en: mm/dd/yyyy
tg: мм/рр/сссс

en: not checked
tg: Тафтиш нашуд

en: not having already completed the survey
tg: То ҳол пурсишро анҷом надода

en: not having been sent an invitation already
tg: Даъватнома аллакай равон карда нашудааст

en: only apply to certain question types
tg: Танҳо ба навъҳои саволи муайян мувофиқ мебошад.

en: or
tg: ё

en: page
tg: Саҳифа

en: queXML PDF export
tg: Содироти queXML PDF

en: queXML format (*.xml)
tg: Формати queXML (*.xml)

en: queXML is an XML description of a questionnaire.
tg: queXML шарҳи XML-и саволнома мебошад.

en: quota language settings
tg: ҷуркунии забонии квота

en: quota members
tg: аъзоёни квота

en: responses
tg: ҷавобҳо

en: running
tg: Кор карда истодааст

en: seconds
tg: сонияҳо

en: selected
tg: Интихоб шудааст

en: stable
tg: Устувор

en: table
tg: Ҷадвал

en: timings
tg: Вақт

en: to:
tg: ба:

en: unknown
tg: Номаълум

en: unstable
tg: Ноустувор

en: valid
tg: Амалкунанда

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
tg: Ташриф овардан ба http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php барои гирифтани маълумоти зиёдтар.

en: yyyy-mm-dd
tg: сссс-мм-рр

en: yyyy.mm.dd
tg: сссс.мм.рр

en: yyyy/mm/dd
tg: сссс/мм/рр

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
tg: {n} савол ғалатҳоеро дорад, ки бояд ислоҳ карда шаванд.|{n} саволҳо ғалатҳоеро дорад, ки бояд ислоҳ карда шаванд.
